Innowacyjne technologie wielofunkcyjnych projekt ITE
Instytut Technologii Elektronowych we współpracy z ZEFE.ORG przygotwał studium wykonalności projektu p.t. "Innowacyjne technologie wielofunkcyjnych materiałów i struktur dla nanoelektroniki, fotoniki, spintroniki i technik sensorowych". Budżet projektu wynosi 18 mln zł.
Zasadniczym celem projektu określonym w studium wykonalności jest stworzenie nowej infrastruktury B+R, podstaw dla rozwoju infrastruktury produkcyjnej w niewielkiej skali oraz zainicjowanie wytwarzania i wprowadzenie polskich produktów na światowy rynek technologii społeczeństwa informacyjnego.
Projekt ten integrując kadrę naukową i zasoby materialne wiodących w tej dziedzinie zespołów badawczych z różnych sektorów nauki – JBR, PAN i placówek akademickich – stawia sobie za zadanie stworzenie otwartej platformy technologicznej umożliwiającej realizację innowacyjnych prac B+R w obszarze nanoelektroniki, fotoniki i spintroniki z wykorzystaniem półprzewodników szerokoprzerwowych oraz stworzenia mechanizmów umożliwiających transfer opracowanych technologii do przedsiębiorstw przemysłowych, w szczególności z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MSP).
Celem naukowym projektu jest opracowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych umożliwiających realizację nowych przyrządów półprzewodnikowych wytwarzanych w oparciu o półprzewodniki szerokoprzerwowe, ze szczególnym uwzględnieniem struktur, w których elementy czynne wykorzystywać będą najbardziej perspektywiczne układy materiałowe: ZnO i półprzewodniki pokrewne, w tym domieszkowane jonami magnetycznym, GaN i materiały pokrewne, w tym domieszkowane jonami magnetycznym oraz SiC. Funkcjonalne struktury cienkowarstwowe pełniące rolę kontaktów omowych, kontaktów prostujących, metalizacji, dielektryków bramkowych oraz warstw pasywacyjnych wytwarzane będą w oparciu o cztery grupy materiałowe: stabilne termicznie tlenki, azotki, węgliki i borki.
W centrum projektu będą indywidualne procesy technologiczne wytwarzania i kształtowania cienkowarstwowych struktur półprzewodnikowych, metalicznych i dielektrycznych, opracowywane w postaci uniwersalnych modułów technologicznych, a następnie integrowane w pełny cykl technologiczny wytwarzania struktur przyrządowych, tak by w końcowym etapie projektu zademonstrować ich funkcjonalność w modelowych przyrządach elektronicznych i optoelektronicznych oraz wybranych sensorach.
W założeniu projektu, opracowane technologie mają za zadanie dostarczyć wyrobów przyczyniających się do się do podwyższenia poziomu jakości życia ogółu społeczeństwa, poprawiających konkurencyjność gospodarki, zwiększających dynamikę wzrostu gospodarczego, nie zapominając o kwestiach dotyczących ochrony środowiska, w tym zmniejszenia zużycia energii i detekcji zanieczyszczeń atmosfery. Ważnym aspektem ma być przygotowanie oferty licencyjnej oraz wdrożeniowej, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorstw typu MSP oraz spin-off.
Całość przedsięwzięcia ma służyć poprawie stopnia dostosowania się naszego rynku do ogólnoświatowych trendów i osiągnięcia pozycji gospodarki opartej na wiedzy, realizując strategię integracji najważniejszych nośników postępu: nauki, edukacji oraz działalności B+R w dziedzinie zaawansowanych technologii informacyjnych, komunikacyjnych, optoelektroniki i technik sensorowych.
Studium wykonalności dla projektu ITE powstało przy udziale ZEFE.ORG.
Polska Akademia Nauk - referencje dla ZEFE
Eksperci ZEFE.org wykazali się zaangażowaniem i profesjonalnym podejściem do realizowanego zlecenia. Studium wykonalności zostało przygotowane w terminie przewidzianym umową. Poprawność wykonanego studium wykonalności została zweryfikowana pozytywnie - projekt został zaakceptowany pod względem formalnym i obecnie przeszedł do kolejnej fazy ewaluacji.
Rekomendujemy ZEFE.org jako wiarygodnego partnera w zakresie usług pozyskiwania funduszy europejskich.
prof. dr hab. Andrzej Suchocki
Kierownik Oddziału Spektroskopii Ciała Stałego PAN
ZEFE.ORG
ZEFE.ORG - rok założenia 1990 - ponad 30 lat doświadczeń - wartość zrealizowanych projektów - ponad 250 mln zł
Działalność Zespołu Ekspertów Funduszy Europejskich ZEFE.ORG obejmuje:
- doradztwo w zakresie funduszy europejskich
- pozyskiwanie funduszy unijnych
- usługi consultingowe dla biznesu (pozyskiwanie dotacji, ebiznes, rozwój pracowników, optymalizacja procesów, ekologia, dotacje na projekty OZE, dotacje na projekty B+R)
- pozyskiwanie grantów i dotacji dla instytucji naukowych
- pozyskiwanie dotacji dla samorządów i stowarzyszeń
- pomoc przy wdrażaniu innowacji (innowacje produktowe, organizacyjne, marketingowe i organizacyjne, zaświadczenia o innowacyjności)
Oferujemy profesjonalne usługi consultingowe:
- doradztwo na etapie tworzenia koncepcji projektu - przygotowujemy wnioski dopasowane do systemu oceny projektów w konkursach - maksymalizujemy punktację projektów i podnosimy szanse na pozyskanie dofinansowania
- pozyskiwanie dotacji
- wykonanie studium wykonalności
- przygotowanie oceny oddziaływania na środowisko
- napisanie wniosku o dotację
- rozliczanie dotacji
- wykonanie analizy ekonomicznej projektu
- wykonanie analiza opłacalności inwestycji lub projektu
- wdrożenie systemów zarządzania jakością ISO, HACCP, BRC, IRIS
ZEFE.ORG jest projektem P. W. Structum Sp. z o. o.
MOTTO ZEFE
WIEDZA, DOŚWIADCZENIE I FUNDUSZE EUROPEJSKIE
MISJA ZEFE
Dostarczanie profesjonalnego wsparcia w zakresie finansowania, przygotowania i ewaluacji projektów.
CEL ZEFE
Zbudowanie platformy współpracy pomiędzy profesjonalistami różnych branż i biznesem pozwalającej na finansowanie i realizację innowacyjnych projektów.
WIZJA ZEFE
Interdyscyplinarny i zespół profesjonalistów realizujący innowacyjne projekty biznesowe na poziomach przygotowania, finansowania, ewaluacji i marketingu.
WARTOŚCI ZEFE
- wiedza i doświadczenie praktyczne
- innowacyjność, kreatywność i ciekawość
- skuteczność (otwartość, współpraca, orientacja na cel, zaangażowanie i odwaga do wprowadzania zmian)
- odpowiedzialność i uczciwość (jakość i terminowość dostarczanych produktów i usług)
referencje dla ZEFE
W okresie od listopada 2023 do maja 2024 Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie pozyskiwał finansowanie dla projektu "Infrastruktura Badawcza Molekuł i Komórek (IBMiK)" z KPO - Polska Mapa Infrastruktury Badawczej (PMIB).
Niniejszym pragniemy wyrazić swoje zadowolenie ze współpracy z firmą konsultingową ZEFE.ORG - pod formalną nazwą P.W. Structum Sp. z o.o. - w zakresie przygotowania studium wykonalności, treści do wniosku i jego załączników. Szczególnie bardzo doceniamy Pana Kamila Hejduka, z którym współpracowaliśmy bezpośrednio przy tym projekcie i który wykazał się profesjonalizmem, odpowiedzialnością i otwartością na wsparcie nas w procesie aplikowania.
Studium wykonalności zostało wykonane poprawnie, w uzgodnionym terminie, zgodnie z umową. Zawierało ono szczegółową analizę techniczną i ekonomiczną projektu i spełniało wymogi formalne programu Polska Mapa Infrastruktury Badawczej-Schemat A - KPO.
We współpracy z ZEFE.ORG przygotowaliśmy także wniosek o dofinansowanie projektu, który został pozytywnie rozpatrzony a projekt uzyskał dofinansowanie.
Doceniamy terminowość ZEFE.ORG, która pomimo skomplikowanego charakteru projektu dostarczyła kompletną dokumentację w ustalonym terminie.
W naszej ocenie profesjonalizm i doświadczenie ZEFE.ORG stanowią solidną gwarancję jakości i niezawodności, co czyni ZEFE.ORG godnym zaufania partnerem w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich.
Z wyrazami szacunku,
infolinia ZEFE.ORG studia wykonalności |
||