1.1 Efektywność energetyczna. Budynki użyteczności publicznej (wraz z instalacją OZE)
Przedmiotem naboru FENX.01.01-IW.01-005/24 jest dofinansowanie projektów w zakresie poprawy efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej (wraz z instalacją OZE): w budynkach zabytkowych (projekty realizowane przez państwowe jednostki budżetowe i podmioty nie stanowiące państwowych jednostek budżetowych) oraz w budynkach niezabytkowych i mieszanych (projekty realizowane tylko przez państwowe jednostki budżetowe)
ZEFE.ORG - rok założenia 1990 - ponad 30 lat doświadczeń
Pozyskaliśmy dotacje dla projektów o wartości ponad 250 mln zł.
Wykonujemy wnioski o dofinansowanie do FENIKS, studia wykonalności i analizy ekonomiczne. Pozyskujemy dotacje dla firm, dotacji dla samorządów oraz granty i dotacje dla instytucji naukowych na projekty OZE i projekty B+R.
- doradztwo na etapie tworzenia koncepcji projektu w oparciu o kryteria wyboru projektów, tak aby maksymalizować szanse na uzyskanie dofinansowania
- przygotowanie wniosku o dofinansowanie do FENIKS
- przygotowanie studium wykonalności dla projektów OZE
- przygotowanie analizy kosztów i korzyści
- przygotowanie analiz finansowo - ekonomicznych
- przygotowanie wymaganych załączników (bez dokumentów i zezwoleń formalno – prawnych, technicznych czy informatycznych)
- pomoc w kompletacji pozostałych załączników oraz złożeniu wniosku o dofinansowanie
- wsparcie na etapie oceny projektu, bieżący kontakt z instytucją oceniającą w celu wyjaśniania uwagi, odpowiedzi na uwagi, itp.
infolinia (+48) 814 608 814
Informacje o naborze FENX.01.01-IW.01-005/24
Planowany termin rozstrzygnięcia naboru
-Miejsce składania wniosków
Wnioski o dofinansowanie należy składać jedynie w formie elektronicznej, przy wykorzystaniu systemu teleinformatycznego CST2021 (aplikacja WOD2021), dostępnej pod adresem: https://wod.cst2021.gov.pl
Sposób składania wniosków
Wnioski o dofinansowanie należy składać jedynie w formie elektronicznej, przy wykorzystaniu systemu teleinformatycznego CST2021 (aplikacja WOD2021), dostępnej pod adresem: https://wod.cst2021.gov.pl
Na co i kto może składać wnioski?
Kto może składać wnioski?
- państwowe jednostki budżetowe,
- szkoły wyższe,
- administracja rządowa oraz nadzorowane lub podległe jej organy i jednostki organizacyjne, w tym szpitale i przychodnie.
Warunkiem umożliwiającym złożenie wniosków o dofinansowanie projektów, w ramach niekonkurencyjnego sposobu wyboru, jest ich uprzednie zidentyfikowane przez IZ, jako uprawnionych do zgłoszenia w ramach niekonkurencyjnego sposobu wyboru.
Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?
Dofinansowanie zostanie udzielone m.in. na ocieplenie obiektów, wykorzystanie technologii odzysku ciepła, przyłączenie do sieci ciepłowniczej lub w ograniczonym zakresie gazowej, instalację nowych niskoemisyjnych lub odnawialnych źródeł ciepła lub energii elektrycznej na potrzeby własne, w tym przydomowych magazynów energii i pomp ciepła, wymiany oświetlenia na bardziej energooszczędne, urządzeń umożliwiających indywidualne rozliczenie kosztów dostarczonego ciepła lub chłodu wyposażonych w funkcje zdalnego odczytu oraz zastosowanie systemów zarządzania energią w budynku (BMS), a także modernizację systemów wentylacji i klimatyzacji.
Wsparcie na wymianę systemów grzewczych zasilanych stałymi paliwami kopalnymi, tj. węglem kamiennym, torfem, węglem brunatnym, łupkami bitumicznymi, na systemy grzewcze zasilane gazem ziemnym możliwe jest tylko do końca 2025 r. i tylko w połączeniu z inwestycjami w efektywność energetyczną (renowację) budynków.
Możliwe jest sfinansowanie w projekcie wydatków na działania edukacyjne w zakresie podnoszenia świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz/albo na współpracę, w tym wymianę wiedzy i doświadczeń oraz konsultacje, z partnerami z innych Państw Członkowskich, kandydujących lub stowarzyszonych, pod warunkiem, że będzie to bezpośrednio związane z realizowanym projektem.
Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć
-
Finanse FENX.01.01-IW.01-005/24
Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia
Aktualnie obowiązująca wersja Szczegółowego opisu priorytetów programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 nie przewiduje minimalnej ani maksymalnej kwoty dofinansowania projektu dla działania FENX.01.01.
Jaka jest pula środków na nabór wniosków?
400 000 000,00 PLN
Kolejne kroki do przygotowania wniosku o dofinansowanie do FEnIKS
- Spójrz na wytyczne oraz wzorocowe i przykładowe studia wykonalności
- Przejrzyj listę przygotowanych studiów wykonalności
- Sprawdź referencje ZEFE.ORG
- Zapytaj ZEFE.ORG o opracowanie wniosku do FEnIKS dla Twojego projektu
Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie, IIMCB, MIBIMiK
W okresie od listopada 2023 do maja 2024 Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie pozyskiwał finansowanie dla projektu "Infrastruktura Badawcza Molekuł i Komórek (IBMiK)" z KPO - Polska Mapa Infrastruktury Badawczej (PMIB).
Niniejszym pragniemy wyrazić swoje zadowolenie ze współpracy z firmą konsultingową ZEFE.ORG - pod formalną nazwą P.W. Structum Sp. z o.o. - w zakresie przygotowania studium wykonalności, treści do wniosku i jego załączników. Szczególnie bardzo doceniamy Pana Kamila Hejduka, z którym współpracowaliśmy bezpośrednio przy tym projekcie i który wykazał się profesjonalizmem, odpowiedzialnością i otwartością na wsparcie nas w procesie aplikowania.
Studium wykonalności zostało wykonane poprawnie, w uzgodnionym terminie, zgodnie z umową. Zawierało ono szczegółową analizę techniczną i ekonomiczną projektu i spełniało wymogi formalne programu Polska Mapa Infrastruktury Badawczej-Schemat A - KPO.
We współpracy z ZEFE.ORG przygotowaliśmy także wniosek o dofinansowanie projektu, który został pozytywnie rozpatrzony a projekt uzyskał dofinansowanie.
Doceniamy terminowość ZEFE.ORG, która pomimo skomplikowanego charakteru projektu dostarczyła kompletną dokumentację w ustalonym terminie.
W naszej ocenie profesjonalizm i doświadczenie ZEFE.ORG stanowią solidną gwarancję jakości i niezawodności, co czyni ZEFE.ORG godnym zaufania partnerem w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich.
Z wyrazami szacunku,
źródło informacji RSS: portal www.funduszeeuropejskie.gov.pl
zobacz więcej: aktualności ekonomiczne i finansowe oraz aktualności o funduszach europejskich.
ZEFE.ORG - rok założenia 1990 - ponad 30 lat doświadczeń - wartość zrealizowanych projektów - ponad 250 mln zł
Działalność Zespołu Ekspertów Funduszy Europejskich ZEFE.ORG obejmuje:
- doradztwo w zakresie funduszy europejskich
- pozyskiwanie funduszy unijnych
- usługi consultingowe dla biznesu (pozyskiwanie dotacji, ebiznes, rozwój pracowników, optymalizacja procesów, ekologia, dotacje na projekty OZE, dotacje na projekty B+R)
- pozyskiwanie grantów i dotacji dla instytucji naukowych
- pozyskiwanie dotacji dla samorządów i stowarzyszeń
- pomoc przy wdrażaniu innowacji (innowacje produktowe, organizacyjne, marketingowe i organizacyjne, zaświadczenia o innowacyjności)
Oferujemy profesjonalne usługi consultingowe:
- doradztwo na etapie tworzenia koncepcji projektu - przygotowujemy wnioski dopasowane do systemu oceny projektów w konkursach - maksymalizujemy punktację projektów i podnosimy szanse na pozyskanie dofinansowania
- pozyskiwanie dotacji
- wykonanie studium wykonalności
- przygotowanie oceny oddziaływania na środowisko
- napisanie wniosku o dotację
- rozliczanie dotacji
- wykonanie analizy ekonomicznej projektu
- wykonanie analiza opłacalności inwestycji lub projektu
- wdrożenie systemów zarządzania jakością ISO, HACCP, BRC, IRIS
studium przypadku
Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie (MIBMiK / IIMCB) utworzony na mocy międzynarodowej umowy pomiędzy Rządem RP a UNESCO, jak i dedykowanej ustawy sejmowej z 1997 roku. Na zlecenie MIBMiK w listopadzie 2023 firma consultingowa ZEFE.ORG przygotwała studium wykonalności dla projektu pn. "Infrastruktura Badawcza Molekuł i Komórek (IBMiK)".
Projekt o budżecie ponad 100 mln zł ma na celu wzmocnienie potencjału badawczego i innowacyjnego Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie (MIBMiK) oraz pogłębienie współpracy z przedsiębiorstwami, poprzez rozbudowę infrastruktury badawczej oraz podnoszenie kompetencji personelu badawczego w zakresie zarządzania wykorzystaniem powstałej infrastruktury badawczej i transferu technologii.
infolinia ZEFE.ORG studia wykonalności |
||