1.1 Ścieżka SMART - Nabór Dostępność 2024

Wersja do druku Poleć znajomemu
21.08.2024, 10:44

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłasza nabór w ramach działania „Ścieżka SMART”, Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 (FENG)

Informacje o naborze PARP FENG SMART
przygotowanie wniosku do NCBR

Planowany termin rozstrzygnięcia naboru

W przypadku złożenia w naborze maksymalnie 1000 wniosków przewidywany termin na ocenę wynosi maksymalnie 150 dni od zakończenia naboru, w tym termin oceny dla I etapu to 75 dni. Złożenie większej liczby wniosków, niż określona powyżej, powoduje wydłużenie terminu na ocenę projektów na każdym etapie o 30 dni dla każdego pełnego oraz maksymalnie o 30 dni dla rozpoczętego przedziału od 1 do 500 złożonych wniosków. Przewidywany termin zatwierdzenia wyników oceny projektów przez IP wynosi do 10 dni od zakończenia oceny po każdym z etapów.

Miejsce składania wniosków

Wniosek o dofinansowanie należy złożyć za pośrednictwem Lokalnego Systemu Informatycznego (https://lsi.parp.gov.pl) opracowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości

Sposób składania wniosków

Wniosek o dofinansowanie należy złożyć za pośrednictwem Lokalnego Systemu Informatycznego (https://lsi.parp.gov.pl). Szczegółowe zasady znajdują się w Regulaminie wyboru projektów

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

O dofinansowanie w ramach działania mogą ubiegać się wyłącznie mikro, mali i średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?

Dofinansowanie mogą otrzymać projekty, których celem jest zaspokojenie potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

Przedmiotem każdego z modułów realizowanych w ramach projektu musi być rozwiązanie problemu/problemów osób ze szczególnymi potrzebami istotnie przyczyniające się do zwiększenia dostępności, rozumianego jako zniesienie co najmniej jednej lub więcej barier występujących np. w przestrzeni fizycznej (w tym budynkach, urządzeniach), rzeczywistości cyfrowej, systemach informacyjno-komunikacyjnych, produktach, usługach, procesach lub zaspokojenie szczególnych potrzeb tych osób.

Projekt obowiązkowo powinien obejmować co najmniej jeden z modułów: B+R lub Wdrożenie innowacji. Pozostałe moduły tj. Infrastruktura B+R, Cyfryzacja, Zazielenienie przedsiębiorstw, Kompetencje, Internacjonalizacja mają charakter fakultatywny. Realizacja modułów może być ze sobą powiązana lub mogą być realizowane niezależnie.

Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć

Ocena projektów będzie dokonywana w oparciu o kryteria wyboru projektów stanowiące załącznik nr 3 do Regulaminu wyboru projektów, dostępny na stronie internetowej PARP

Finanse

Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia

od 15 % do 80% w zależności od rodzaju wydatku, wielkości przedsiębiorstwa lub lokalizacji inwestycji.Szczegółowe informacje na temat dopuszczalnych poziomów dofinansowania znajdują się w załączniku nr 2 do Regulaminu wyboru projektów – „Przewodnik kwalifikowalności wydatków dla 1 Priorytetu – Program Fundusze Europejskiej dla Nowoczesnej Gospodarki”, dostępnym na stronie internetowej PARP dot. działania

Jaka jest pula środków na nabór wniosków?

222 000 000 zł

Pliki do pobrania

Kolejne kroki do pozyskania dotacji z NCBR

Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie, IIMCB, MIBIMiK

W okresie od listopada 2023 do maja 2024 Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie pozyskiwał finansowanie dla projektu "Infrastruktura Badawcza Molekuł i Komórek (IBMiK)" z KPO - Polska Mapa Infrastruktury Badawczej (PMIB).

Niniejszym pragniemy wyrazić swoje zadowolenie ze współpracy z firmą konsultingową ZEFE.ORG - pod formalną nazwą P.W. Structum Sp. z o.o. - w zakresie przygotowania studium wykonalności, treści do wniosku i jego załączników. Szczególnie bardzo doceniamy Pana Kamila Hejduka, z którym współpracowaliśmy bezpośrednio przy tym projekcie i który wykazał się profesjonalizmem, odpowiedzialnością i otwartością na wsparcie nas w procesie aplikowania.

Studium wykonalności zostało wykonane poprawnie, w uzgodnionym terminie, zgodnie z umową. Zawierało ono szczegółową analizę techniczną i ekonomiczną projektu i spełniało wymogi formalne programu Polska Mapa Infrastruktury Badawczej-Schemat A - KPO.

We współpracy z ZEFE.ORG przygotowaliśmy także wniosek o dofinansowanie projektu, który został pozytywnie rozpatrzony a projekt uzyskał dofinansowanie.

Doceniamy terminowość ZEFE.ORG, która pomimo skomplikowanego charakteru projektu dostarczyła kompletną dokumentację w ustalonym terminie.

W naszej ocenie profesjonalizm i doświadczenie ZEFE.ORG stanowią solidną gwarancję jakości i niezawodności, co czyni ZEFE.ORG godnym zaufania partnerem w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich.

Z wyrazami szacunku,

Dorota Libiszowska
Kierownik Działu Grantów

Prof. Andrzej Dziembowski
Pełnomocnik Dyrektora ds. Pracowni Usługowych
Kierownik Laboratorium Biologii RNA

źródło informacji RSS: portal www.funduszeeuropejskie.gov.pl

ZEFE.ORG - rok założenia 1990 - ponad 30 lat doświadczeń - wartość zrealizowanych projektów - ponad 250 mln zł

ZEFE.ORG - konsulting europejski i pozyskiwanie funduszy europejskich


Działalność Zespołu Ekspertów Funduszy Europejskich ZEFE.ORG obejmuje:

Oferujemy profesjonalne usługi consultingowe:

 

studium przypadku

Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie (MIBMiK / IIMCB) utworzony na mocy międzynarodowej umowy pomiędzy Rządem RP a UNESCO, jak i dedykowanej ustawy sejmowej z 1997 roku. Na zlecenie MIBMiK w listopadzie 2023 firma consultingowa ZEFE.ORG przygotwała studium wykonalności dla projektu pn. "Infrastruktura Badawcza Molekuł i Komórek (IBMiK)".

Projekt o budżecie ponad 100 mln zł ma na celu wzmocnienie potencjału badawczego i innowacyjnego Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie (MIBMiK) oraz pogłębienie współpracy z przedsiębiorstwami, poprzez rozbudowę infrastruktury badawczej oraz podnoszenie kompetencji personelu badawczego w zakresie zarządzania wykorzystaniem powstałej infrastruktury badawczej i transferu technologii.

więcej

infolinia ZEFE.ORG
814 608 814

studia wykonalności
wnioski o dotację
dotacje na projekty B+R
dotacje na projekty OZE
pozyskiwanie dotacji
rozliczanie dotacji

doradztwo w pozyskiwaniu funduszy unijnych

KONTAKT

kod matrycowy

kod matrycowy adresu tej strony