1.1 Ścieżka SMART - Nabór Dostępność 2024
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłasza nabór w ramach działania „Ścieżka SMART”, Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 (FENG)
Informacje o naborze PARP FENG SMART
Planowany termin rozstrzygnięcia naboru
W przypadku złożenia w naborze maksymalnie 1000 wniosków przewidywany termin na ocenę wynosi maksymalnie 150 dni od zakończenia naboru, w tym termin oceny dla I etapu to 75 dni. Złożenie większej liczby wniosków, niż określona powyżej, powoduje wydłużenie terminu na ocenę projektów na każdym etapie o 30 dni dla każdego pełnego oraz maksymalnie o 30 dni dla rozpoczętego przedziału od 1 do 500 złożonych wniosków. Przewidywany termin zatwierdzenia wyników oceny projektów przez IP wynosi do 10 dni od zakończenia oceny po każdym z etapów.Miejsce składania wniosków
Wniosek o dofinansowanie należy złożyć za pośrednictwem Lokalnego Systemu Informatycznego (https://lsi.parp.gov.pl) opracowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości
Sposób składania wniosków
Wniosek o dofinansowanie należy złożyć za pośrednictwem Lokalnego Systemu Informatycznego (https://lsi.parp.gov.pl). Szczegółowe zasady znajdują się w Regulaminie wyboru projektów
Na co i kto może składać wnioski?
Kto może składać wnioski?
O dofinansowanie w ramach działania mogą ubiegać się wyłącznie mikro, mali i średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?
Dofinansowanie mogą otrzymać projekty, których celem jest zaspokojenie potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
Przedmiotem każdego z modułów realizowanych w ramach projektu musi być rozwiązanie problemu/problemów osób ze szczególnymi potrzebami istotnie przyczyniające się do zwiększenia dostępności, rozumianego jako zniesienie co najmniej jednej lub więcej barier występujących np. w przestrzeni fizycznej (w tym budynkach, urządzeniach), rzeczywistości cyfrowej, systemach informacyjno-komunikacyjnych, produktach, usługach, procesach lub zaspokojenie szczególnych potrzeb tych osób.
Projekt obowiązkowo powinien obejmować co najmniej jeden z modułów: B+R lub Wdrożenie innowacji. Pozostałe moduły tj. Infrastruktura B+R, Cyfryzacja, Zazielenienie przedsiębiorstw, Kompetencje, Internacjonalizacja mają charakter fakultatywny. Realizacja modułów może być ze sobą powiązana lub mogą być realizowane niezależnie.
Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć
Ocena projektów będzie dokonywana w oparciu o kryteria wyboru projektów stanowiące załącznik nr 3 do Regulaminu wyboru projektów, dostępny na stronie internetowej PARP
Finanse
Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia
od 15 % do 80% w zależności od rodzaju wydatku, wielkości przedsiębiorstwa lub lokalizacji inwestycji.Szczegółowe informacje na temat dopuszczalnych poziomów dofinansowania znajdują się w załączniku nr 2 do Regulaminu wyboru projektów – „Przewodnik kwalifikowalności wydatków dla 1 Priorytetu – Program Fundusze Europejskiej dla Nowoczesnej Gospodarki”, dostępnym na stronie internetowej PARP dot. działania
Jaka jest pula środków na nabór wniosków?
222 000 000 zł
Pliki do pobrania
- Przygotowanie wniosku do NCBR - wzór wniosku
- Studium wykonalności - przykładowy dokument opracowany przez ZEFE.ORG
- Studium wykonalności - oferta ZEFE.ORG wykonania dokumentu
- Pozyskiwanie dotacji NCBR - oferta ZEFE.ORG
Kolejne kroki do pozyskania dotacji z NCBR
Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie, IIMCB, MIBIMiK
W okresie od listopada 2023 do maja 2024 Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie pozyskiwał finansowanie dla projektu "Infrastruktura Badawcza Molekuł i Komórek (IBMiK)" z KPO - Polska Mapa Infrastruktury Badawczej (PMIB).
Niniejszym pragniemy wyrazić swoje zadowolenie ze współpracy z firmą konsultingową ZEFE.ORG - pod formalną nazwą P.W. Structum Sp. z o.o. - w zakresie przygotowania studium wykonalności, treści do wniosku i jego załączników. Szczególnie bardzo doceniamy Pana Kamila Hejduka, z którym współpracowaliśmy bezpośrednio przy tym projekcie i który wykazał się profesjonalizmem, odpowiedzialnością i otwartością na wsparcie nas w procesie aplikowania.
Studium wykonalności zostało wykonane poprawnie, w uzgodnionym terminie, zgodnie z umową. Zawierało ono szczegółową analizę techniczną i ekonomiczną projektu i spełniało wymogi formalne programu Polska Mapa Infrastruktury Badawczej-Schemat A - KPO.
We współpracy z ZEFE.ORG przygotowaliśmy także wniosek o dofinansowanie projektu, który został pozytywnie rozpatrzony a projekt uzyskał dofinansowanie.
Doceniamy terminowość ZEFE.ORG, która pomimo skomplikowanego charakteru projektu dostarczyła kompletną dokumentację w ustalonym terminie.
W naszej ocenie profesjonalizm i doświadczenie ZEFE.ORG stanowią solidną gwarancję jakości i niezawodności, co czyni ZEFE.ORG godnym zaufania partnerem w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich.
Z wyrazami szacunku,
źródło informacji RSS: portal www.funduszeeuropejskie.gov.pl
zobacz więcej: aktualności ekonomiczne i finansowe oraz aktualności o funduszach europejskich.
ZEFE.ORG - rok założenia 1990 - ponad 30 lat doświadczeń - wartość zrealizowanych projektów - ponad 250 mln zł
Działalność Zespołu Ekspertów Funduszy Europejskich ZEFE.ORG obejmuje:
- doradztwo w zakresie funduszy europejskich
- pozyskiwanie funduszy unijnych
- usługi consultingowe dla biznesu (pozyskiwanie dotacji, ebiznes, rozwój pracowników, optymalizacja procesów, ekologia, dotacje na projekty OZE, dotacje na projekty B+R)
- pozyskiwanie grantów i dotacji dla instytucji naukowych
- pozyskiwanie dotacji dla samorządów i stowarzyszeń
- pomoc przy wdrażaniu innowacji (innowacje produktowe, organizacyjne, marketingowe i organizacyjne, zaświadczenia o innowacyjności)
Oferujemy profesjonalne usługi consultingowe:
- doradztwo na etapie tworzenia koncepcji projektu - przygotowujemy wnioski dopasowane do systemu oceny projektów w konkursach - maksymalizujemy punktację projektów i podnosimy szanse na pozyskanie dofinansowania
- pozyskiwanie dotacji
- wykonanie studium wykonalności
- przygotowanie oceny oddziaływania na środowisko
- napisanie wniosku o dotację
- rozliczanie dotacji
- wykonanie analizy ekonomicznej projektu
- wykonanie analiza opłacalności inwestycji lub projektu
- wdrożenie systemów zarządzania jakością ISO, HACCP, BRC, IRIS
studium przypadku
Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie (MIBMiK / IIMCB) utworzony na mocy międzynarodowej umowy pomiędzy Rządem RP a UNESCO, jak i dedykowanej ustawy sejmowej z 1997 roku. Na zlecenie MIBMiK w listopadzie 2023 firma consultingowa ZEFE.ORG przygotwała studium wykonalności dla projektu pn. "Infrastruktura Badawcza Molekuł i Komórek (IBMiK)".
Projekt o budżecie ponad 100 mln zł ma na celu wzmocnienie potencjału badawczego i innowacyjnego Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie (MIBMiK) oraz pogłębienie współpracy z przedsiębiorstwami, poprzez rozbudowę infrastruktury badawczej oraz podnoszenie kompetencji personelu badawczego w zakresie zarządzania wykorzystaniem powstałej infrastruktury badawczej i transferu technologii.
infolinia ZEFE.ORG studia wykonalności |
||