2.10 IPCEI EuBatIn - European Battery Innovation
NARODOWE CENTRUM BADAŃ I ROZWOJU ogłasza nabór w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki, Priorytetu II. Środowisko sprzyjające innowacjom, Działania 2.10 IPCEI
Ocena projektów 85 dni od zamknięcia naboru wniosków. Przewidywany termin zatwierdzenia wyników oceny projektów przez IP wynosi do 90 dni od zakończenia naboru.
Miejsce składania wniosków
Elektronicznie w systemie informatycznym NCBR
Sposób składania wniosków
Elektronicznie w systemie informatycznym NCBR.
Możliwość składania wniosków od 13 maja do 21 czerwca 2024 r. (do godz. 16:00).
Na co i kto może składać wnioski?
Kto może składać wnioski?
przedsiębiorstwa
Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?
Dofinansowanie mogą otrzymać projekty IPCEI (Important Project of Common European Interest) stanowiące przedmiot wspólnego europejskiego zainteresowania, o których mowa w art. 107 ust. 3 lit. b Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej, dla których Komisja Europejska wydała pozytywną decyzję dopuszczającą udzielenie pomocy. NCBR udziela dofinansowania na warunkach określonych w decyzji KE, na podstawie rozporządzenia Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 13 stycznia 2023 r. sprawie udzielania pomocy finansowej za pośrednictwem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027. Projekt musi wpisywać się w zakres tematyczny „IPCEI EuBatIn - European Battery Innovation”, którego dotyczy decyzja Komisji Europejskiej z dnia 26 stycznia 2021 r. o zatwierdzeniu pomocy publicznej dla projektu „Important Project of Common European Interest on European Battery Innovation (EuBatIn) o numerze C(2021) 494 final oraz w co najmniej jedną Krajową Inteligentną Specjalizację.
źródło informacji RSS: portal www.funduszeeuropejskie.gov.pl
zobacz więcej: aktualności ekonomiczne i finansowe oraz aktualności o funduszach europejskich.
ZEFE.ORG - rok założenia 1990 - ponad 30 lat doświadczeń - wartość zrealizowanych projektów - ponad 250 mln zł
Działalność Zespołu Ekspertów Funduszy Europejskich ZEFE.ORG obejmuje:
- doradztwo w zakresie funduszy europejskich
- pozyskiwanie funduszy unijnych
- usługi consultingowe dla biznesu (pozyskiwanie dotacji, ebiznes, rozwój pracowników, optymalizacja procesów, ekologia, dotacje na projekty OZE, dotacje na projekty B+R)
- pozyskiwanie grantów i dotacji dla instytucji naukowych
- pozyskiwanie dotacji dla samorządów i stowarzyszeń
- pomoc przy wdrażaniu innowacji (innowacje produktowe, organizacyjne, marketingowe i organizacyjne, zaświadczenia o innowacyjności)
Oferujemy profesjonalne usługi consultingowe:
- doradztwo na etapie tworzenia koncepcji projektu - przygotowujemy wnioski dopasowane do systemu oceny projektów w konkursach - maksymalizujemy punktację projektów i podnosimy szanse na pozyskanie dofinansowania
- pozyskiwanie dotacji
- wykonanie studium wykonalności
- przygotowanie oceny oddziaływania na środowisko
- napisanie wniosku o dotację
- rozliczanie dotacji
- wykonanie analizy ekonomicznej projektu
- wykonanie analiza opłacalności inwestycji lub projektu
- wdrożenie systemów zarządzania jakością ISO, HACCP, BRC, IRIS
studium przypadku
Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie we współpracy z ZEFE.ORG przygotował studium wykonalności i wniosek o dofinansowanie projektu Zabezpieczenie przed powodzią miasta Rzeszowa i gminy Tyczyn poprzez kształtowanie koryta rzeki Strug" ubiegającego się o dotację w ramach programu POIiŚ.
Istotą przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa powodziowego w dolinie rzeki Strug (dopływ Wisłoka), w jej dolnym odcinku, od ujścia - w stronę m. Tyczyn, powiat Rzeszów. Jest to nieobwałowany odcinek rzeki, zaś część zabudowy mieszkalnej znajduje się w strefie wylewów wody z koryta. Zamiarem Inwestora jest zlikwidowanie, a przynajmniej radykalne ograniczenie zagrożenia dla posesji i innej zabudowy zlokalizowanej w dolinie rzeki.
infolinia ZEFE.ORG studia wykonalności |
||