5.1 Infrastruktura edukacyjna
Ogłoszenie o naborze nr FELB.05.01-IZ.00-001/24 Zarząd Województwa Lubuskiego jako Instytucja Zarządzająca programem Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027 z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Podgórna 7, 65-057 Zielona Góra, ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów w trybie konkurencyjnym, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027.
Priorytet 5 Fundusze Europejskie na rzecz zwiększenia dostępności regionalnej infrastruktury społecznej
Działanie 5.1 Infrastruktura edukacyjna
Typ projektu:I. inwestycje w infrastrukturę na potrzeby świadczenia usług wychowania przedszkolnego (przedszkoli lub innych form edukacji przedszkolnej).
Informacje o naborze FELB.05.01-IZ.00-001/24
Planowany termin rozstrzygnięcia naboru
Ocena merytoryczna dokonywana jest w terminie 40 dni od dnia podpisania przez Dyrektora DFR list projektów ocenionych formalnie.Miejsce składania wniosków
Wnioskodawca wypełnia i przesyła wniosek o dofinansowanie projektu wraz z załącznikami wyłącznie za pośrednictwem aplikacji WOD2021 w systemie teleinformatycznym CST2021, dostępnej na stronie: https://wod.cst2021.gov.pl/
Wniosek należy złożyć na nabór wskazany na pierwszej stronie Regulaminu. Wzór wniosku stanowi załącznik nr 1 do Regulaminu.
Datą wpływu wniosku o dofinansowanie na niniejszy nabór jest data złożenia (wysłania) wniosku za pośrednictwem aplikacji WOD2021 do IZ FEWL 21-27 w terminie wskazanym na pierwszej stronie Regulaminu i Ogłoszenia o naborze.
Po upływie terminu na składanie wniosku, aplikacja WOD2021 uniemożliwi przesłanie wniosku do IZ FEWL 21-27 (system blokuje możliwość złożenia wniosku).
Sposób składania wniosków
Wnioski należy składać w terminie od dnia 23 maja 2024 r. od godz. 8:00 do dnia 2 lipca 2024 r. do godz. 23:59.Za datę wpływu wniosku o dofinansowanie do Instytucji Zarządzającej FEWL 21-27 uznaje się datę złożenia (wysłania) wniosku za pośrednictwem aplikacji WOD2021 (https://wod.cst2021.gov.pl/) wchodzącej w skład systemu CST2021.
Na co i kto może składać wnioski?
Kto może składać wnioski?
Do składania wniosku w ramach naboru uprawnione są:
−jednostki samorządu terytorialnego,
−związki, stowarzyszenia i porozumienia jednostek samorządu terytorialnego,
−MŚP,
−organizacje pozarządowe,
−osoby fizyczne,
−przedszkola i inne formy wychowania przedszkolnego.
Wnioskodawcy muszą być organami prowadzącymi przedszkola i/lub inne formy wychowania przedszkolnego.
Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?
W ramach naboru będzie można uzyskać dofinansowanie na:
✓budowę, przebudowę, remont infrastruktury na potrzeby placówek przedszkolnych, w tym infrastruktury o charakterze socjalno – bytowym (oprócz infrastruktury o charakterze administracyjno – biurowym),
✓adaptację i dostosowanie obiektów do pełnienia funkcji przedszkolnych lub innych form wychowania przedszkolnego, w tym infrastruktury o charakterze socjalno – bytowym (oprócz infrastruktury o charakterze administracyjno – biurowym),
✓wyposażenie na potrzeby placówek przedszkolnych lub innych form wychowania przedszkolnego w sprzęt dydaktyczny, pomoce optymalizujące proces kształcenia.
Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć
Projekty podlegają ocenie pod względem spełnienia kryteriów wyboru projektów, obowiązujących w dniu ogłoszenia naboru, które zostały przyjęte przez Komitet Monitorujący FEWL 2021-2027 uchwałami:
−nr 69/KM FEWL/2024 Komitetu Monitorującego Program FEWL 2021-2027 z dnia 24.04.2024 r. zmieniająca uchwałę nr 26/KM FEWL/2023 z dnia 20.09.2023 r. Uchwała przyjęła:Kryteria formalne mające zastosowanie dla Priorytetów: 4 Fundusze Europejskie na dostępność komunikacyjną Lubuskiego, 5 Fundusze Europejskie na rzecz zwiększenia dostępności regionalnej infrastruktury społecznej, 8 Fundusze Europejskie dla lokalnego lubuskiego: Działanie 8.1 Wsparcie terytorialne obszarów miejskich – rewitalizacja, Działania 8.3 Wsparcie terytorialne obszarów innych niż miejskie – rewitalizacja
Finanse FELB.05.01-IZ.00-001/24
Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia
Maksymalny poziom dofinansowania projektu z EFRR wynosi 85% całkowitych kwalifikowalnych kosztów projektu.
W związku z tym, minimalny wkład własny wnioskodawcy wynosi 15% całkowitych kwalifikowalnych kosztów projektu.
Jaka jest pula środków na nabór wniosków?
Pula środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w naborze wynosi 11 008 165,54 PLN
Plik do pobrania
- Dotacje FELB dla Lubuskiego - 2021-2027 - nabory wniosków FELB - Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski
- Pozyskiwanie dotacji - wzór wniosku o dotację
- Pozyskiwanie dotacji - oferta ZEFE.ORG
Kolejne kroki do pozyskania dotacji FELB.05.01-IZ.00-001/24
źródło informacji RSS: portal www.funduszeeuropejskie.gov.pl
zobacz więcej: aktualności ekonomiczne i finansowe oraz aktualności o funduszach europejskich.
ZEFE.ORG - rok założenia 1990 - ponad 30 lat doświadczeń - wartość zrealizowanych projektów - ponad 250 mln zł
Działalność Zespołu Ekspertów Funduszy Europejskich ZEFE.ORG obejmuje:
- doradztwo w zakresie funduszy europejskich
- pozyskiwanie funduszy unijnych
- usługi consultingowe dla biznesu (pozyskiwanie dotacji, ebiznes, rozwój pracowników, optymalizacja procesów, ekologia, dotacje na projekty OZE, dotacje na projekty B+R)
- pozyskiwanie grantów i dotacji dla instytucji naukowych
- pozyskiwanie dotacji dla samorządów i stowarzyszeń
- pomoc przy wdrażaniu innowacji (innowacje produktowe, organizacyjne, marketingowe i organizacyjne, zaświadczenia o innowacyjności)
Oferujemy profesjonalne usługi consultingowe:
- doradztwo na etapie tworzenia koncepcji projektu - przygotowujemy wnioski dopasowane do systemu oceny projektów w konkursach - maksymalizujemy punktację projektów i podnosimy szanse na pozyskanie dofinansowania
- pozyskiwanie dotacji
- wykonanie studium wykonalności
- przygotowanie oceny oddziaływania na środowisko
- napisanie wniosku o dotację
- rozliczanie dotacji
- wykonanie analizy ekonomicznej projektu
- wykonanie analiza opłacalności inwestycji lub projektu
- wdrożenie systemów zarządzania jakością ISO, HACCP, BRC, IRIS
studium przypadku
Eksperci ZEFE przygotowali studium wykonalności dla projektu "Starożecze Wisły w Stężycy". Budżet projektu wynosi 16 mln zł. Projekt uzyskał dotację i przeszedł do fazy realizacji. Potrzeba realizacji projektu wynika ze społecznego zapotrzebowania istnienie odpowiedniej infrastruktury warunkującej możliwości uprawiania turystyki i rekreacji, konieczności poprawy walorów przyrodniczych i krajobrazowych oraz rozwijania edukacji ekologicznej.
infolinia ZEFE.ORG studia wykonalności |
||