Dotacje KPO C3.1.1-2 na cyberbezpieczeństwo

Wersja do druku Poleć znajomemu

Dotacje KPO C3.1.1-2 na cyberbezpieczeństwo to Inwestycja C3.1.1. KPO, w ramach komponentu cyberbezpieczeństwa, obejmuje m.in. rozbudowę zintegrowanego systemu zarządzania cyberbezpieczeństwem (S46). Dzięki podłączeniu nowych podmiotów, system ten stanie się jeszcze skuteczniejszym narzędziem ochrony przed cyberatakami, znacząco podnosząc poziom bezpieczeństwa cyfrowego Polski.

ZEFE.ORG - rok założenia 1990 - ponad 30 lat doświadczeń
Pozyskaliśmy dotacje dla projektów o wartości
ponad 250 mln zł.

Wykonujemy wnioski o dofinansowanie do KPO, studia wykonalności i analizy ekonomiczne. Pozyskujemy dotacje dla firm, dotacji dla samorządów oraz granty i dotacje dla instytucji naukowych na projekty OZE i projekty B+R.

  • dotacje KPO - ZEFE.ORG

    doradztwo na etapie tworzenia koncepcji projektu w oparciu o kryteria wyboru projektów, tak aby maksymalizować szanse na uzyskanie dofinansowania
  • przygotowanie wniosku o dotację do KPO
  • przygotowanie studium wykonalności do KPO
  • przygotowanie analizy kosztów i korzyści
  • przygotowanie analiz finansowo - ekonomicznych
  • przygotowanie wymaganych załączników (bez dokumentów i zezwoleń formalno – prawnych, technicznych czy informatycznych)
  • pomoc w kompletacji pozostałych załączników oraz złożeniu wniosku o dofinansowanie
  • wsparcie na etapie oceny projektu, bieżący kontakt z instytucją oceniającą w celu wyjaśniania uwagi, odpowiedzi na uwagi, itp.

infolinia (+48) 814 608 814

 

W ramach inwestycji C3.1.1. KPO planowane jest rozszerzenie zakresu zintegrowanego systemu zarządzania cyberbezpieczeństwem (S46) o nowe podmioty. Ten proces pozwoli na stworzenie bardziej kompleksowej i skutecznej sieci ochrony przed cyberzagrożeniami, co przełoży się na wyższy poziom bezpieczeństwa cybernetycznego w Polsce.

Beneficjenci KPO C3.1.1

Ostatecznymi odbiorcami wsparcia przedsięwzięć składanych w ramach naboru, realizowanego w trybie niekonkurencyjnym w ramach Inwestycji C3.1.1., mogą być wyłącznie urzędy obsługujące organy właściwe ds. cyberbezpieczeństwa, o których mowa w art. 41 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, tj.:

  • Urząd Komisji Nadzoru Finansowego;
  • Ministerstwo Cyfryzacji;
  • Ministerstwo Infrastruktury;
  • Ministerstwo Klimatu i Środowiska;
  • Ministerstwo Zdrowia;
  • lub jednostki podległe lub nadzorowane przez te organy, wskazane przez ww. organy, którym zgodnie z art. 42 ust. 3 ww. ustawy powierzono realizację w ich imieniu niektórych zadań, na podstawie porozumienia, o którym mowa w art. 42 ust. 4-6 ww. ustawy.

Dotacje KPO naboru C 3.1.1.

Dotacje KPO priorytetu Inwestycja C3.1.1 "Cybebezpieczeństwo – CyberPL, infrastruktura przetwarzania danych oraz optymalizacja infrastruktury służb państwowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo", realizowaną przez Ministerstwo Cyfryzacji. Inwestycja obejmuje cztery główne komponenty:

Cyberbezpieczeństwo

  • Celem jest wzmocnienie cyberbezpieczeństwa Polski poprzez utworzenie sieci sektorowych zespołów reagowania na incydenty bezpieczeństwa komputerowego (CSIRT) w kluczowych sektorach, takich jak energetyka, transport, służba zdrowia, bankowość i infrastruktura cyfrowa.
  • Projekt zakłada podłączenie 385 podmiotów krajowego systemu cyberbezpieczeństwa do zintegrowanego systemu zarządzania cyberbezpieczeństwem.
  • Planowane jest udzielenie wsparcia 500 podmiotom na rzecz modernizacji i rozbudowy infrastruktur cyberbezpieczeństwa, w tym dla podmiotów wykorzystujących technologię informacyjną (IT) i technologię operacyjną (OT).
  • W ramach projektu zostanie utworzona sieć specjalistów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa na szczeblu wojewódzkim, aby wesprzeć organy publiczne w radzeniu sobie z incydentami i odzyskiwaniu danych oraz podejmowanie działań służących podnoszeniu świadomości w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Infrastruktura przetwarzania danych

  • W ramach inwestycji powstaną 3 ustandaryzowane centra przetwarzania danych, które będą dostarczać energooszczędną i skalowalną infrastrukturę krytyczną.
  • Centra te będą zapewniać dostępne usługi cyfrowe i zabezpieczenie infrastruktury dla systemów technologii informacyjno-komunikacyjnych.
  • Centra będą przestrzegać europejskiego kodeksu postępowania w sprawie efektywności energetycznej centrów danych, w szczególności w obszarach zrównoważonego wykorzystania energii, alternatywnych technologii wytwarzania energii elektrycznej oraz zwiększenia niezawodności systemu zasilania.

Optymalizacja infrastruktury służb państwowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo

  • Ten komponent obejmuje 4 projekty ukierunkowane na zintegrowanie różnych systemów alarmowania i ostrzegania oraz udoskonalenie modelu współpracy między służbami państwowymi, takimi jak policja, straż pożarna i samorządy terytorialne.

Rozwiązania w zakresie przetwarzania w chmurze i przetwarzania brzegowego

  • Polska planuje wziąć udział w ważnym projekcie stanowiącym przedmiot wspólnego europejskiego zainteresowania (projekt IPCEI) dotyczącym infrastruktury chmury obliczeniowej nowej generacji i usług przetwarzania brzegowego.
  • Celem jest wsparcie opracowywania i pierwszego zastosowania w przemyśle zaawansowanych projektów w dziedzinie badań i rozwoju, które przyczynią się do tworzenia przyszłych rozwiązań w dziedzinie przetwarzania danych w ramach kontinuum rozciągającego się od przetwarzania w chmurze do przetwarzania brzegowego.

Najważniejsze informacje o naborze C 3.1.1.

Wniosek składa się wyłącznie w formie elektronicznej z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego CST2021, dostępnego pod adresem, i platformy ePUAP, zgodnie ze sposobem opisanym w Regulaminie wyboru przedsięwzięć do objęcia wsparciem dla naboru nr KPOD.05.10-IW.06-003/24.

Harmonogram naboru - Termin naboru: 13.11.2024 r. – 31.01.2025 r.

  • Inwestycja ma na celu znaczące wzmocnienie cyberbezpieczeństwa Polski.
  • Projekt obejmuje szeroki zakres działań, od tworzenia sieci CSIRT po budowę energooszczędnych centrów danych.
  • Polska planuje aktywnie uczestniczyć w europejskich inicjatywach dotyczących chmury obliczeniowej i przetwarzania brzegowego.

Przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej do KPO

Kompetencje ZEFE.ORG pozwalają na sktueczne przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej do KPO:

Plik do pobrania

Kolejne kroki do przygotowania wniosku do KPO C3.1.1-1/2

Proces ubiegania się o dotacje może być czasochłonny i wymagać precyzyjnego przygotowania wniosku o dotację do KPO zgodnego z wymaganiami naboru.

studium wykonalności - referencje ZEFE.ORG

 

Narodowe Centrum Badawcze Mikrosystemów i Nanotechnologii Elektronicznych MINTE

Niniejszym potwierdzamy, w sierpniu 2008 roku firma Structum Sp z o.o. zrealizowała na zlecenie Instytutu Technologii Elektronowej. Al. Lotników 32/46 02-668 w Warszawie studium wykonalności dla tematu pt. Narodowe Centrum Badawcze Mikrosystemów i Nano technologii Elektronicznych „MINTE". Projekt został złożony do współfinansowania przez Unię Europejską w ramach programu POIG. Opracowanie zostało wykonane rzetelnie w terminie przewidzianym umową. Polecamy firmę konsultingową Structum Sp. z o.o. z Lublina jako wiarygodnego usługodawcę.

Zastępca Dyrektora

mgr. inż Zbigniew Poznański

ZEFE.ORG

Wersja do druku Poleć znajomemu

ZEFE.ORG - rok założenia 1990 - ponad 30 lat doświadczeń - wartość zrealizowanych projektów - ponad 250 mln zł

ZEFE.ORG - konsulting europejski i pozyskiwanie funduszy europejskich


Działalność Zespołu Ekspertów Funduszy Europejskich ZEFE.ORG obejmuje:

Oferujemy profesjonalne usługi consultingowe:

 

ZEFE.ORG jest projektem P. W. Structum Sp. z o. o.

dane teleadresowe

MOTTO ZEFE
WIEDZA, DOŚWIADCZENIE I FUNDUSZE EUROPEJSKIE

MISJA ZEFE
Dostarczanie profesjonalnego wsparcia w zakresie finansowania, przygotowania i ewaluacji projektów.

CEL ZEFE
Zbudowanie platformy współpracy pomiędzy profesjonalistami różnych branż i biznesem pozwalającej na finansowanie i realizację innowacyjnych projektów.

WIZJA ZEFE
Interdyscyplinarny i zespół profesjonalistów realizujący innowacyjne projekty biznesowe na poziomach przygotowania, finansowania, ewaluacji i marketingu.

WARTOŚCI ZEFE

  • wiedza i doświadczenie praktyczne
  • innowacyjność, kreatywność i ciekawość
  • skuteczność (otwartość, współpraca, orientacja na cel, zaangażowanie i odwaga do wprowadzania zmian)
  • odpowiedzialność i uczciwość (jakość i terminowość dostarczanych produktów i usług)

studium przypadku

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie we współpracy z ZEFE.ORG przygotował studium wykonalności i wniosek o dofinansowanie projektu Zabezpieczenie przed powodzią miasta Rzeszowa i gminy Tyczyn poprzez kształtowanie koryta rzeki Strug" ubiegającego się o dotację w ramach programu POIiŚ.

Istotą przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa powodziowego w dolinie rzeki Strug (dopływ Wisłoka), w jej dolnym odcinku, od ujścia - w stronę m. Tyczyn, powiat Rzeszów. Jest to nieobwałowany odcinek rzeki, zaś część zabudowy mieszkalnej znajduje się w strefie wylewów wody z koryta. Zamiarem Inwestora jest zlikwidowanie, a przynajmniej radykalne ograniczenie zagrożenia dla posesji i innej zabudowy zlokalizowanej w dolinie rzeki.

więcej

infolinia ZEFE.ORG
814 608 814

studia wykonalności
wnioski o dotację
dotacje na projekty B+R
dotacje na projekty OZE
pozyskiwanie dotacji
rozliczanie dotacji

doradztwo w pozyskiwaniu funduszy unijnych

KONTAKT

kod matrycowy

kod matrycowy adresu tej strony