FENX.06.01 dla POZ

Wersja do druku Poleć znajomemu

Program FEnIKS, a w szczególności priorytet FENX.06 Zdrowie i projekt "Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)", stanowią istotne źródło finansowania dla podmiotów działających w obszarze ochrony zdrowia w Polsce. Wsparcie udzielane w ramach programu ma na celu poprawę dostępności i jakości usług medycznych, w tym wzmocnienie opieki na poziomie podstawowym.

Program FENIKS 06.01 to działanie mające na celu rozwój infrastruktury POZ, w tym cyfryzację placówek i rozwój telemedycyny, doposażenie i roboty budowlane.

31 grudnia 2024 r. ogłoszono nabór konkurencyjny „Inwestycje w infrastrukturę, sprzęt i wyposażenie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej zmierzające do odwracania piramidy świadczeń i rozwój opieki jednego dnia w ponadregionalnych podmiotach leczniczych”.

Celem naboru jest zapewnienie równego dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej oraz tworzenie warunków sprzyjających odwracaniu piramidy świadczeń zdrowotnych poprzez wzmocnienie roli AOS i rozwój leczenia jednego dnia.

FENX 06 01Cele programu dla naboru 2025

  • Poprawa jakości i dostępności usług zdrowotnych
  • Rozwój innowacyjnych technologii medycznych
  • Wzmocnienie roli POZ w systemie opieki zdrowotnej
  • Wzmocnienie roli i dofinansowanie AOS

Dla kogo przeznaczone jest dofinansowanie FENX.06.01

  • Podmioty POZ
  • Dyspozycyjne szpitale

Projekt "Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)"

  • Projekt o numerze FENX.06.01-IP.03-001/23 jest realizowany w ramach działania FENX.06.01 System ochrony zdrowia.
  • Projekt o numerze nabór FENX.06.01-IP.03-005/24 realizowany w okresie od 31.12.2024 do 03.03.2025
  • Projekt jest finansowany ze środków europejskich (996 375 000,00 zł) oraz dotacji celowej (253 625 000,00 zł), co daje łączną kwotę dofinansowania 1 250 000 000,00 zł.
  • Celem projektu jest poprawa dostępności i jakości usług POZ w Polsce.
  • Projekt realizowany jest w formule grantowej i skierowany jest do wszystkich podmiotów wykonujących działalność leczniczą, posiadających umowę z NFZ o udzielanie świadczeń w ramach POZ.
  • W ramach projektu możliwe jest uzyskanie dofinansowania m.in. na:
    • Zakup sprzętu i wyposażenia medycznego: "Zakup sprzętu i wyposażenia medycznego na potrzeby działań diagnostycznych, świadczeń profilaktycznych, wzmocnienia opieki domowej nad pacjentami oraz opieki fizjoterapeutycznej."
    • Zakup sprzętu i oprogramowania IT: "Zakup sprzętu serwerowo – sieciowego, sprzętu komputerowego oraz oprogramowania teleinformatycznego."
    • Roboty budowlane: "Roboty budowlane - w zakresie infrastruktury niezbędnej do prowadzenia działalności leczniczej, których celem będzie dostosowanie i poprawa funkcjonalności pomieszczeń do poszerzanych świadczeń zdrowotnych w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia na poziomie POZ, z założeniem że przedmiotowe roboty nie zmieniają kubatury budynku oraz nie wymagają dodatkowych pozwoleń/zgód."

dotacje FENX- FENIX - ZEFE.ORG.jpg

Nabór wniosków

  • nabór 2024 to projekt o numerze nabór FENX.06.01-IP.03-005/24 realizowany w okresie od 31.12.2024 do 03.03.2025
  • Informacje o kolejnych naborach będą dostępne na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ).

Kwota dofinansowania

  • Łączna kwota dofinansowania dla działania FENIKS 06.01 wynosi 1 105 853 729,88 PLN.
  • Kwota dofinansowania dla poszczególnych projektów będzie uzależniona od ich zakresu i kosztów.

Strony internetowe z dodatkowymi informacjami:

  • Strona internetowa NFZ: https://www.nfz.gov.pl/
  • Strona internetowa programu FENIKS: https://www.feniks.gov.pl/

Dodatkowe informacje

  • Działanie FENIKS 06.01 jest realizowane w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021 – 2027.
  • Nabór wniosków na rok 2023 odbywał się w dwóch etapach:
    • Pierwszy etap: 29.09.2023 – 31.10.2023 (wnioski o dofinansowanie na rozwój infrastruktury POZ)
    • Drugi etap: 29.12.2023 – 31.01.2024 (wnioski o dofinansowanie na inwestycje w infrastrukturę i doposażenie dyspozycyjnych szpitali)
  • Nabór wniosków na rok 2024 - ...

Dotacje i nabory FENIKS

Plik do pobrania

Kolejne kroki do pozyskania dotacji

Wniosek o dofinansowanie do FENIKS to dokument, który należy złożyć, aby ubiegać się o dofinansowanie projektu ze środków programu unijnego FENIKS - Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS). Instytucją Wdrażającą dla działania FENX jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

więcej »

Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie, IIMCB, MIBIMiK

W okresie od listopada 2023 do maja 2024 Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie pozyskiwał finansowanie dla projektu "Infrastruktura Badawcza Molekuł i Komórek (IBMiK)" z KPO - Polska Mapa Infrastruktury Badawczej (PMIB).

Niniejszym pragniemy wyrazić swoje zadowolenie ze współpracy z firmą konsultingową ZEFE.ORG - pod formalną nazwą P.W. Structum Sp. z o.o. - w zakresie przygotowania studium wykonalności, treści do wniosku i jego załączników. Szczególnie bardzo doceniamy Pana Kamila Hejduka, z którym współpracowaliśmy bezpośrednio przy tym projekcie i który wykazał się profesjonalizmem, odpowiedzialnością i otwartością na wsparcie nas w procesie aplikowania.

Studium wykonalności zostało wykonane poprawnie, w uzgodnionym terminie, zgodnie z umową. Zawierało ono szczegółową analizę techniczną i ekonomiczną projektu i spełniało wymogi formalne programu Polska Mapa Infrastruktury Badawczej-Schemat A - KPO.

We współpracy z ZEFE.ORG przygotowaliśmy także wniosek o dofinansowanie projektu, który został pozytywnie rozpatrzony a projekt uzyskał dofinansowanie.

Doceniamy terminowość ZEFE.ORG, która pomimo skomplikowanego charakteru projektu dostarczyła kompletną dokumentację w ustalonym terminie.

W naszej ocenie profesjonalizm i doświadczenie ZEFE.ORG stanowią solidną gwarancję jakości i niezawodności, co czyni ZEFE.ORG godnym zaufania partnerem w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich.

Z wyrazami szacunku,

Dorota Libiszowska
Kierownik Działu Grantów

Prof. Andrzej Dziembowski
Pełnomocnik Dyrektora ds. Pracowni Usługowych
Kierownik Laboratorium Biologii RNA

studium przypadku

Instytut Łukasiewicza, jako czołowa polska sieć badawcza, ma ogromny potencjał w zakresie innowacji i rozwoju. Aby w pełni wykorzystać ten potencjał, niezbędne jest stabilne i długofalowe finansowanie.

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Włókiennictwa w Łodzi z przyjemnością potwierdza owocną współpracę ze Zespołem Ekspertów ds. Funduszy Europejskich ZEFE.ORG, działającym w ramach spółki Structum Sp. z o.o. w Lublinie. We wrześniu 2021 roku eksperci ZEFE.ORG przygotowali dla nas szczegółowe studium wykonalności, które było kluczowym elementem w pozyskaniu finansowania na projekt „Wzmocnienie potencjału badawczego dla rozwoju funkcjonalnych materiałów włókienniczych” w ramach RPO Województwa Łódzkiego.

więcej

infolinia ZEFE.ORG
814 608 814

studia wykonalności
wnioski o dotację
dotacje na projekty B+R
dotacje na projekty OZE
pozyskiwanie dotacji
rozliczanie dotacji

doradztwo w pozyskiwaniu funduszy unijnych

KONTAKT

kod matrycowy

kod matrycowy adresu tej strony