FENX.06.01 dla POZ

Wersja do druku Poleć znajomemu

Program FEnIKS, a w szczególności priorytet FENX.06 Zdrowie i projekt "Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)", stanowią istotne źródło finansowania dla podmiotów działających w obszarze ochrony zdrowia w Polsce. Wsparcie udzielane w ramach programu ma na celu poprawę dostępności i jakości usług medycznych, w tym wzmocnienie opieki na poziomie podstawowym.

Program FENIKS 06.01 to działanie mające na celu rozwój infrastruktury POZ, w tym cyfryzację placówek i rozwój telemedycyny, doposażenie i roboty budowlane.

Pierwszy nabór wniosków dla POZ

  • W dniu 6 sierpnia Zastępca Prezesa NFZ Jakub Szulc ogłosił nabór wniosków do projektu „Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)”.
  • 20 sierpnia 2024 o godzinie 10:00 rozpoczyna się składanie wniosków w dedykowanej aplikacji.

Cele programu

dotacje FENX- FENIX - ZEFE.ORG.jpg

  • Poprawa jakości i dostępności usług zdrowotnych
  • Rozwój innowacyjnych technologii medycznych
  • Wzmocnienie roli POZ w systemie opieki zdrowotnej

Dla kogo przeznaczone jest dofinansowanie FENX.06.01

  • Podmioty POZ
  • Dyspozycyjne szpitale

Projekt "Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)"

  • Projekt o numerze FENX.06.01-IP.03-001/23 jest realizowany w ramach działania FENX.06.01 System ochrony zdrowia.
  • Projekt jest finansowany ze środków europejskich (996 375 000,00 zł) oraz dotacji celowej (253 625 000,00 zł), co daje łączną kwotę dofinansowania 1 250 000 000,00 zł.
  • Celem projektu jest poprawa dostępności i jakości usług POZ w Polsce.
  • Projekt realizowany jest w formule grantowej i skierowany jest do wszystkich podmiotów wykonujących działalność leczniczą, posiadających umowę z NFZ o udzielanie świadczeń w ramach POZ.
  • W ramach projektu możliwe jest uzyskanie dofinansowania m.in. na:
    • Zakup sprzętu i wyposażenia medycznego: "Zakup sprzętu i wyposażenia medycznego na potrzeby działań diagnostycznych, świadczeń profilaktycznych, wzmocnienia opieki domowej nad pacjentami oraz opieki fizjoterapeutycznej."
    • Zakup sprzętu i oprogramowania IT: "Zakup sprzętu serwerowo – sieciowego, sprzętu komputerowego oraz oprogramowania teleinformatycznego."
    • Roboty budowlane: "Roboty budowlane - w zakresie infrastruktury niezbędnej do prowadzenia działalności leczniczej, których celem będzie dostosowanie i poprawa funkcjonalności pomieszczeń do poszerzanych świadczeń zdrowotnych w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia na poziomie POZ, z założeniem że przedmiotowe roboty nie zmieniają kubatury budynku oraz nie wymagają dodatkowych pozwoleń/zgód."

Nabór wniosków

  • Czekamy na nabór na rok 2024.
  • Informacje o kolejnych naborach będą dostępne na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ).

Kwota dofinansowania

  • Łączna kwota dofinansowania dla działania FENIKS 06.01 wynosi 1 105 853 729,88 PLN.
  • Kwota dofinansowania dla poszczególnych projektów będzie uzależniona od ich zakresu i kosztów.

Strony internetowe z dodatkowymi informacjami:

  • Strona internetowa NFZ: https://www.nfz.gov.pl/
  • Strona internetowa programu FENIKS: https://www.feniks.gov.pl/

Dodatkowe informacje

  • Działanie FENIKS 06.01 jest realizowane w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021 – 2027.
  • Nabór wniosków na rok 2023 odbywał się w dwóch etapach:
    • Pierwszy etap: 29.09.2023 – 31.10.2023 (wnioski o dofinansowanie na rozwój infrastruktury POZ)
    • Drugi etap: 29.12.2023 – 31.01.2024 (wnioski o dofinansowanie na inwestycje w infrastrukturę i doposażenie dyspozycyjnych szpitali)
  • Nabór wniosków na rok 2024 - ...

Dotacje i nabory FENIKS

Plik do pobrania

Kolejne kroki do pozyskania dotacji

Wniosek o dofinansowanie do FENIKS to dokument, który należy złożyć, aby ubiegać się o dofinansowanie projektu ze środków Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS). Instytucją Wdrażającą dla działania FENX jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

więcej »

Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie, IIMCB, MIBIMiK

W okresie od listopada 2023 do maja 2024 Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie pozyskiwał finansowanie dla projektu "Infrastruktura Badawcza Molekuł i Komórek (IBMiK)" z KPO - Polska Mapa Infrastruktury Badawczej (PMIB).

Niniejszym pragniemy wyrazić swoje zadowolenie ze współpracy z firmą konsultingową ZEFE.ORG - pod formalną nazwą P.W. Structum Sp. z o.o. - w zakresie przygotowania studium wykonalności, treści do wniosku i jego załączników. Szczególnie bardzo doceniamy Pana Kamila Hejduka, z którym współpracowaliśmy bezpośrednio przy tym projekcie i który wykazał się profesjonalizmem, odpowiedzialnością i otwartością na wsparcie nas w procesie aplikowania.

Studium wykonalności zostało wykonane poprawnie, w uzgodnionym terminie, zgodnie z umową. Zawierało ono szczegółową analizę techniczną i ekonomiczną projektu i spełniało wymogi formalne programu Polska Mapa Infrastruktury Badawczej-Schemat A - KPO.

We współpracy z ZEFE.ORG przygotowaliśmy także wniosek o dofinansowanie projektu, który został pozytywnie rozpatrzony a projekt uzyskał dofinansowanie.

Doceniamy terminowość ZEFE.ORG, która pomimo skomplikowanego charakteru projektu dostarczyła kompletną dokumentację w ustalonym terminie.

W naszej ocenie profesjonalizm i doświadczenie ZEFE.ORG stanowią solidną gwarancję jakości i niezawodności, co czyni ZEFE.ORG godnym zaufania partnerem w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich.

Z wyrazami szacunku,

Dorota Libiszowska
Kierownik Działu Grantów

Prof. Andrzej Dziembowski
Pełnomocnik Dyrektora ds. Pracowni Usługowych
Kierownik Laboratorium Biologii RNA

studium przypadku

Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie (MIBMiK / IIMCB) utworzony na mocy międzynarodowej umowy pomiędzy Rządem RP a UNESCO, jak i dedykowanej ustawy sejmowej z 1997 roku. Na zlecenie MIBMiK w listopadzie 2023 firma consultingowa ZEFE.ORG przygotwała studium wykonalności dla projektu pn. "Infrastruktura Badawcza Molekuł i Komórek (IBMiK)".

Projekt o budżecie ponad 100 mln zł ma na celu wzmocnienie potencjału badawczego i innowacyjnego Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie (MIBMiK) oraz pogłębienie współpracy z przedsiębiorstwami, poprzez rozbudowę infrastruktury badawczej oraz podnoszenie kompetencji personelu badawczego w zakresie zarządzania wykorzystaniem powstałej infrastruktury badawczej i transferu technologii.

więcej

infolinia ZEFE.ORG
814 608 814

studia wykonalności
wnioski o dotację
dotacje na projekty B+R
dotacje na projekty OZE
pozyskiwanie dotacji
rozliczanie dotacji

doradztwo w pozyskiwaniu funduszy unijnych

KONTAKT

kod matrycowy

kod matrycowy adresu tej strony