Platforma Startowa Unicorn Hub – edycja II
Projekty finansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej, Działanie 01.01 Platformy startowe dla nowych pomysłów Komponent I: Inkubacja – rozwój nowego pomysłu biznesowego. Konferencja odbędzie się 7 marca 2024 o godz. 11:00 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie.
Podczas konferencji zaprezentujemy zasady i możliwości wsparcia rozwoju startupów w ramach projektów platform startowych: Unicorn Hub – edycja II i Wschodni Akcelerator Biznesu 2.
Konferencja skupi się także na kluczowych strategiach, dzięki którym firmy mogą wykorzystać potencjał innowacyjnych startupów do rozwoju biznesu. W trakcie wydarzenia przedstawimy praktyczne wskazówki i korzyści płynące ze współpracy ze startupami oraz omówimy najnowsze trendy i technologie, które rewolucjonizują dziedzinę biznesu. Uczestnicy będą mieli okazję zdobyć wiedzę na temat skutecznych strategii identyfikacji, wyboru i implementacji innowacyjnych rozwiązań dostarczanych przez startupy. Będzie to wyśmienita okazja do zapoznania się z korzyściami dla startupów jakie daje inkubacja w Platformie Startowej Unicorn Hub 2.0 oraz możliwościami współpracy w ramach partnerstw i ekosystemu biznesowego.
Badanie i analiza rynku
- Dostarczamy informacji i narzędzi niezbędnych do podejmowania trafnych decyzji biznesowych.
- Wykonujemy badania rynku i zapotrzebowania oraz analizy konieczne do przygotowania wniosku o dofinansowanie projektu z Funduszy Europejskich.
- Wykonujemy studia wykonalności.
Badanie rynku to proces systematycznego gromadzenia i analizowania danych na temat konkretnego rynku, klientów, konkurencji oraz trendów. Jego celem jest uzyskanie informacji, które pozwolą lepiej zrozumieć rynek i podejmować strategiczne decyzje.
Analiza rynku jest częścią badań rynku. Polega na interpretacji zebranych danych i wyciąganiu z nich wniosków. Pozwala to na identyfikację szans i zagrożeń, ocenę potencjału rynku, a także na prognozowanie przyszłych trendów.
Cele badania i analizy rynku
- Zrozumienie potrzeb klientów: Badania pozwalają poznać oczekiwania, preferencje i zachowania konsumentów.
- Identyfikacja konkurencji: Analiza konkurencji pozwala ocenić jej mocne i słabe strony, a także strategie działania.
- Ocena potencjału rynku: Badania pozwalają określić wielkość rynku, jego dynamikę i potencjał wzrostu.
- Minimalizacja ryzyka: Dzięki badaniom można uniknąć kosztownych błędów i podejmować bardziej trafne decyzje.
- Badanie i rozwój strategii marketingowej: Informacje uzyskane z badań pozwalają na skuteczne targetowanie działań marketingowych.
- Wprowadzenie nowych produktów/usług: Badania pomagają ocenić zapotrzebowanie na nowe produkty i usługi.
Rodzaje badań rynku
- Badania ilościowe: Skupiają się na zbieraniu danych liczbowych, np. za pomocą ankiet, sondaży, statystyk. Pozwalają na uzyskanie ogólnego obrazu rynku.
- Badania jakościowe: Skupiają się na głębszym zrozumieniu motywacji, opinii i zachowań konsumentów. Wykorzystują metody takie jak wywiady indywidualne, grupy fokusowe, obserwacje.
- Badania pierwotne: Polegają na zbieraniu danych bezpośrednio od respondentów, np. poprzez ankiety, wywiady.
- Badania wtórne: Wykorzystują dane już istniejące, np. raporty branżowe, statystyki publiczne, dane z Internetu.
źródło informacji RSS: portal www.funduszeeuropejskie.gov.pl
zobacz więcej: aktualności ekonomiczne i finansowe oraz aktualności o funduszach europejskich.
ZEFE.ORG - rok założenia 1990 - ponad 30 lat doświadczeń - wartość zrealizowanych projektów - ponad 250 mln zł
Działalność Zespołu Ekspertów Funduszy Europejskich ZEFE.ORG obejmuje:
- doradztwo w zakresie funduszy europejskich
- pozyskiwanie funduszy unijnych
- usługi consultingowe dla biznesu (pozyskiwanie dotacji, ebiznes, rozwój pracowników, optymalizacja procesów, ekologia, dotacje na projekty OZE, dotacje na projekty B+R)
- pozyskiwanie grantów i dotacji dla instytucji naukowych
- pozyskiwanie dotacji dla samorządów i stowarzyszeń
- pomoc przy wdrażaniu innowacji (innowacje produktowe, organizacyjne, marketingowe i organizacyjne, zaświadczenia o innowacyjności, optymalizacja produktów i usług, optymalizacja procesów)
Oferujemy profesjonalne usługi consultingowe:
- przygotowanie wniosków o dotacje unijne
- doradztwo na etapie tworzenia koncepcji projektu - przygotowujemy wnioski dopasowane do systemu oceny projektów w konkursach - maksymalizujemy punktację projektów i podnosimy szanse na pozyskanie dofinansowania
- pozyskiwanie dotacji
- wykonanie studium wykonalności
- przygotowanie oceny oddziaływania na środowisko, raport DNSH
- opracowanie dokumentacji aplikacyjnej dla projektu unijnego
- napisanie wniosku o dotację
- rozliczanie dotacji
- wykonanie analizy ekonomicznej projektu
- wykonanie analiza opłacalności inwestycji lub projektu
- wykonanie analizy ekonomiczno finansowej
- wdrożenie systemów zarządzania jakością ISO, HACCP, BRC, IRIS
studium przypadku
Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie (MIBMiK / IIMCB) utworzony na mocy międzynarodowej umowy pomiędzy Rządem RP a UNESCO, jak i dedykowanej ustawy sejmowej z 1997 roku. Na zlecenie MIBMiK w listopadzie 2023 firma consultingowa ZEFE.ORG przygotwała studium wykonalności dla projektu pn. "Infrastruktura Badawcza Molekuł i Komórek (IBMiK)".
Projekt o budżecie ponad 100 mln zł ma na celu wzmocnienie potencjału badawczego i innowacyjnego Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie (MIBMiK) oraz pogłębienie współpracy z przedsiębiorstwami, poprzez rozbudowę infrastruktury badawczej oraz podnoszenie kompetencji personelu badawczego w zakresie zarządzania wykorzystaniem powstałej infrastruktury badawczej i transferu technologii.
infolinia ZEFE.ORG studia wykonalności |
||