Dotacje na magazyny energii

Wersja do druku Poleć znajomemu

Dotacje na magazyny energii i transformację OZE to finansowe wsparcie udzielane przez państwo lub instytucje finansowe, mające na celu przyspieszenie rozwoju odnawialnych źródeł energii (OZE) oraz zwiększenie efektywności energetycznej poprzez zastosowanie magazynów energii.

ZEFE.ORG - rok założenia 1990 - ponad 30 lat doświadczeń, zrealizowane projekty o wartości ponad 250 mln zł.

Wykonujemy wnioski o dotację, studia wykonalności i analizy ekonomiczne. Pozyskujemy dotacje dla firm i instytucji, dotacje na projekty OZE, magazyny energii oraz granty na projekty B+R.

infolinia (+48) 814 608 814

Dotacje na magazyny energiiProjekty budowy magazynu energii

Dlaczego dotacje na magazyny energii i OZE są ważne? Dlaczego UE uruchamia programy dofinansowania inwestycji w zakresie magazynów energii?

  • Stabilizacja sieci energetycznej: Magazyny energii pozwalają na magazynowanie nadwyżek energii wytwarzanej przez OZE, co umożliwia jej wykorzystanie w okresach zwiększonego zapotrzebowania, stabilizując tym samym pracę sieci energetycznej.
  • Zwiększenie niezależności energetycznej: Rozwój OZE i magazynowanie energii zmniejszają zależność od tradycyjnych źródeł energii, takich jak węgiel czy gaz, co zwiększa bezpieczeństwo energetyczne.
  • Ochrona środowiska: Promowanie OZE i magazynowania energii przyczynia się do redukcji emisji gazów cieplarnianych i innych zanieczyszczeń, poprawiając jakość powietrza i ograniczając negatywny wpływ na środowisko.
  • Stworzenie nowych miejsc pracy: Rozwój sektora OZE i magazynowania energii stwarza nowe możliwości zatrudnienia w wielu dziedzinach, od produkcji urządzeń po instalację i utrzymanie systemów.

Pozyskiwanie dotacji na magazyny energii

Dostępność dotacji uzależniona jest od:

  • Dostępność dotacji: Aktualnych i planowanych naborów dotacje i programów wsparcia finansowego dla inwestycji w magazyny energii i OZE. Warunki i wysokość dofinansowania mogą się znacznie różnić.
  • Kryteria kwalifikowalności: Aby otrzymać dotację, zwykle trzeba spełnić określone kryteria, takie jak:
    • Rodzaj inwestycji (np. nowy magazyn, modernizacja istniejącego)
    • Wielkość inwestycji
    • Lokalizacja
    • Termin realizacji projektu
  • Procedury ubiegania się o dotację: Zazwyczaj wymaga złożenia wniosku wraz z niezbędną dokumentacją.
  • Źródła informacji: Najlepszym źródłem informacji o dostępnych dotacjach są strony internetowe rządowych agencji, regionalnych funduszy oraz instytucji finansujących projekty związane z energią odnawialną.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) coraz aktywniej wspiera rozwój energetyki odnawialnej oraz zwiększanie efektywności energetycznej w Polsce. Jednym z kluczowych obszarów wsparcia są magazyny energii. Dzięki nim możliwe jest magazynowanie nadwyżek energii wytwarzanej ze źródeł odnawialnych, co pozwala na stabilizację sieci elektroenergetycznej i zwiększenie wykorzystania energii ze słońca i wiatru.

więcej »

Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie, IIMCB, MIBIMiK

W okresie od listopada 2023 do maja 2024 Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie pozyskiwał finansowanie dla projektu "Infrastruktura Badawcza Molekuł i Komórek (IBMiK)" z KPO - Polska Mapa Infrastruktury Badawczej (PMIB).

Niniejszym pragniemy wyrazić swoje zadowolenie ze współpracy z firmą konsultingową ZEFE.ORG - pod formalną nazwą P.W. Structum Sp. z o.o. - w zakresie przygotowania studium wykonalności, treści do wniosku i jego załączników. Szczególnie bardzo doceniamy Pana Kamila Hejduka, z którym współpracowaliśmy bezpośrednio przy tym projekcie i który wykazał się profesjonalizmem, odpowiedzialnością i otwartością na wsparcie nas w procesie aplikowania.

Studium wykonalności zostało wykonane poprawnie, w uzgodnionym terminie, zgodnie z umową. Zawierało ono szczegółową analizę techniczną i ekonomiczną projektu i spełniało wymogi formalne programu Polska Mapa Infrastruktury Badawczej-Schemat A - KPO.

We współpracy z ZEFE.ORG przygotowaliśmy także wniosek o dofinansowanie projektu, który został pozytywnie rozpatrzony a projekt uzyskał dofinansowanie.

Doceniamy terminowość ZEFE.ORG, która pomimo skomplikowanego charakteru projektu dostarczyła kompletną dokumentację w ustalonym terminie.

W naszej ocenie profesjonalizm i doświadczenie ZEFE.ORG stanowią solidną gwarancję jakości i niezawodności, co czyni ZEFE.ORG godnym zaufania partnerem w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich.

Z wyrazami szacunku,

Dorota Libiszowska
Kierownik Działu Grantów

Prof. Andrzej Dziembowski
Pełnomocnik Dyrektora ds. Pracowni Usługowych
Kierownik Laboratorium Biologii RNA

ZEFE.ORG

Wersja do druku Poleć znajomemu

ZEFE.ORG - rok założenia 1990 - ponad 30 lat doświadczeń - wartość zrealizowanych projektów - ponad 250 mln zł

ZEFE.ORG - konsulting europejski i pozyskiwanie funduszy europejskich


Działalność Zespołu Ekspertów Funduszy Europejskich ZEFE.ORG obejmuje:

Oferujemy profesjonalne usługi consultingowe:

 

ZEFE.ORG jest projektem P. W. Structum Sp. z o. o.

dane teleadresowe

MOTTO ZEFE
WIEDZA, DOŚWIADCZENIE I FUNDUSZE EUROPEJSKIE

MISJA ZEFE
Dostarczanie profesjonalnego wsparcia w zakresie finansowania, przygotowania i ewaluacji projektów.

CEL ZEFE
Zbudowanie platformy współpracy pomiędzy profesjonalistami różnych branż i biznesem pozwalającej na finansowanie i realizację innowacyjnych projektów.

WIZJA ZEFE
Interdyscyplinarny i zespół profesjonalistów realizujący innowacyjne projekty biznesowe na poziomach przygotowania, finansowania, ewaluacji i marketingu.

WARTOŚCI ZEFE

  • wiedza i doświadczenie praktyczne
  • innowacyjność, kreatywność i ciekawość
  • skuteczność (otwartość, współpraca, orientacja na cel, zaangażowanie i odwaga do wprowadzania zmian)
  • odpowiedzialność i uczciwość (jakość i terminowość dostarczanych produktów i usług)

studium przypadku

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie we współpracy z ZEFE.ORG przygotował studium wykonalności i wniosek o dofinansowanie projektu Zabezpieczenie przed powodzią miasta Rzeszowa i gminy Tyczyn poprzez kształtowanie koryta rzeki Strug" ubiegającego się o dotację w ramach programu POIiŚ.

Istotą przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa powodziowego w dolinie rzeki Strug (dopływ Wisłoka), w jej dolnym odcinku, od ujścia - w stronę m. Tyczyn, powiat Rzeszów. Jest to nieobwałowany odcinek rzeki, zaś część zabudowy mieszkalnej znajduje się w strefie wylewów wody z koryta. Zamiarem Inwestora jest zlikwidowanie, a przynajmniej radykalne ograniczenie zagrożenia dla posesji i innej zabudowy zlokalizowanej w dolinie rzeki.

więcej

infolinia ZEFE.ORG
814 608 814

studia wykonalności
wnioski o dotację
dotacje na projekty B+R
dotacje na projekty OZE
pozyskiwanie dotacji
rozliczanie dotacji

doradztwo w pozyskiwaniu funduszy unijnych

KONTAKT

kod matrycowy

kod matrycowy adresu tej strony