FAQ dotacje na OZE

Wersja do druku Poleć znajomemu

Finansowanie magazynów energii przez NFOŚiGW

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) coraz aktywniej wspiera rozwój energetyki odnawialnej oraz zwiększanie efektywności energetycznej w Polsce. Jednym z kluczowych obszarów wsparcia są magazyny energii. Dzięki nim możliwe jest magazynowanie nadwyżek energii wytwarzanej ze źródeł odnawialnych, co pozwala na stabilizację sieci elektroenergetycznej i zwiększenie wykorzystania energii ze słońca i wiatru.

Trwa nabór wniosków: Magazyny energii elektrycznej i związana z nimi infrastruktura dla poprawy stabilności polskiej sieci elektroenergetycznej - wnioski do NFOŚiGW należy składać w terminie  04.04.2025 r. – 30.05.2025 r.

więcej »

Dotacje na magazyny energii

Dotacje na magazyny energii i transformację OZE to finansowe wsparcie udzielane przez państwo lub instytucje finansowe, mające na celu przyspieszenie rozwoju odnawialnych źródeł energii (OZE) oraz zwiększenie efektywności energetycznej poprzez zastosowanie magazynów energii.

Dotacje na magazyny energii stanowią istotne wsparcie finansowe dla inwestycji w systemy magazynowania energii, które odgrywają kluczową rolę w transformacji energetycznej i integracji odnawialnych źródeł energii. W związku z rosnącymi wymaganiami dotyczącymi stabilności sieci oraz efektywności energetycznej budynków i instalacji przemysłowych, państwowe oraz europejskie programy grantowe coraz częściej oferują wsparcie właśnie dla tego typu rozwiązań.

Trwa nabór wniosków: Magazyny energii elektrycznej i związana z nimi infrastruktura dla poprawy stabilności polskiej sieci elektroenergetycznej - wnioski do NFOŚiGW należy składać w terminie  04.04.2025 r. – 30.05.2025 r.

więcej »

Grant termomodernizacyjny

Grant termomodernizacyjny to rodzaj dotacji lub wsparcia finansowego udzielanego w Polsce na cele modernizacji energetycznej budynków. Jego głównym celem jest zachęcenie właścicieli nieruchomości do inwestycji w rozwiązania, które poprawiają efektywność energetyczną i zmniejszają emisję gazów cieplarnianych.

więcej »

Rekuperacja energii z ciepła odpadowego ścieków komunalnych

Rekuperacja energii z ciepła odpadowego ścieków komunalnych stanowi innowacyjne podejście do efektywnego zarządzania zasobami energetycznymi w środowisku miejskim. Ścieki komunalne, które są efektem działalności gospodarstw domowych, przedsiębiorstw i instytucji, zawierają znaczną ilość energii cieplnej. Odzysk tej energii przyczynia się do zwiększenia efektywności energetycznej systemów komunalnych, redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz obniżenia kosztów eksploatacji.

więcej »

Dotacje na biogazownie

Dotacje na biogazownie oraz dofinansowanie innych projektów odnawialnych źródeł energii (OZE) z funduszy unijnych stanowią istotny instrument wsparcia dla przedsiębiorstw i jednostek samorządowych dążących do zwiększenia efektywności energetycznej oraz ograniczenia emisji substancji szkodliwych do środowiska. Wsparcie to realizowane jest poprzez dedykowane programy operacyjne i instrumenty finansowe, które umożliwiają realizację inwestycji na każdym etapie od koncepcji, poprzez budowę, do eksploatacji.

więcej »

Dofinansowanie na magazyny energii

Dofinansowanie na magazyny energii dostępne w naborze wniosków w ramach programu priorytetowego „Magazyny energii elektrycznej i związana z nimi infrastruktura dla poprawy stabilności polskiej sieci elektroenergetycznej” - trwa nabór wniosków do NFOŚiGW - wnioski należy składać w terminie  04.04.2025 r. – 30.05.2025 r.

więcej »

studium przypadku

Instytut Łukasiewicza, jako czołowa polska sieć badawcza, ma ogromny potencjał w zakresie innowacji i rozwoju. Aby w pełni wykorzystać ten potencjał, niezbędne jest stabilne i długofalowe finansowanie.

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Włókiennictwa w Łodzi z przyjemnością potwierdza owocną współpracę ze Zespołem Ekspertów ds. Funduszy Europejskich ZEFE.ORG, działającym w ramach spółki Structum Sp. z o.o. w Lublinie. We wrześniu 2021 roku eksperci ZEFE.ORG przygotowali dla nas szczegółowe studium wykonalności, które było kluczowym elementem w pozyskaniu finansowania na projekt „Wzmocnienie potencjału badawczego dla rozwoju funkcjonalnych materiałów włókienniczych” w ramach RPO Województwa Łódzkiego.

więcej

infolinia ZEFE.ORG
814 608 814

studia wykonalności
wnioski o dotację
dotacje na projekty B+R
dotacje na projekty OZE
pozyskiwanie dotacji
rozliczanie dotacji

doradztwo w pozyskiwaniu funduszy unijnych

KONTAKT

kod matrycowy

kod matrycowy adresu tej strony