Działanie 1.1 Rozwój infrastruktury badań i innowacji

Wersja do druku Poleć znajomemu
21.07.2017, 15:32
Informacje o naborze

[accordion][item title="Termin składania wniosków"]

Nabór wniosków o dofinansowanie rozpoczyna się 6 września 2017 r., a kończy 15 września 2017 r. Termin naboru wniosków nie podlega przywróceniu.

[/item][item title="Miejsce składania wniosków"]

Centrum Obsługi Przedsiębiorcy
Zespół Konsultantów
ul. Moniuszki 7/9, 90-101 Łódź

[/item][item title="Sposób składania wniosków"]

Wnioski o dofinansowanie należy składać osobiście w dni robocze, w godzinach pracy Centrum Obsługi Przedsiębiorcy lub przesłać na adres Instytucji wskazany powyżej.

Wniosek o dofinansowanie należy przygotować zgodnie z Instrukcją wypełniania wniosku o dofinansowanie i złożyć w wersji papierowej w formacie A4, w jednym egzemplarzu oraz w formie elektronicznej na nośniku elektronicznym (np. płycie CD-R/DVD) w wersji tożsamej z wersją papierową.

Szczegółowe zasady składania wniosków o dofinansowanie są dostępne w § 13 Regulaminu konkursu.

[/item][item title="Na co i kto może składać wnioski?"]

Kto może składać wnioski?

Konkurs skierowany jest do typów beneficjentów wymienionych w pkt 10 opisu Działania I.1 zamieszczonego w Regulaminu konkursu oraz w § 6 ust. 1 Regulaminu konkursu tj.:

jednostki naukowe, szkoły wyższe, konsorcja naukowe z rolą wiodącą jednostki naukowej.

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Konkurs obejmuje typ projektu wymieniony w pkt 9 opisu Działania I.1 zamieszczonego w SzOOP RPO WŁ 2014-2020 oraz w § 5 ust. 5 Regulaminu konkursu tj.:

inwestycje w rzeczowe aktywa trwałe oraz wartości niematerialne i prawne, służące wytworzeniu lub unowocześnieniu infrastruktury badawczej wykorzystywanej do prowadzenia rynkowo zorientowanej działalności badawczo-rozwojowej.

[/item][item title="Kryteria wyboru projektów"]

Kryteria wyboru projektów dla Działania I.1 przyjęte przez Komitet Monitorujący RPO WŁ 2014-2020 znajdują się w Załączniku nr 3 do SzOOP RPO WŁ 2014-2020.

[/item][item title="Finanse"]

Procent dofinansowania projektu

Maksymalny poziom dofinansowania projektu wynosi (zgodnie z § 11 ust. 9 Regulaminu konkursu):

    dla wydatków związanych z działalnością gospodarczą, intensywność udzielanej pomocy publicznej i pomocy de minimis wynosi maksymalnie 50% kosztów kwalifikowalnych tej części, przy czym:

   - maksymalna wartość pomocy inwestycyjnej na infrastrukturę badawczą nie może przekroczyć 20 000 000,00 euro na dzień przyznania pomocy;
   - maksymalna wartość pomocy de minimis nie może przekroczyć równowartości 200 000,00 euro
na dzień przyznania pomocy;

    dla wydatków związanych z działalnością niegospodarczą maksymalny poziom dofinansowania wynosi 85% kosztów kwalifikowalnych tej części.

Maksymalna wartość wydatków kwalifikowalnych projektu – 50 000 000 EUR.

Maksymalna kwota dofinansowania projektu – nie została określona.

Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów

Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach niniejszego konkursu wynosi 45 306 000 EUR (słownie: czterdzieści pięć milionów trzysta sześć tysięcy euro), co na dzień ogłoszenia konkursu wynosi 192 500 663,40 zł (słownie: sto dziewięćdziesiąt dwa miliony pięćset tysięcy sześćset sześćdziesiąt trzy złote 40/100).

[/item][item title="Niezbędne dokumenty"]

Lista niezbędnych dokumentów, wraz z regulaminem konkursu dostepna jest na stronie internetowej Centrum Obsługi Przedsiębiorcy.

[/item][item title="Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek"]

W przypadku negatywnej oceny projektu Wnioskodawcy przysługuje prawo wniesienia protestu w celu ponownego sprawdzenia złożonego wniosku o dofinansowanie w zakresie spełnienia kryteriów wyboru projektu (§ 22 ust. 1 Regulaminu konkursu). Do procedury odwoławczej stosuje się przepisy Rozdziału 15 Procedura odwoławcza ustawy wdrożeniowej.
Szczegółowe informacje odnośnie procedury odwoławczej są dostępne w  § 22 Regulaminu konkursu.

[/item][item title="Pytania i odpowiedzi"]
Konsultacji, informacji oraz wyjaśnień Wnioskodawcom w sprawach dotyczących konkursu udziela Zespół Konsultantów w Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi, ul. Moniuszki 7/9, w dni robocze w godzinach 8:00-16:00, po ustaleniu terminu konsultacji. Informacje można uzyskać również telefonicznie pod numerem: (42) 230 15 55 oraz składając zapytanie za pomocą poczty e-mail: info@cop.lodzkie.pl

[/item][/accordion]

ZEFE.ORG - rok założenia 1990 - ponad 30 lat doświadczeń - wartość zrealizowanych projektów - ponad 250 mln zł

ZEFE.ORG - konsulting europejski i pozyskiwanie funduszy europejskich


Działalność Zespołu Ekspertów Funduszy Europejskich ZEFE.ORG obejmuje:

Oferujemy profesjonalne usługi consultingowe:

 

studium przypadku

Instytut Łukasiewicza, jako czołowa polska sieć badawcza, ma ogromny potencjał w zakresie innowacji i rozwoju. Aby w pełni wykorzystać ten potencjał, niezbędne jest stabilne i długofalowe finansowanie.

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Włókiennictwa w Łodzi z przyjemnością potwierdza owocną współpracę ze Zespołem Ekspertów ds. Funduszy Europejskich ZEFE.ORG, działającym w ramach spółki Structum Sp. z o.o. w Lublinie. We wrześniu 2021 roku eksperci ZEFE.ORG przygotowali dla nas szczegółowe studium wykonalności, które było kluczowym elementem w pozyskaniu finansowania na projekt „Wzmocnienie potencjału badawczego dla rozwoju funkcjonalnych materiałów włókienniczych” w ramach RPO Województwa Łódzkiego.

więcej

infolinia ZEFE.ORG
814 608 814

studia wykonalności
wnioski o dotację
dotacje na projekty B+R
dotacje na projekty OZE
pozyskiwanie dotacji
rozliczanie dotacji

doradztwo w pozyskiwaniu funduszy unijnych

KONTAKT

kod matrycowy

kod matrycowy adresu tej strony