Aktualności RPO WŁ 2014-2020
27.12.2017 09:04
Działanie III.4 Transport kolejowy - wezwanie PKP PLK S.A. do złożenia wniosku w trybie pozakonkursowym
Zarząd Województwa Łódzkiego jako Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 ogłasza nabór dla wniosku o dofinansowanie projektu PKP PLK S.A. pn.: ”Budowa zintegrowanych węzłów multimodalnych wraz z budową i przebudową przystanków kolejowych na terenie województwa łódzkiego - z mijanką w rejonie przystanku Łódź Marysin” znajdującego się w wykazie projektów zidentyfikowanych w ramach trybu pozakonkursowego. Nabór nr RPLD.03.04.00-IZ.00-10-001/17.
[accordion][item title="Informacje o naborze"]
Wezwanie PKP PLK S.A. do złożenia wniosku w trybie pozakonkursowym dla działania III.4 Transport kolejowy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020
[/item][item title="Termin składania wniosku"]
Formularz wniosku o dofinansowanie projektu wraz z załącznikami należy złożyć do dnia 30 marca 2018 r. (w godz. 08:00-15:00).
[/item][item title="Miejsce składania wniosku"]
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Departament ds. Regionalnego Programu Operacyjnego
ul. Traugutta 21/23
90-113 Łódź
(pokój 1409 – XIV piętro)
[/item][item title="Sposób składania wniosku"]
Wypełniony formularz wniosku o dofinansowanie projektu należy wydrukować i wraz z załącznikami złożyć w wersji papierowej w 2 egzemplarzach (oryginał i 1 kopia) w siedzibie IZ RPO WŁ wskazanej w pkt 15 niniejszego paragrafu. Do wersji papierowej wniosku o dofinansowanie projektu należy dołączyć 1 egzemplarz wersji elektronicznej (na nośniku elektronicznym CD/DVD) formularza wniosku, studium wykonalności (w formach edytowalnych) oraz tabel finansowych zamieszczonych w rozdziałach „Analiza finansowa” i „Analiza ekonomiczna” w Studium wykonalności (w formie arkusza kalkulacyjnego Excel z jawnymi i działającymi formułami).
Szczegółowe zasady składania wniosku o dofinansowanie są dostępne w § 5 Wezwania do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu.
[/item][item title="Na co i kto może składać wniosek?"]
Kto może składać wniosek?
Podmiotem, który może się ubiegać o dofinansowanie projektu jest podmiot wskazany jako jego wnioskodawca w wykazie projektów zidentyfikowanych w ramach trybu pozakonkursowego, stanowiącym załącznik nr 4 do SZOOP na lata 2014-2020. Jednocześnie podmiot ten musi być zgodny z typem beneficjenta określonym w pkt. 10 dla działania III.4 Transport kolejowy w Szczegółowym Opisie Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 (dalej: SZOOP na lata 2014-2020).
Na co można otrzymać dofinansowanie?
Przedmiotem naboru jest wybór projektu do dofinansowania w trybie pozakonkursowym spośród typów projektu określonych w pkt. 9 dla działania III.4 Transport kolejowy w SZOOP na lata 2014-2020.
Nabór projektu nie dotyczy projektu hybrydowego w rozumieniu art. 34 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020.
[/item][item title="Kryteria wyboru projektu"]
Kryteria wyboru projektów dla działania III.4 Transport kolejowy przyjęte przez Komitet Monitorujący RPO WŁ 2014-2020 znajdują się w Załączniku nr 3 do SZOOP RPO WŁ 2014-2020 oraz w Załączniku nr IV do Wezwania do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu.
[/item][item title="Finanse"]
Procent dofinansowania projektu
Maksymalny poziom dofinansowania projektu w przypadku projektów rewitalizacyjnych wynosi 88% kosztów kwalifikowalnych projektu, w tym z EFRR - 85% kosztów kwalifikowanych. W przypadku pozostałych typów projektu maksymalny poziom dofinansowania wynosi 85% kosztów kwalifikowanych zgodnie z § 3 pkt 2 Wezwania do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu.
Maksymalna wartość dofinansowania
Maksymalna kwota środków przeznaczona na dofinansowanie projektu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 22 950 000,00 PLN (słownie: dwadzieścia dwa miliony dziewięćset pięćdziesiąt tysięcy złotych zero groszy).
W przypadku projektów rewitalizacyjnych dofinansowanie pochodzić może ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa.
Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektu
Kwota środków przeznaczona na dofinansowanie projektu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 22 950 000,00 PLN (słownie: dwadzieścia dwa miliony dziewięćset pięćdziesiąt tysięcy złotych zero groszy).
[/item][item title="Niezbędne dokumenty"]
Wezwanie do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu 649.23 KB
Wzór formularza wniosku o dofinansowanie129.24 KB
(Załącznik nr I do Wezwania do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu)
Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie836.75 KB
(Załącznik nr II do Wezwania do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu)
Wzór umowy o dofinansowanie projektu472.5 KB
(Załącznik nr III do Wezwania do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu)
Kryteria wyboru projektów706.43 KB
(Załącznik nr IV do Wezwania do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu)
Lista wskaźników rezultatu bezpośredniego i produktu371.92 KB
(Załącznik nr V do Wezwania do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu)
Zasady przygotowania studium wykonalności475.7 KB
(Załącznik nr VI do Wezwania do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu)
[/item][item title="Materiały pomocnicze"]
Poradnik przygotowania inwestycji z uwzględnieniem zmian klimatu, ich łagodzenia i przystosowania do tych zmian oraz odporności na klęski żywiołowe. Realizacja zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Poradnik dla realizatorów projektów i instytucji systemu wdrażania funduszy europejskich 2014-2020. Jak realizować zasadę równości szans kobiet i mężczyzn w projektach finansowanych z Funduszy Europejskich 2014-2020. Poradnik dla osób realizujących projekty oraz instytucji systemu wdrażania. Podręcznik wnioskodawcy i beneficjenta programów polityki spójności 2014-2020 w zakresie informacji i promocji. Załącznik nr 3 do Uchwały nr 1170/16 Zarządu Województwa Łódzkiego z dnia 28.09.2016 r. w sprawie zdefiniowania wskaźników zawartych w Szczegółowym Opisie Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 oraz ustalenia listy wskaźników dodatkowych oraz ich zdefiniowania dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, w brzmieniu nadanym uchwałą nr 983/17 z dn. 25.07.2017 r.[/item][item title="Pytania i odpowiedzi"]
W sprawach dotyczących działania III.4 Transport kolejowy informacji udzielają Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Województwie Łódzkim.
Wyjaśnienia i odpowiedzi na kluczowe lub powtarzające się pytania publikowane są na stronie internetowej Programu Regionalnego Województwa Łódzkiego.
[/item][/accordion]
więcej »21.12.2017 07:00
Działanie VII.2 Infrastruktura ochrony zdrowia
Ogłaszamy Konkursu dla naboru nr RPLD.07.02.00-IZ.00-10-001/17 wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Osi priorytetowej VII Infrastruktura dla usług społecznych, Działania VII.2 Infrastruktura ochrony zdrowia (dla projektów z zakresu geriatrii, opieki paliatywnej i hospicyjnej oraz świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej oraz zaburzeń psychicznych) Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
[accordion][item title="Termin składania wniosków"]
Wnioski można składać w terminie od dnia 22 stycznia 2018 r. do dnia 9 lutego 2018 r. (w godz. 8:00-15:00).
[/item][item title="Miejsce składania wniosków"]
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Departament ds. Regionalnego Programu Operacyjnego
ul. Traugutta 21/23
90-113 Łódź
(pokój 1009 – X piętro)
[/item][item title="Sposób składania wniosków"]
Wniosek należy złożyć do Instytucji Zarządzającej RPO WŁ 2014-2020, na który składa się podpisany formularz wniosku wraz z niezbędnymi załącznikami w wersji papierowej oraz elektronicznej (zgodnie z § 5 pkt 2 Regulaminu Konkursu) osobiście w godzinach pracy urzędu (poniedziałek - piątek: 8.00-15.00) lub wysłać listem poleconym / przesyłką kurierską na wskazany powyżej adres urzędu (zgodnie z § 5 pkt 14 Regulaminu Konkursu).
Szczegółowe zasady składania wniosków o dofinansowanie są dostępne w § 5 Regulaminu Konkursu.
[/item][item title="Kto może składać wnioski"]
Podmiotami, które mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach Działania VII.2 Infrastruktura ochrony zdrowia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 są podmioty wskazane w pkt. 10 SZOOP RPO WŁ na lata 2014-2020 (zgodnie z przedmiotem konkursu). Z wymienionych typów beneficjentów wyłączone są podmioty, które kwalifikują się do otrzymania wsparcia w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Dofinansowanie w ramach działania zostanie przyznane wyłącznie podmiotom wykonującym działalność leczniczą, które udzielają świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych adekwatnych do zakresu projektu. W przypadku podmiotu wykonującego działalność leczniczą, który planuje poszerzyć prowadzoną działalność, wymagane będzie zobowiązanie do posiadania umowy na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej objętych zakresem projektu finansowanych ze środków publicznych najpóźniej w kolejnym okresie kontraktowania świadczeń po zakończeniu realizacji projektu.
Wnioskodawca realizujący projekt z zakresu geriatrii ma obowiązek przedłożenia pozytywnej opinii o celowości inwestycji, o której mowa w art. 95d Ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (OCI).
[/item][item titile="Na co można otrzymać dofinansowanie"]
W ramach Konkursu dopuszcza się następujące typy projektów:- budowa, przebudowa, remont infrastruktury ochrony zdrowia, w tym jej dostosowanie do potrzeb osób starszych i osób z niepełnosprawnościami;
- zakup wyrobów medycznych , wyposażenia niezbędnego do udzielania świadczeń medycznych,
Jako element projektu niezbędny do osiągnięcia celu realizowanego przedsięwzięcia możliwy będzie zakup oprogramowania i sprzętu IT.
W ramach konkursu realizowane mogą być działania w obszarach, które zostały zmapowane i posiadają rekomendacje Komitetu Sterującego ds. koordynacji interwencji EFSI w sektorze zdrowia, tj.:
zgodnych z mapami dziedzinowymi w zakresie 30 grup chorób w części odnoszącej się do opieki długoterminowej, opieki paliatywnej lub hospicyjnej, mapą potrzeb zdrowotnych w zakresie zaburzeń psychicznych, mapą potrzeb zdrowotnych w zakresie lecznictwa szpitalnego w zakresie dotyczącym geriatrii.Projekty polegające na dostosowaniu istniejącej infrastruktury ochrony zdrowia do obowiązujących przepisów będą niekwalifikowalne, chyba że ich realizacja będzie uzasadniona z punktu widzenia poprawy efektywności (w tym kosztowej) i dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej.
Wszystkie projekty w ramach działania muszą odzwierciedlać kierunek i priorytety strategiczne w zakresie świadczenia opieki zdrowotnej oraz zdrowia publicznego określone w Policy paper dla ochrony zdrowia na lata 2014-2020 – Krajowe ramy strategiczne (Policy paper) - Narzędzie 13 - Wsparcie regionalnych podmiotów leczniczych udzielających świadczeń zdrowotnych na rzecz osób dorosłych, dedykowanych chorobom, które są istotną przyczyną dezaktywizacji zawodowej (roboty budowalne, doposażenie) [R] oraz Narzędzie 17 - Wsparcie podmiotów leczniczych udzielających świadczeń zdrowotnych w zakresie geriatrii, opieki długoterminowej oraz opieki paliatywnej i hospicyjnej (roboty budowlane, doposażenie) [R]. Ponadto projekty muszą być zgodne z Planem działań w obszarze zdrowia uzgodnionym przez Komitet Sterujący ds. koordynacji interwencji EFSI w sektorze zdrowia.
Zakres projektów dofinansowanych w ramach działania musi wynikać ze zidentyfikowanych deficytów i potrzeb uwzględniających sytuację demograficzną i epidemiologiczną oraz z faktycznego zapotrzebowania i dostępności infrastruktury ochrony zdrowia na danym obszarze, potwierdzonych w mapach potrzeb zdrowotnych.
[/item][item title="Kryteria wyboru projektów"]
Kryteria wyboru projektów dla Działania VII.2 Infrastruktura ochrony zdrowia (dla projektów z zakresu geriatrii, opieki paliatywnej i hospicyjnej oraz świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej oraz zaburzeń psychicznych) przyjęte przez Komitet Monitorujący RPO WŁ 2014-2020 znajdują się w Załączniku nr 3 do SZOOP RPO WŁ na lata 2014-2020 oraz w Załączniku nr IV do Regulaminu Konkursu.
[/item][item title="Finanse"]
Kwota środków przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach przedmiotowego Konkursu wynosi 5 746 706,79 Euro (słownie: pięć milionów siedemset czterdzieści sześć tysięcy siedemset sześć Euro, siedemdziesiąt dziewięć Eurocentów), w tym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 4 958 656,03 Euro (słownie: cztery miliony dziewięćset pięćdziesiąt osiem tysięcy sześćset pięćdziesiąt sześć euro, trzy Eurocenty), tj. 20 829 330,51 PLN (kurs Euro = 4,2006 PLN z dnia 29 listopada 2017 r.) oraz z Budżetu Państwa 388 073,40 euro (słownie: trzysta osiemdziesiąt osiem tysięcy siedemdziesiąt trzy Euro, czterdzieści Eurocentów), tj. 1 680 901,12 PLN (kurs euro=4,3314 PLN z dnia 29 listopada 2017 r.)
Warunkiem podpisania z Wnioskodawcą umowy o dofinansowanie projektu jest dostępność środków uzależniona od poniższych zasad.
IOK informuje, iż kwota która może zostać zakontraktowana w ramach zawieranych umów o dofinansowanie projektów w przedmiotowym Konkursie uzależniona jest od aktualnego w danym miesiącu kursu euro oraz wartości algorytmu wyrażającego w PLN miesięczny limit środków wspólnotowych oraz krajowych możliwych do zakontraktowania. Otrzymanie przez Wnioskodawcę informacji o wybraniu do dofinansowania nie jest równoznaczne z podpisaniem umowy/decyzji o dofinansowanie projektu.
IOK zastrzega sobie możliwość zwiększenia kwoty przeznaczonej na dofinansowanie projektów.
Maksymalny poziom dofinansowania UE wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu wynosi 85%. W przypadku projektów objętych pomocą publiczną lub pomocą de minimis poziom dofinansowania wynikać będzie z przepisów prawa unijnego i krajowego dotyczącego udzielania tej pomocy, jednak nie może być wyższy niż 85 %.
Maksymalny poziom całkowitego dofinansowania wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu (środki UE + ewentualne współfinansowanie z budżetu państwa lub innych źródeł przyznane Beneficjentowi przez właściwą instytucję) wynosi 90%. W przypadku projektów, w których wszystkie wydatki kwalifikowalne objęte są pomocą publiczną lub pomocą de minimis, lub w przypadku projektów generujących dochód w rozumieniu art. 61 rozporządzenia ogólnego dofinansowanie udzielone będzie wyłącznie ze środków EFRR na poziomie nie wyższym niż wskazany w pkt 2 niniejszego paragrafu i z uwzględnieniem odrębnych przepisów prawnych.
Minimalny udział wkładu własnego Wnioskodawcy wynosi 10% wydatków kwalifikowanych (W przypadku projektów objętych pomocą publiczną, pomocą de minimis lub projektów generujących dochód poziom wkładu własnego beneficjenta zależny będzie od poziomu dofinansowania ustalonego z uwzględnieniem odrębnych przepisów prawnych i zapisów w pkt. 24 i 25 SZOOP RPO WŁ na lata 2014-2020) oraz 100 % wydatków niekwalifikowanych projektu.
W przypadku wystąpienia pomocy publicznej lub pomocy de minimis wsparcie udzielane będzie zgodnie z właściwymi przepisami prawa unijnego i krajowego dotyczącymi zasad udzielania tej pomocy, obowiązującymi w momencie udzielania wsparcia, w szczególności na podstawie:
W przypadku pomocy w formie rekompensaty z tytułu świadczenia usług w ogólnym interesie gospodarczym, może być ona udzielana zgodnie z zasadami określonymi w:
decyzji Komisji z 20 grudnia 2011 r. w sprawie stosowania art. 106 ust. 2 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej do pomocy państwa w formie rekompensaty z tytułu świadczenia usług publicznych, przyznawanej przedsiębiorstwom zobowiązanym do wykonywania usług świadczonych w ogólnym interesie gospodarczym, zasadach ramowych Unii Europejskiej dotyczących pomocy państwa w formie rekompensaty z tytułu świadczenia usług publicznych (2011) lub rozporządzeniu Komisji (UE) NR 360/2012 z 25 kwietnia 2012 r. w sprawie stosowania art. 107 i 108 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej do pomocy de minimis przyznawanej przedsiębiorstwom wykonującym usługi świadczone w ogólnym interesie gospodarczym wraz ze sprostowaniem.Pomoc udzielana zgodnie z zasadami ramowymi jest pomocą podlegającą indywidualnej notyfikacji i IZ RPO WŁ zastrzega sobie możliwość podjęcia decyzji o indywidualnej notyfikacji planowanego wsparcia.
Pomoc publiczna nie wystąpi w przypadku rekompensat spełniających warunki określone w orzeczeniu Trybunału Sprawiedliwości UE z 24 lipca 2003 r. w sprawie C-280/00 Altmark Trans GmbH (Zb. Orz. 2003, s. I 7747).
W związku z art. 27 ust. 5 ustawy wdrożeniowej w przypadku projektów objętych pomocą publiczną, która nie może być udzielona na podstawie rozporządzeń wydanych przez ministra właściwego do spraw rozwoju regionalnego lub na podstawie innych przepisów, IZ RPO WŁ zastrzega sobie możliwość podjęcia decyzji o indywidualnej notyfikacji planowanego wsparcia.
[/item][item title="Niezbędne dokumenty"]
Regulamin Konkursu766.73 KB
Wzór formularza wniosku o dofinansowanie128.67 KB
(Załącznik nr I do Regulaminu Konkursu)
Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie214.72 KB
(Załącznik nr II do Regulaminu Konkursu)
Wzór umowy o dofinansowanie700.4 KB
(Załącznik nr III do Regulaminu Konkursu)
Kryteria wyboru projektów569.81 KB
(Załącznik nr IV do Regulaminu Konkursu)
Lista wskaźników rezultatu bezpośredniego i produktu318.43 KB
(Załącznik nr V do Regulaminu Konkursu)
Zasady przygotowania Studium Wykonalności407.89 KB
(Załącznik nr VI do Regulaminu Konkursu)
Wniosek o dofinansowanie projektu należy sporządzać z uwzględnieniem następujących dokumentów:
Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, przyjętego decyzją Komisji Europejskiej z dnia 18 grudnia 2014 r.
Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, przyjętego Uchwałą Zarządu Województwa Łódzkiego Nr 103/16 z dnia 5 lutego 2016 r. w sprawie przyjęcia Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 (z późn. zm.)
Zasad kwalifikowalności wydatków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 (EFRR), stanowiących załącznik nr 5 do SZOOP
[/item][item title="Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek"]
Wnioskodawca, którego wniosek otrzymał ocenę negatywną w terminie 14 dni od dnia otrzymania o tym informacji, może złożyć do IZ RPO WŁ, zgodnie z pouczeniem, pisemny protest zawierający zgodnie z art. 54 ust. 2 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020:
a) oznaczenie instytucji właściwej do rozpatrzenia protestu, (tj, IZ RPO WŁ, obsługiwanej przez DRPO)
b) oznaczenie Wnioskodawcy;
c) numer wniosku o dofinansowanie;
d) wskazanie wszystkich kryteriów wyboru projektu, z których oceną Wnioskodawca się nie zgadza, wraz z uzasadnieniem;
e) wskazanie wszystkich zarzutów o charakterze proceduralnym w zakresie przeprowadzonej oceny, jeżeli zdaniem Wnioskodawcy naruszenia takie miały miejsce, wraz z uzasadnieniem;
f) podpis Wnioskodawcy lub osoby upoważnionej do jego reprezentowania, z załączeniem oryginału lub uwierzytelnionej kopii dokumentu poświadczającego umocowanie takiej osoby do reprezentowania Wnioskodawcy.
Przez ocenę negatywną należy rozumieć, zgodnie z art. 53 ust. 2 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 ocenę w zakresie spełniania przez projekt kryteriów wyboru projektów, w ramach której:
projekt nie uzyskał minimum punktowego lub nie spełnił kryteriów wyboru projektów, na skutek czego nie może być wybrany do dofinansowania lub skierowany do kolejnego etapu oceny; projekt spełnił kryteria wyboru projektów i uzyskał minimum punktowe, umożliwiające wybranie go do dofinansowania, jednak dofinansowanie nie jest możliwe z uwagi na wyczerpanie w ramach Konkursu przeznaczonych na ten cel środków, o których mowa w art. 41 ust.2 pkt 8 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 i wskazanych w § 3 pkt 1 niniejszego Regulaminu.Szczegółowe informacje odnośnie procedury odwoławczej są dostępne w § 8 Regulaminu Konkursu.
[/item][item title="Pytania i odpowiedzi"]
W sprawach dotyczących Działania VII.2 Infrastruktura ochrony zdrowia informacji i wyjaśnień (drogą telefoniczną oraz za pomocą poczty elektronicznej e-mail) udzielają Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Województwie Łódzkim.
Wyjaśnienia i odpowiedzi na kluczowe lub powtarzające się pytania publikowane są na stronie internetowej Programu Regionalnego Województwa Łódzkiego.
[/item][/accordion]
więcej »08.11.2017 07:00
Poddziałanie X.3.2 Programy profilaktyczne dotyczące chorób będących istotnym problemem zdrowotnym regionu
Informacja o naborze
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ogłasza konkurs nr RPLD.10.03.02-IZ.00-10-001/17 na projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej X Adaptacyjność pracowników i przedsiębiorstw w regionie Działanie X.3 Ochrona, utrzymanie i przywrócenie zdrowia, Poddziałanie X.3.2 Programy profilaktyczne dotyczące chorób będących istotnym problemem zdrowotnym regionu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
[accordion][item title="Termin naboru wniosków"]
Nabór wniosków o dofinansowanie realizacji projektów będzie prowadzony od 11 grudnia 2017 r. (poniedziałek) do 10 stycznia 2018 r. (środa), w dni robocze, w godzinach pracy urzędu tj. od godz. 8:00 do godz.16:00.
[/item][item title=Sposób składania wniosków"]
Wniosek o dofinansowanie należy złożyć na obowiązującym formularzu, zgodnym z Załącznikiem nr 1 do Regulaminu konkursu, w jednym egzemplarzu, w formie papierowej oraz w formie elektronicznej (plik w formacie .xls lub .xlsx).
Dodatkowo wnioskodawca jest zobowiązany do złożenia oświadczenia, potwierdzającego tożsamość wersji elektronicznej wniosku o dofinansowanie z wersją papierową, stanowiącego Załącznik nr 3 do Regulaminu konkursu.
Wniosek o dofinansowanie realizacji projektu może być dostarczony:
za pośrednictwem operatora pocztowego na adres:Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Departament Europejskiego Funduszu Społecznego
al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź, osobiście lub przez posłańca w Biurze Podawczym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego (adres jw.).
Za datę złożenia wniosku o dofinansowanie uznaje się datę wpływu wersji papierowej wniosku o dofinansowanie. Wnioski złożone przed terminem rozpoczęcia naboru i po terminie zakończenia naboru będą pozostawione bez rozpatrzenia. Dotyczy to również wniosków przesyłanych za pośrednictwem operatora pocztowego, które wpłyną po terminie zakończenia naboru.
[/item][item title="Termin rozstrzygnięcia konkursu"]
Termin rozstrzygnięcia konkursu planowany jest na maj 2018 r.
[/item][item title="Kto może składać wnioski?"]
O dofinansowanie mogą występować wszystkie podmioty, które spełniają kryteria określone w Regulaminie konkursu, w szczególności:
legitymujące się doświadczeniem w świadczeniu usług stanowiących zakres projektu.
- z wyłączeniem: osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych).
O dofinansowanie nie mogą ubiegać się wnioskodawcy oraz partnerzy (o ile dotyczy), którzy podlegają wykluczeniu z możliwości otrzymania dofinansowania, w tym wykluczeniu, o którym mowa w:
art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, art. 9 ust. 1 pkt 2a ustawy z dnia 28 października 2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary.Należy również spełnić następujące warunki:
Wnioskodawcą lub partnerem jest podmiot, posiadający co najmniej 3-letnie doświadczenie w obszarze, w którym realizowany jest program profilaktyczny.W przypadku projektu realizowanego w partnerstwie dopuszczalne jest posiłkowanie się doświadczeniem partnera (lub partnerów) i wówczas każdy
z partnerów może legitymować się doświadczeniem w innym zakresie działań objętych projektem. Świadczenia opieki zdrowotnej są realizowane wyłącznie przez podmioty wykonujące działalność leczniczą uprawnione do tego na mocy prawa powszechnie obowiązującego, w oparciu o definicję zawartą w ustawie
o działalności leczniczej.
Świadczenia zdrowotne w ramach Programu mogą być udzielane wyłącznie przez podmioty wykonujące działalność leczniczą określone w art. 4 ust. 1 oraz w art. 5 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej, które posiadają umowę z NFZ na realizację świadczeń lekarza POZ oraz przynajmniej 3-letnie doświadczenie w realizacji szczepień ochronnych.
[/item][item title="Na co można otrzymać dofinansowanie?"]
W niniejszym konkursie wspierane będą projekty mające na celu wdrożenie „Programu szczepień przeciwko WZW typu B dla osób chorych przewlekle z województwa łódzkiego” (RPZ), stanowiącego Załącznik nr 14 do Regulaminu konkursu, wirusowego zapalenia wątroby typu B.
Projekty mają obligatoryjnie obejmować całą ścieżkę wymaganych interwencji szczegółowo opisanych w RPZ:
Działania informacyjno-promocyjne (RPZ pkt Organizacja programu, 2. Planowane interwencje, ppkt I). Kwalifikacja do szczepień oraz działania skierowane do osób zakwalifikowanych do szczepień (RPZ pkt Organizacja programu, 2. Planowane interwencje, ppkt II), w tym pobranie krwi i wykonanie oznaczenia antygenu HBs, konsultacje z lekarzem POZ, informowanie pacjentów o wynikach badań i różne postępowanie w zależności od wyników, lekarskie badania kwalifikacyjne, wykonanie cyklu szczepień, konsultacje lekarskie w przypadku niepożądanych odczynów poszczepiennych, rozmowy edukacyjne indywidualnie lub w grupach z osobami objętymi szczepieniami, wypełnienie ankiety, wykonanie oznaczenia przeciwciał anty-HBs u osób, które przeszły pełen cykl szczepień. Pozostałe działania informacyjno-edukacyjne, dotyczące tematyki regionalnego programu zdrowotnego (RPZ pkt Organizacja programu, 2. Planowane interwencje, ppkt III), w tym realizacja min. 5 działań edukacyjnych (spośród uczestniczących w nich możliwe jest kwalifikowanie chętnych do szczepień pod warunkiem, że spełniają kryteria kwalifikacji), przekazanie materiałów edukacyjnych, wypełnienie ankiety.Innymi działaniami, które mogą być dodatkowo realizowane w ramach projektów są: Zapewnienie dojazdu niezbędnego dla realizacji usługi zdrowotnej dla danej osoby z miejsca zamieszkania do miejsca realizacji usługi zdrowotnej i z powrotem, Zapewnienie opieki nad osobą niesamodzielną, którą opiekuje się osoba korzystająca z usługi zdrowotnej w ramach projektu w czasie korzystania ze wsparcia, Monitoring jakości i celowości podejmowanych działań.
[/item][item title="Do kogo może być skierowane wsparcie?"]
Projekty w ramach niniejszego konkursu są skierowane do grupy docelowej spełniającej łącznie następujące wymogi zgodne z założeniami SzOOP i RPZ:
Działania informacyjno-edukacyjne mogą być kierowane do szerszej populacji tj. osób w wieku aktywności zawodowej, w szczególności powyżej 50 roku życia.
[/item][item title="Kryteria wyboru projektów"]
Kryteria wyboru projektów dla Poddziałania X.3.2 Programy profilaktyczne dotyczące chorób będących istotnym problemem zdrowotnym regionu, przyjęte przez Komitet Monitorujący RPO WŁ 2014-2020, znajdują się w Podrozdziale 8.2 Regulaminu konkursu.
[/item][item title="Finanse"]
Maksymalny poziom dofinansowania projektu wynosi – 91%, w tym wsparcie finansowe EFS – 85%.
Minimalny poziom wkładu własnego wynosi – 9%.
Minimalna wartość projektu: 50 000,00 PLN.
Maksymalna wartość projektu: nie określono
Całkowita kwota środków przeznaczonych na realizację projektów w ramach niniejszego konkursu wynosi: 3 563 000,00 PLN
[/item][item title="Niezbędne dokumenty"]
Regulamin konkursu2.58 MB
Załącznik nr 1 – Formularz wniosku o dofinansowanie projektu konkursowego w ramach RPO WŁ na lata 2014 – 2020.1.5 MB
Załącznik nr 2 – Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.2.56 MB
Załącznik nr 3 – Wzór oświadczenia potwierdzającego tożsamość wersji elektronicznej wniosku o dofinansowanie z wersją papierową.70.5 KB
Załącznik nr 4 – Wzór oświadczenia o niewprowadzaniu do wniosku zmian innych niż wynikające z procesu negocjacji oraz potwierdzającym tożsamość wersji elektronicznej wniosku o dofinansowanie z wersją papierową.71 KB
Załącznik nr 5 – Wzór karty weryfikacji warunków formalnych wniosku o dofinansowanie projektu współfinansowanego ze środków EFS w ramach RPO WŁ na lata 2014 – 2020 tryb konkursowy.257.63 KB
Załącznik nr 6 – Wzór karty oceny formalno-merytorycznej wniosku o dofinansowanie projektu współfinansowanego ze środków EFS w ramach RPO WŁ na lata 2014 – 2020 tryb konkursowy.964.54 KB
Załącznik nr 7 – Wzór karty oceny kryterium podsumowującego wniosku o dofinansowanie projektu współfinansowanego ze środków EFS w ramach RPO WŁ na lata 2014-2020 tryb konkursowy.215.87 KB
Załącznik nr 8 – Wykaz dopuszczalnych stawek towarów i usług.176.4 KB
Załącznik nr 9 – Wzór umowy o dofinansowanie projektu.756.93 KB
Załącznik nr 10 – Wzór umowy o dofinansowanie projektu (kwoty ryczałtowe).691.98 KB
Załącznik nr 11 – Minimalny zakres umowy o partnerstwie na rzecz realizacji Projektu.381.25 KB
Załącznik nr 12 – Wzór weksla in blanco187.84 KB
Załącznik nr 13 – Wzór protestu183 KB
Załącznik nr 14 – Program szczepień przeciwko WZW typu B dla osób chorych przewlekle z województwa łódzkiego.1.12 MB
Załącznik nr 15 – Wzór Sprawozdania merytorycznego z realizacji Programu.110.27 KB
[/item][item title="Pytania i odpowiedzi"]
W sprawach dotyczących Poddziałania X.3.2 Programy z uwzględnieniem rehabilitacji medycznej ułatwiające powroty do pracy oraz umożliwiające wydłużenie aktywności zawodowej udzielają Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich
w Województwie Łódzkim.
Wyjaśnienia oraz pytania i odpowiedzi dotyczące konkursu są publikowane są na stronie internetowej www.rpo.lodzkie.pl oraz udostępniane na stronie konkursu.
[/item][/accordion]
więcej »31.08.2017 08:00
Poddziałanie IV.3.2 Ochrona Powietrza
Zarząd Województwa Łódzkiego jako Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020 ogłasza Konkurs dla naboru nr RPLD.04.03.02-IZ.00-10-001/17 wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Osi priorytetowej IV Gospodarka niskoemisyjna Działanie IV.3 Ochrona powietrza Poddziałanie IV.3.2 Ochrona powietrza Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
Informacje o naborze[accordion][item title="Termin składania wniosków"]
Wnioski można składać od dnia 4 grudnia 2017 r. do dnia 21 grudnia 2017 r. (w godz. 08:00-15:00).
[/item][item title="Miejsce składania wniosków"]
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Departament ds. Regionalnego Programu Operacyjnego
ul. Traugutta 21/23
90-113 Łódź
(pokój 1407 – XIV piętro)
[/item][item title="Sposób składania wniosków"]
Wniosek należy złożyć do Instytucji Zarządzającej RPO WŁ 2014-2020, na który składa się podpisany formularz wniosku wraz z niezbędnymi załącznikami:
w wersji papierowej oraz elektronicznej (zgodnie z § 5 pkt 2 Regulaminu konkursu) osobiście w godzinach pracy urzędu (poniedziałek - piątek: 8.00-15.00) lub wysłać listem poleconym/przesyłką kurierską na adres urzędu wskazany powyżej (zgodnie z § 5 pkt 12 Regulaminu konkursu)Szczegółowe zasady składania wniosków o dofinansowanie są dostępne w § 5 Regulaminu konkursu.
[/item][item title="Na co i kto może składać wnioski?"]
Kto może składać wnioski?
Konkurs skierowany jest do wszystkich typów beneficjentów wymienionych w pkt 10 opisu Poddziałania IV.3.2 Ochrona powietrza zamieszczonego w SzOOP RPO WŁ 2014-2020 oraz w § 4 pkt 1 Regulaminu konkursu tj.:
Na co można otrzymać dofinansowanie?
Konkurs obejmuje wszystkie typy projektów wymienione w pkt 9 opisu Poddziałania IV.3.2 Ochrona powietrza zamieszczonego w SzOOP RPO WŁ 2014-2020 oraz w § 2 pkt 5 Regulaminu konkursu tj.:
[/item][item title="Kryteria wyboru projektów"]
Kryteria wyboru projektów dla Poddziałania IV.3.2 Ochrona powietrza przyjęte przez Komitet Monitorujący RPO WŁ 2014-2020 znajdują się w Załączniku nr 3 do SzOOP RPO WŁ 2014-2020 oraz w Załączniku nr IV do Regulaminu konkursu.
[/item][item title="Finanse"]
Procent dofinansowania projektu
Maksymalny poziom dofinansowania projektu w ramach Konkursu wynosi 89 % kosztów kwalifikowalnych projektu w przypadku projektów rewitalizacyjnych oraz 85% w przypadku pozostałych typów projektów (zgodnie z § 3 pkt 2 Regulaminu konkursu).
Maksymalna wartość dofinansowania
Maksymalna dopuszczalna kwota dofinansowania projektu nie została ustalona.
Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów
Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach przedmiotowego Konkursu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 29 341 780 Euro (słownie: dwadzieścia dziewięć milionów trzysta czterdzieści jeden tysięcy siedemset osiemdziesiąt Euro), tj. 124 682 025 PLN ( sto dwadzieścia cztery miliony sześćset osiemdziesiąt dwa tysiące dwadzieścia pięć złotych), (kurs Euro = 4,2493PLN z dnia 28.07.2017.
[/item][item title="Niezbędne dokumenty"]
Treść ogłoszenia78 KB
Regulamin konkursu752.3 KB
Wzór formularza wniosku o dofinansowanie127.78 KB
Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie260.45 KB
Wzór umowy o dofinansowanie692.09 KB
Kryteria wyboru projektów701.73 KB
Lista wskaźników rezultatu bezpośredniego i produktu234.59 KB
Zasady przygotowania studium wykonalności485.84 KB
Wniosek o dofinansowanie projektu należy sporządzać z uwzględnieniem następujących dokumentów:
1. Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020;
2. Regionalnalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020;
3. Szczegółowy opis osi priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, przyjęty Uchwałą Zarządu Województwa Łódzkiego Nr 103/16 z dnia 5 lutego 2016 r. (z późn.zm).
4. Regulaminu Konkursu Zamkniętegowraz z załącznikami.
[/item][item title="Inne ważne informacje"]
Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek Wnioskodawca, którego wniosek otrzymał ocenę negatywną w terminie 14 dni od dnia otrzymania o tym informacji, może złożyć do IZ RPO WŁ, zgodnie z pouczeniem, pisemny protest zawierający zgodnie z art. 54 ust. 2 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020:
oznaczenie instytucji właściwej do rozpatrzenia protestu, (tj, IZ RPO WŁ, obsługiwanej przez DRPO); dane Wnioskodawcy; numer wniosku o dofinansowanie; wskazanie wszystkich kryteriów wyboru projektu, z których oceną Wnioskodawca się nie zgadza, wraz z uzasadnieniem; wskazanie wszystkich zarzutów o charakterze proceduralnym w zakresie przeprowadzonej oceny, jeżeli zdaniem Wnioskodawcy naruszenia takie miały miejsce, wraz z uzasadnieniem; podpis Wnioskodawcy lub osoby upoważnionej do jego reprezentowania, z załączeniem oryginału lub uwierzytelnionej kopii dokumentu poświadczającego umocowanie takiej osoby do reprezentowania Wnioskodawcy.Przez ocenę negatywną należy rozumieć, zgodnie z art. 53 ust. 2 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 ocenę w zakresie spełniania przez projekt kryteriów wyboru projektów, w ramach której:
projekt nie uzyskał minimum punktowego lub nie spełnił kryteriów wyboru projektów, na skutek czego nie może być wybrany do dofinansowania lub skierowany do kolejnego etapu oceny; projekt spełnił kryteria wyboru projektów i uzyskał minimum punktowe, umożliwiające wybranie go do dofinansowania, jednak dofinansowanie nie jest możliwe z uwagi na wyczerpanie w ramach Konkursu przeznaczonych na ten cel środków, o których mowa w art. 41 ust.2 pkt 8 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 i wskazanych w § 3 pkt 1 niniejszego Regulaminu .Szczegółowe informacje odnośnie procedury odwoławczej są dostępne w § 8 Regulaminu konkursu.
[/item][item title="Pytania i odpowiedzi"]
W sprawach dotyczących Poddziałania IV.3.2 Ochrona powietrza informacji udzielają Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Województwie Łódzkim.
Wyjaśnienia i odpowiedzi na kluczowe lub powtarzające się pytania publikowane są na stronie internetowej IOK: www.rpo.lodzkie.pl
[/item][/accordion]
więcej »31.08.2017 08:00
Poddziałanie IV.1.2 Odnawialne żródła energii
Zarząd Województwa Łódzkiego jako Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020 ogłasza Konkurs dla naboru nr RPLD.04.01.02-IZ.00-10-001/16 wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Osi priorytetowej IV Gospodarka niskoemisyjna Działanie IV.1 Odnawialne źródła energii Poddziałanie IV.1.2 Odnawialne źródła energii Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
Informacje o naborze[accordion][item title="Termin składania wniosków"]
Wnioski można składać w terminie od dnia 29 grudnia 2017 r. do dnia 19 stycznia 2018 r. (w godz. 08:00-15:00).
[/item][item title="Miejsce składania wniosków"]
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Departament ds. Regionalnego Programu Operacyjnego
ul. Traugutta 21/23
90-113 Łódź
(pokój 1407 – XIV piętro)
[/item][item title="Sposób składania wniosków"]
Wniosek należy złożyć do Instytucji Zarządzającej RPO WŁ 2014-2020, na który składa się podpisany formularz wniosku wraz z niezbędnymi załącznikami:
w wersji papierowej oraz elektronicznej (zgodnie z § 5 pkt 2 Regulaminu konkursu) osobiście w godzinach pracy urzędu (poniedziałek - piątek: 8.00-15.00) lub wysłać listem poleconym/przesyłką kurierską na adres urzędu wskazany powyżej (zgodnie z § 5 pkt 12 Regulaminu konkursu)Szczegółowe zasady składania wniosków o dofinansowanie są dostępne w § 5 Regulaminu konkursu.
[/item][item title="Na co i kto może składać wnioski?"]
Kto może składać wnioski?
Konkurs skierowany jest do wszystkich typów beneficjentów wymienionych w pkt 10 opisu Poddziałania IV.1.2 Odnawialne źródła energii zamieszczonego w SzOOP RPO WŁ 2014-2020 oraz w § 4 pkt 1 Regulaminu konkursu tj.:
[/item][item title="Na co można otrzymać dofinansowanie?"]
Konkurs obejmuje wszystkie typy projektów wymienione w pkt 9 opisu Poddziałania IV.1.2 Odnawialne źródła energii zamieszczonego w SzOOP RPO WŁ 2014-2020 oraz w § 2 pkt 5 Regulaminu konkursutj.:
Przez modernizację infrastruktury służącej do produkcji i dystrybucji energii rozumie się przebudowę w celu podwyższenia parametrów technicznych i eksploatacyjnych tej infrastruktury, w wyniku których nastąpi przyrost mocy zainstalowanej (w odniesieniu do instalacji służącej do produkcji energii) lub ograniczenie strat sieciowych o co najmniej 20% (w odniesieniu do infrastruktury służącej dystrybucji energii).
Jako element projektu możliwy będzie również zakup niezbędnych urządzeń służących do produkcji lub dystrybucji wytworzonej energii.
W ramach ww. typów projektów będzie możliwe wsparcie inwestycji dotyczących:
W ramach działania nie będą wspierane instalacje do współspalania biomasy z węglem.
Wsparciem objęte będą urządzenia bądź instalacje do produkcji energii elektrycznej lub cieplnej, których łączna maksymalna moc zainstalowana nie będzie przekraczała następujących limitów:
− w zakresie energii wodnej – do 5 MWe (włącznie),
− w zakresie energii wiatrowej – do 5 MWe (włącznie),
− w zakresie energii słonecznej – do 2 MWe/MWth (włącznie),
− w zakresie energii geotermalnej – do 2 MWth (włącznie),
− w zakresie energii biogazu – do 1 MWe (włącznie),
− w zakresie energii biomasy – do 5 MWth/MWe (włącznie).
W ramach Konkursu kwalifikowane będą projekty, w których minimalna moc pojedynczej instalacji fotowoltaicznej wynosi 200 kWp. Powyższe ograniczenie nie dotyczy projektów realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego.
[/item][item title="Kryteria wyboru projektów"]
Kryteria wyboru projektów dla Poddziałania IV.1.2 Odnawialne źródła energii przyjęte przez Komitet Monitorujący RPO WŁ 2014-2020 znajdują się w Załączniku nr 3 do SzOOP RPO WŁ 2014-2020 oraz w Załączniku nr IV do Regulaminu konkursu.
[/item][item title="Finanse"]
Procent dofinansowania projektu
Maksymalny poziom dofinansowania projektu w ramach konkursu wynosi 85 % kosztów kwalifikowalnych projektu, w tym z EFRR - 85 % kosztów kwalifikowanych projektu (zgodnie z § 3 pkt 2 Regulaminu konkursu).
Maksymalna wartość dofinansowania
Maksymalna dopuszczalna kwota dofinansowania projektu nie została ustalona.
Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów
Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach przedmiotowego Konkursu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 10 000 000 Euro (słownie: dziesięć milionów Euro), tj. 42 493 000 PLN (słownie czterdzieści dwa miliony czterysta dziewięćdziesiąt trzy tysiące złotych), kurs Euro = 4,2493 PLN z dnia 28.07.2017.
[/item][item title="Niezbędne dokumenty"]
Regulamin konkursu755.53 KB
Wzór formularza wniosku o dofinansowanie126.89 KB
Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie261.73 KB
Wzór umowy o dofinansowanie698.82 KB
Kryteria wyboru projektów440 KB
Lista wskaźników rezultatu bezpośredniego i produktu238.61 KB
Zasady przygotowania studium wykonalności488.98 KB
Materiał pomocniczy48.39 KB
Kalkulator – inwestycja referencyjna – pomoc publiczna129.96 KB
Instalacje referencyjne OZE CHP raport finalny4.05 MB
Pismo Ministerstwa Rozwoju nr DKF-VII.752.7.2016.RS.14.2 MB
Pismo Ministerstwa Rozwoju nr DKF-II.7610.69.2017.02.1203.4 KB
Wniosek o dofinansowanie projektu należy sporządzać z uwzględnieniem następujących dokumentów:
1. Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020;
2. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020;
3. Szczegółowy opis osi priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, przyjęty Uchwałą Zarządu Województwa Łódzkiego Nr 103/16 z dnia 5 lutego 2016 r. (z późn.zm).
4. Regulaminu Konkursu Zamkniętego wraz z załącznikami.
[/item][item title="Inne ważne informacje"]
Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek
Wnioskodawca, którego wniosek otrzymał ocenę negatywną w terminie 14 dni od dnia otrzymania o tym informacji, może złożyć do IZ RPO WŁ, zgodnie z pouczeniem, pisemny protest zawierający zgodnie z art. 54 ust. 2 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020:
Przez ocenę negatywną należy rozumieć, zgodnie z art. 53 ust. 2 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 ocenę w zakresie spełniania przez projekt kryteriów wyboru projektów, w ramach której: projekt nie uzyskał minimum punktowego lub nie spełnił kryteriów wyboru projektów, na skutek czego nie może być wybrany do dofinansowania lub skierowany do kolejnego etapu oceny; projekt spełnił kryteria wyboru projektów i uzyskał minimum punktowe, umożliwiające wybranie go do dofinansowania, jednak dofinansowanie nie jest możliwe z uwagi na wyczerpanie w ramach Konkursu przeznaczonych na ten cel środków, o których mowa w art. 41 ust.2 pkt 8 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 i wskazanych w § 3 pkt 1 niniejszego Regulaminu .
Szczegółowe informacje odnośnie procedury odwoławczej są dostępne w § 8 Regulaminu konkursu.
[/item][item title="Pytania i odpowiedzi"]
W sprawach dotyczących Poddziałania IV.1.2 Odnawialne źródła energii informacji udzielają Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Województwie Łódzkim.
Wyjaśnienia i odpowiedzi na kluczowe lub powtarzające się pytania publikowane są na stronie internetowej IOK: www.rpo.lodzkie.pl
[/item][/accordion]
więcej »31.08.2017 11:43
Poodziałanie IV.3.2 Ochrona Powietrza
Zarząd Województwa Łódzkiego jako Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020 ogłasza Konkurs dla naboru nr RPLD.04.03.02-IZ.00-10-001/17 wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Osi priorytetowej IV Gospodarka niskoemisyjna Działanie IV.3 Ochrona powietrza Poddziałanie IV.3.2 Ochrona powietrza Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
Informacje o naborze[accordion][item title="Termin składania wniosków"]
Wnioski można składać od dnia 4 grudnia 2017 r. do dnia 21 grudnia 2017 r. (w godz. 08:00-15:00).
[/item][item title="Miejsce składania wniosków"]
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Departament ds. Regionalnego Programu Operacyjnego
ul. Traugutta 21/23
90-113 Łódź
(pokój 1407 – XIV piętro)
[/item][item title="Sposób składania wniosków"]
Wniosek należy złożyć do Instytucji Zarządzającej RPO WŁ 2014-2020, na który składa się podpisany formularz wniosku wraz z niezbędnymi załącznikami:
w wersji papierowej oraz elektronicznej (zgodnie z § 5 pkt 2 Regulaminu konkursu) osobiście w godzinach pracy urzędu (poniedziałek - piątek: 8.00-15.00) lub wysłać listem poleconym/przesyłką kurierską na adres urzędu wskazany powyżej (zgodnie z § 5 pkt 12 Regulaminu konkursu)Szczegółowe zasady składania wniosków o dofinansowanie są dostępne w § 5 Regulaminu konkursu.
[/item][item title="Na co i kto może składać wnioski?"]
Kto może składać wnioski?
Konkurs skierowany jest do wszystkich typów beneficjentów wymienionych w pkt 10 opisu Poddziałania IV.3.2 Ochrona powietrza zamieszczonego w SzOOP RPO WŁ 2014-2020 oraz w § 4 pkt 1 Regulaminu konkursu tj.:
Na co można otrzymać dofinansowanie?
Konkurs obejmuje wszystkie typy projektów wymienione w pkt 9 opisu Poddziałania IV.3.2 Ochrona powietrza zamieszczonego w SzOOP RPO WŁ 2014-2020 oraz w § 2 pkt 5 Regulaminu konkursu tj.:
[/item][item title="Kryteria wyboru projektów"]
Kryteria wyboru projektów dla Poddziałania IV.3.2 Ochrona powietrza przyjęte przez Komitet Monitorujący RPO WŁ 2014-2020 znajdują się w Załączniku nr 3 do SzOOP RPO WŁ 2014-2020 oraz w Załączniku nr IV do Regulaminu konkursu.
[/item][item title="Finanse"]
Procent dofinansowania projektu
Maksymalny poziom dofinansowania projektu w ramach Konkursu wynosi 89 % kosztów kwalifikowalnych projektu w przypadku projektów rewitalizacyjnych oraz 85% w przypadku pozostałych typów projektów (zgodnie z § 3 pkt 2 Regulaminu konkursu).
Maksymalna wartość dofinansowania
Maksymalna dopuszczalna kwota dofinansowania projektu nie została ustalona.
Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów
Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach przedmiotowego Konkursu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 29 341 780 Euro (słownie: dwadzieścia dziewięć milionów trzysta czterdzieści jeden tysięcy siedemset osiemdziesiąt Euro), tj. 124 682 025 PLN ( sto dwadzieścia cztery miliony sześćset osiemdziesiąt dwa tysiące dwadzieścia pięć złotych), (kurs Euro = 4,2493PLN z dnia 28.07.2017.
[/item][item title="Niezbędne dokumenty"]
Treść ogłoszenia78 KB
Regulamin konkursu752.3 KB
Wzór formularza wniosku o dofinansowanie127.78 KB
Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie260.45 KB
Wzór umowy o dofinansowanie692.09 KB
Kryteria wyboru projektów701.73 KB
Lista wskaźników rezultatu bezpośredniego i produktu234.59 KB
Zasady przygotowania studium wykonalności485.84 KB
Wniosek o dofinansowanie projektu należy sporządzać z uwzględnieniem następujących dokumentów:
1. Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020;
2. Regionalnalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020;
3. Szczegółowy opis osi priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, przyjęty Uchwałą Zarządu Województwa Łódzkiego Nr 103/16 z dnia 5 lutego 2016 r. (z późn.zm).
4. Regulaminu Konkursu Zamkniętegowraz z załącznikami.
[/item][item title="Inne ważne informacje"]
Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek Wnioskodawca, którego wniosek otrzymał ocenę negatywną w terminie 14 dni od dnia otrzymania o tym informacji, może złożyć do IZ RPO WŁ, zgodnie z pouczeniem, pisemny protest zawierający zgodnie z art. 54 ust. 2 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020:
oznaczenie instytucji właściwej do rozpatrzenia protestu, (tj, IZ RPO WŁ, obsługiwanej przez DRPO); dane Wnioskodawcy; numer wniosku o dofinansowanie; wskazanie wszystkich kryteriów wyboru projektu, z których oceną Wnioskodawca się nie zgadza, wraz z uzasadnieniem; wskazanie wszystkich zarzutów o charakterze proceduralnym w zakresie przeprowadzonej oceny, jeżeli zdaniem Wnioskodawcy naruszenia takie miały miejsce, wraz z uzasadnieniem; podpis Wnioskodawcy lub osoby upoważnionej do jego reprezentowania, z załączeniem oryginału lub uwierzytelnionej kopii dokumentu poświadczającego umocowanie takiej osoby do reprezentowania Wnioskodawcy.Przez ocenę negatywną należy rozumieć, zgodnie z art. 53 ust. 2 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 ocenę w zakresie spełniania przez projekt kryteriów wyboru projektów, w ramach której:
projekt nie uzyskał minimum punktowego lub nie spełnił kryteriów wyboru projektów, na skutek czego nie może być wybrany do dofinansowania lub skierowany do kolejnego etapu oceny; projekt spełnił kryteria wyboru projektów i uzyskał minimum punktowe, umożliwiające wybranie go do dofinansowania, jednak dofinansowanie nie jest możliwe z uwagi na wyczerpanie w ramach Konkursu przeznaczonych na ten cel środków, o których mowa w art. 41 ust.2 pkt 8 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 i wskazanych w § 3 pkt 1 niniejszego Regulaminu .Szczegółowe informacje odnośnie procedury odwoławczej są dostępne w § 8 Regulaminu konkursu.
[/item][item title="Pytania i odpowiedzi"]
W sprawach dotyczących Poddziałania IV.3.2 Ochrona powietrza informacji udzielają Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Województwie Łódzkim.
Wyjaśnienia i odpowiedzi na kluczowe lub powtarzające się pytania publikowane są na stronie internetowej IOK: www.rpo.lodzkie.pl
[/item][/accordion]
więcej »18.08.2017 08:00
Poddziałanie IX.3.1 „Miejsca pracy w sektorze ekonomii społecznej"
Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi ogłasza konkurs nr RPLD.09.03.01-IP.01-10-001/17 w ramach:
Osi Priorytetowej IX „Włączenie społeczne"
Działanie IX.3 „Rozwój ekonomii społecznej"
Poddziałania IX.3.1 „Miejsca pracy w sektorze ekonomii społecznej".
[accordion][item title="Termin składania wniosków"]
Wnioski o dofinansowanie można składać w terminie od 25 września do 6 października 2017 r.
[/item][item title="Miejsce składania wniosków"]
za pośrednictwem operatora pocztowego na adres:Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi
ul. Wólczańska 49, 90-608 Łódź
ul. Wólczańska 49, 90-608 Łódź
Pokój 1.03, 1.04 - budynek B, I piętro
[/item][item title="Sposób składania wniosków"]
Wnioski o dofinansowanie realizacji projektów należy składać w formie papierowej (1 egzemplarz) oraz formie elektronicznej (w formacie xls lub xlsx) zgodnie z formularzem stanowiącym załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu.
Do wniosku o dofinansowanie należy załączyć oświadczenie, potwierdzające tożsamość wersji elektronicznej wniosku o dofinansowanie z wersją papierową, stanowiące Załącznik nr 3 do Regulaminu.
[/item][item title="Termin rozstrzygnięcia konkursu"]
Grudzień 2017 r.
[/item][item title="Kto może składać wnioski?"]
Wnioskodawcą w ramach Poddziałania IX.3.1 w niniejszym konkursie mogą być instytucje wsparcia lub rozwoju ekonomii społecznej tj. m.in. podmioty ekonomii społecznej, organizacje pozarządowe- akredytowane ośrodki wsparcia ekonomii społecznej.
[/item][item title="Przedmiot konkursu"]
Typy projektów przewidziane do realizacji w ramach tego konkursu to:
świadczenie usług zmierzających do inicjowania tworzenia podmiotów ekonomii społecznej (usługi animacyjne i usługi inkubacyjne):- działania animacyjne
- szkolenia, doradztwo indywidualne i grupowe w zakresie inicjowania tworzenia nowych podmiotów ekonomii społecznej
- działania inkubacyjne udzielanie wsparcia finansowego i doradczo-szkoleniowego na tworzenie miejsc pracy w podmiotach ekonomii społecznej obejmujące:
- bezzwrotne dotacje na utworzenie miejsca pracy
- finansowe wsparcie pomostowe służące pokryciu bieżących wydatków
- wsparcie szkoleniowo-doradcze:
-- szkolenia związane z prowadzeniem działalności gospodarczej
-- pomoc w przygotowaniu biznesplanu
-- doradztwo w sprawie bieżących zagadnień związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa
-- pomoc w nawiązywaniu kontaktów biznesowych
-- mentoring na etapie zakładania i w pierwszych miesiącach działania przedsiębiorstwa
-- szkolenia zawodowe świadczenie usług dla istniejących podmiotów ekonomii społecznej, służące wzmocnieniu ich potencjału (usługi biznesowe):
- doradztwo prawne, biznesowe, finansowe, w tym przygotowanie do korzystania PES z mikropożyczek
- podnoszenie kwalifikacji i doświadczenia zawodowego kadry zarządzającej, pracowników i wolontariuszy PES (np. szkolenia, staże, praktyki, wizyty studyjne)
- doradztwo w zakresie rozwijania kompetencji społecznych pracowników PES, dotyczące budowania powiązań kooperacyjnych
[/item][item title="Finanse"]
Ogólna pula środków na dofinansowanie:
Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w konkursie wynosi 24 713 079,00 PLN.
Maksymalny poziom dofinansowania w projekcie wynosi:
95,00%[/item][item title"Grupa docelowa"]
W ramach konkursu wsparciem mogą być objęte tylko poniższe grupy docelowe:
podmioty ekonomii społecznej, organizacje pozarządowe planujące ekonomizację, osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, które w pierwszej kolejności wymagają aktywizacji społecznej, w tym osoby bezrobotne, które zgodnie z ustawą z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy znajdą się w trzeciej grupie osób – tzw. oddalonych od rynku pracy, osoby fizyczne i osoby prawne, które planują założyć podmiot ekonomii społecznej, otoczenie podmiotów ekonomii społecznej.[/item][item title="Niezbędne dokumenty"]
Wszelkie niezbędne dokumenty dostępne są na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi.
[/item][item title="Pytania i odpowiedzi"]
Informacji i wyjaśnień dotyczących konkursu drogą telefoniczną oraz za pomocą poczty elektronicznej udziela:
Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi
Punkt Informacyjny EFS
Godziny pracy: pn.-pt. 8:00-16:00
Adres: ul. Wólczańska 49
90-608 Łódź,
pok. 1.03 i 1.04
telefon: (42) 638 91 30/39
[/item][/accordion]
więcej »17.08.2017 08:00
Poddziałanie VII.4.5 Edukacja ogólna - miasto Łódź
Ogłaszamy Konkursu dla naboru nr RPLD.07.04.05-IZ.00-10-001/17 wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Osi priorytetowej VII Infrastruktura dla usług społecznych, Działania VII.4 Edukacja, Poddziałania VII.4.5 Edukacja ogólna – miasto Łódź w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
[accordion][item title="Termin składania wniosków"]
Wnioski można składać w terminie od dnia 18 września 2017 r. do dnia 29 września 2017 r. (w godz. 08:00-15:00).
[/item][item title="Miejsce składania wniosków"]
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Departament ds. Regionalnego Programu Operacyjnego
ul. Traugutta 21/23
90-113 Łódź
(pokój 1009 – X piętro)
[/item][item title="Sposób składania wniosków"]
Wniosek należy złożyć do Instytucji Zarządzającej RPO WŁ 2014-2020, na który składa się podpisany formularz wniosku wraz z niezbędnymi załącznikami:
w wersji papierowej oraz elektronicznej (zgodnie z § 5 pkt 2 Regulaminu Konkursu) osobiście w godzinach pracy urzędu (poniedziałek - piątek: 8.00-15.00) lub wysłać listem poleconym / przesyłką kurierską na wskazany powyżej adres urzędu (zgodnie z § 5 pkt 12 Regulaminu Konkursu).Szczegółowe zasady składania wniosków o dofinansowanie są dostępne w § 5 Regulaminu Konkursu524.67 KB.
[/item][item title="Termin rozstrzygnięcia konkursu"]
Planowany termin rozstrzygnięcia konkursu: luty 2018 r.
[/item][item title="Kto może składać wnioski?"]
Podmiotem, który może ubiegać się o dofinansowanie w ramach Poddziałania VII.4.5 Edukacja ogólna - miasto Łódź Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 jest Miasto Łódź.
Pozostałymi podmiotami mogącymi się ubiegać o dofinansowanie w konkursie – wyłącznie pod warunkiem realizacji projektu w partnerstwie z Miastem Łodzią – są:
osoby prawne i fizyczne będące organami prowadzącymi szkoły i placówki.
Rola podmiotów w partnerstwie określana będzie każdorazowo w umowie pomiędzy stronami.
[/item][item title="Przedmiot konkursu"]
Konkurs obejmuje typy projektów wymienione w pkt 9 opisu Działania VII.4 Edukacja, Poddziałania VII.4.5 Edukacja ogólna - miasto Łódź zamieszczonego w SZOOP RPO WŁ na lata 2014-2020 oraz w § 2 pkt 5 Regulaminu Konkursu524.67 KB tj.:
a. budowa, przebudowa, adaptacja, modernizacja obiektów na potrzeby działalności edukacyjnej,
b. zakup niezbędnego wyposażenia, sprzętu i oprogramowania dla szkół lub placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne, które pozwoli na wsparcie kompetencji kluczowych na rynku pracy i będzie stanowić fundament do nauczania eksperymentalnego.
Jako element uzupełniający interwencję zmierzającą do osiągnięcia celu szczegółowego możliwe będą działania, mające wpływ na sprawność fizyczną uczniów, dotyczące budowy, przebudowy bazy sportowej oraz zakup wyposażenia w placówkach edukacyjnych. Realizacja inwestycji możliwa będzie jedynie w przypadku zdiagnozowania istotnych potrzeb (gdy służyć będzie wypełnieniu luk w zakresie niezbędnej infrastruktury w placówkach edukacyjnych).
Budowa nowych obiektów lub przebudowa istniejących, związanych bezpośrednio z prowadzeniem działalności edukacyjnej, jest dopuszczalna jedynie w wyjątkowych sytuacjach, gdy nie będzie możliwości adaptacji istniejących budynków i gdy przedstawiono uzasadnienie wskazujące, że zaproponowane inwestycje stanowią element strategicznego podejścia do edukacji przedszkolnej i szkolnej na terenie danej jednostki samorządu terytorialnego.
[/item][item title="Finanse"]
Kwota środków przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach przedmiotowego Konkursu wynosi 1 410 000,00 Euro (słownie: jeden milion czterysta dziesięć tysięcy Euro), tj. 5 991 513,00 PLN (kurs Euro = 4,2493 PLN z dnia 28 lipca 2017 r.)
Warunkiem podpisania z Wnioskodawcą umowy o dofinansowanie projektu jest dostępność środków uzależniona od poniższych zasad.
IOK informuje, iż kwota która może zostać zakontraktowana w ramach zawieranych umów o dofinansowanie projektów w przedmiotowym Konkursie uzależniona jest od aktualnego w danym miesiącu kursu euro oraz wartości algorytmu wyrażającego w PLN miesięczny limit środków wspólnotowych oraz krajowych możliwych do zakontraktowania. Otrzymanie przez Wnioskodawcę informacji o wybraniu do dofinansowania nie jest równoznaczne z podpisaniem umowy/decyzji o dofinansowanie projektu.
1. Maksymalny poziom dofinansowania projektu w ramach naboru wynosi 85% kosztów kwalifikowalnych projektu. W przypadku projektów, w których wszystkie wydatki kwalifikowalne objęte są pomocą publiczną lub pomocą de minimis, lub odnoszą się do generowania dochodu w rozumieniu art. 61 rozporządzenia ogólnego dofinansowanie udzielone będzie wyłącznie ze środków UE na poziomie nie wyższym niż 85 % z uwzględnieniem odrębnych przepisów prawnych.
2. Minimalny udział wkładu własnego Wnioskodawcy wynosi 15 % wydatków kwalifikowalnych projektu (w przypadku projektów objętych pomocą publiczną, pomocą de minimis lub projektów generujących dochód poziom wkładu własnego beneficjenta zależny będzie od poziomu dofinansowania ustalonego z uwzględnieniem odrębnych przepisów prawnych i zapisów w pkt. 24 i 25 SZOOP RPO WŁ na lata 2014-2020) oraz 100 % wydatków niekwalifikowanych projektu.
3. W przypadku wystąpienia pomocy publicznej lub pomocy de minimis wsparcie udzielane będzie zgodnie z właściwymi przepisami prawa unijnego i krajowego dotyczącymi zasad udzielania tej pomocy, obowiązującymi w momencie udzielania wsparcia
[/item][item title="Niezbędne dokumenty"]
Regulamin konkursu524.67 KB
Wzór formularza wniosku o dofinansowanie126.14 KB
(Załącznik nr I do Regulaminu Konkursu)
Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie277.95 KB
(Załącznik nr II do Regulaminu Konkursu)
Wzór umowy o dofinansowanie694.03 KB
(Załącznik nr III do Regulaminu Konkursu)
Kryteria wyboru projektów288.26 KB
(Załącznik nr IV do Regulaminu Konkursu)
Lista wskaźników rezultatu bezpośredniego i produktu189.5 KB
(Załącznik nr V do Regulaminu Konkursu)
Zasady przygotowania Studium Wykonalności487.15 KB
(Załącznik nr VI do Regulaminu Konkursu)
Wniosek o dofinansowanie projektu należy sporządzać z uwzględnieniem następujących dokumentów:
Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, przyjętego decyzją Komisji Europejskiej z dnia 18 grudnia 2014 r. (PDF 6 MB) Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, przyjętego Uchwałą Zarządu Województwa Łódzkiego Nr 103/16 z dnia 5 lutego 2016 r. w sprawie przyjęcia Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 (z późn. zm.) Wytycznych programowych w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.[/item][item title="Pytania i odpowiedzi"]
W sprawach dotyczących Działania VII.4 Edukacja, Poddziałania VII.4.5 Edukacja ogólna – miasto Łódź informacji udzielają Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Województwie Łódzkim.
Wyjaśnienia i odpowiedzi na kluczowe lub powtarzające się pytania publikowane są na stronie internetowej IOK: www.rpo.lodzkie.pl
[/item][/accordion]
więcej »17.08.2017 08:00
Poddziałanie VII.4.5 Edukacja ogólna - misto Łódź
Ogłaszamy Konkursu dla naboru nr RPLD.07.04.05-IZ.00-10-001/17 wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Osi priorytetowej VII Infrastruktura dla usług społecznych, Działania VII.4 Edukacja, Poddziałania VII.4.5 Edukacja ogólna – miasto Łódź w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
[accordion][item title="Termin składania wniosków"]
Wnioski można składać w terminie od dnia 18 września 2017 r. do dnia 29 września 2017 r. (w godz. 08:00-15:00).
[/item][item title="Miejsce składania wniosków"]
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Departament ds. Regionalnego Programu Operacyjnego
ul. Traugutta 21/23
90-113 Łódź
(pokój 1009 – X piętro)
[/item][item title="Sposób składania wniosków"]
Wniosek należy złożyć do Instytucji Zarządzającej RPO WŁ 2014-2020, na który składa się podpisany formularz wniosku wraz z niezbędnymi załącznikami:
w wersji papierowej oraz elektronicznej (zgodnie z § 5 pkt 2 Regulaminu Konkursu) osobiście w godzinach pracy urzędu (poniedziałek - piątek: 8.00-15.00) lub wysłać listem poleconym / przesyłką kurierską na wskazany powyżej adres urzędu (zgodnie z § 5 pkt 12 Regulaminu Konkursu).Szczegółowe zasady składania wniosków o dofinansowanie są dostępne w § 5 Regulaminu Konkursu524.67 KB.
[/item][item title="Termin rozstrzygnięcia konkursu"]
Planowany termin rozstrzygnięcia konkursu: luty 2018 r.
[/item][item title="Kto może składać wnioski?"]
Podmiotem, który może ubiegać się o dofinansowanie w ramach Poddziałania VII.4.5 Edukacja ogólna - miasto Łódź Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 jest Miasto Łódź.
Pozostałymi podmiotami mogącymi się ubiegać o dofinansowanie w konkursie – wyłącznie pod warunkiem realizacji projektu w partnerstwie z Miastem Łodzią – są:
osoby prawne i fizyczne będące organami prowadzącymi szkoły i placówki.
Rola podmiotów w partnerstwie określana będzie każdorazowo w umowie pomiędzy stronami.
[/item][item title="Przedmiot konkursu"]
Konkurs obejmuje typy projektów wymienione w pkt 9 opisu Działania VII.4 Edukacja, Poddziałania VII.4.5 Edukacja ogólna - miasto Łódź zamieszczonego w SZOOP RPO WŁ na lata 2014-2020 oraz w § 2 pkt 5 Regulaminu Konkursu524.67 KB tj.:
a. budowa, przebudowa, adaptacja, modernizacja obiektów na potrzeby działalności edukacyjnej,
b. zakup niezbędnego wyposażenia, sprzętu i oprogramowania dla szkół lub placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne, które pozwoli na wsparcie kompetencji kluczowych na rynku pracy i będzie stanowić fundament do nauczania eksperymentalnego.
Jako element uzupełniający interwencję zmierzającą do osiągnięcia celu szczegółowego możliwe będą działania, mające wpływ na sprawność fizyczną uczniów, dotyczące budowy, przebudowy bazy sportowej oraz zakup wyposażenia w placówkach edukacyjnych. Realizacja inwestycji możliwa będzie jedynie w przypadku zdiagnozowania istotnych potrzeb (gdy służyć będzie wypełnieniu luk w zakresie niezbędnej infrastruktury w placówkach edukacyjnych).
Budowa nowych obiektów lub przebudowa istniejących, związanych bezpośrednio z prowadzeniem działalności edukacyjnej, jest dopuszczalna jedynie w wyjątkowych sytuacjach, gdy nie będzie możliwości adaptacji istniejących budynków i gdy przedstawiono uzasadnienie wskazujące, że zaproponowane inwestycje stanowią element strategicznego podejścia do edukacji przedszkolnej i szkolnej na terenie danej jednostki samorządu terytorialnego.
[/item][item title="Finanse"]
Kwota środków przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach przedmiotowego Konkursu wynosi 1 410 000,00 Euro (słownie: jeden milion czterysta dziesięć tysięcy Euro), tj. 5 991 513,00 PLN (kurs Euro = 4,2493 PLN z dnia 28 lipca 2017 r.)
Warunkiem podpisania z Wnioskodawcą umowy o dofinansowanie projektu jest dostępność środków uzależniona od poniższych zasad.
IOK informuje, iż kwota która może zostać zakontraktowana w ramach zawieranych umów o dofinansowanie projektów w przedmiotowym Konkursie uzależniona jest od aktualnego w danym miesiącu kursu euro oraz wartości algorytmu wyrażającego w PLN miesięczny limit środków wspólnotowych oraz krajowych możliwych do zakontraktowania. Otrzymanie przez Wnioskodawcę informacji o wybraniu do dofinansowania nie jest równoznaczne z podpisaniem umowy/decyzji o dofinansowanie projektu.
1. Maksymalny poziom dofinansowania projektu w ramach naboru wynosi 85% kosztów kwalifikowalnych projektu. W przypadku projektów, w których wszystkie wydatki kwalifikowalne objęte są pomocą publiczną lub pomocą de minimis, lub odnoszą się do generowania dochodu w rozumieniu art. 61 rozporządzenia ogólnego dofinansowanie udzielone będzie wyłącznie ze środków UE na poziomie nie wyższym niż 85 % z uwzględnieniem odrębnych przepisów prawnych.
2. Minimalny udział wkładu własnego Wnioskodawcy wynosi 15 % wydatków kwalifikowalnych projektu (w przypadku projektów objętych pomocą publiczną, pomocą de minimis lub projektów generujących dochód poziom wkładu własnego beneficjenta zależny będzie od poziomu dofinansowania ustalonego z uwzględnieniem odrębnych przepisów prawnych i zapisów w pkt. 24 i 25 SZOOP RPO WŁ na lata 2014-2020) oraz 100 % wydatków niekwalifikowanych projektu.
3. W przypadku wystąpienia pomocy publicznej lub pomocy de minimis wsparcie udzielane będzie zgodnie z właściwymi przepisami prawa unijnego i krajowego dotyczącymi zasad udzielania tej pomocy, obowiązującymi w momencie udzielania wsparcia
[/item][item title="Niezbędne dokumenty"]
Regulamin konkursu524.67 KB
Wzór formularza wniosku o dofinansowanie126.14 KB
(Załącznik nr I do Regulaminu Konkursu)
Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie277.95 KB
(Załącznik nr II do Regulaminu Konkursu)
Wzór umowy o dofinansowanie694.03 KB
(Załącznik nr III do Regulaminu Konkursu)
Kryteria wyboru projektów288.26 KB
(Załącznik nr IV do Regulaminu Konkursu)
Lista wskaźników rezultatu bezpośredniego i produktu189.5 KB
(Załącznik nr V do Regulaminu Konkursu)
Zasady przygotowania Studium Wykonalności487.15 KB
(Załącznik nr VI do Regulaminu Konkursu)
Wniosek o dofinansowanie projektu należy sporządzać z uwzględnieniem następujących dokumentów:
Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, przyjętego decyzją Komisji Europejskiej z dnia 18 grudnia 2014 r. (PDF 6 MB) Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, przyjętego Uchwałą Zarządu Województwa Łódzkiego Nr 103/16 z dnia 5 lutego 2016 r. w sprawie przyjęcia Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 (z późn. zm.) Wytycznych programowych w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.[/item][item title="Pytania i odpowiedzi"]
W sprawach dotyczących Działania VII.4 Edukacja, Poddziałania VII.4.5 Edukacja ogólna – miasto Łódź informacji udzielają Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Województwie Łódzkim.
Wyjaśnienia i odpowiedzi na kluczowe lub powtarzające się pytania publikowane są na stronie internetowej IOK: www.rpo.lodzkie.pl
[/item][/accordion]
więcej »17.08.2017 08:00
Poddziałanie VII.4.4 Kształcenie zawodowe i ustawiczne – miasto Łódź
Ogłaszamy Konkursu dla naboru nr RPLD.07.04.04-IZ.00-10-001/17 wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Osi priorytetowej VII Infrastruktura dla usług społecznych, Działania VII.4 Edukacja, Poddziałania VII.4.4 Kształcenie zawodowe i ustawiczne – miasto Łódź w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020
[accordion][item title="Termin składania wniosków"]
Wnioski można składać w terminie od dnia 18 września 2017 r. do dnia 29 września 2017 r. (w godz. 08:00-15:00).
[/item][accordion][item title="Miejsce składania wniosków"]
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Departament ds. Regionalnego Programu Operacyjnego
ul. Traugutta 21/23
90-113 Łódź
(pokój 1009 – X piętro)
[/item][accordion][item title="Sposób składania wniosków"]
Wniosek należy złożyć do Instytucji Zarządzającej RPO WŁ 2014-2020, na który składa się podpisany formularz wniosku wraz z niezbędnymi załącznikami w wersji papierowej oraz elektronicznej (zgodnie z § 5 pkt 2 Regulaminu Konkursu) osobiście w godzinach pracy urzędu (poniedziałek - piątek: 8.00-15.00) lub wysłać listem poleconym / przesyłką kurierską na wskazany powyżej adres urzędu (zgodnie z § 5 pkt 12 Regulaminu Konkursu).
Szczegółowe zasady składania wniosków o dofinansowanie są dostępne w § 5 Regulaminu Konkursu.
[/item][accordion][item title="Kto może składać wnioski"]
Podmiotem, który może ubiegać się o dofinansowanie w ramach Poddziałania VII.4.4 Kształcenie zawodowe i ustawiczne - miasto Łódź Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 jest Miasto Łódź.
Pozostałymi podmiotami mogącymi się ubiegać o dofinansowanie w konkursie – wyłącznie pod warunkiem realizacji projektu w partnerstwie z Miastem Łodzią – są:
- osoby prawne i fizyczne będące organami prowadzącymi szkoły i placówki
- osoby prawne i fizyczne będące organami prowadzącymi placówki doskonalenia nauczycieli
Rola podmiotów w partnerstwie określana będzie każdorazowo w umowie pomiędzy stronami.
[/item][accordion][item title="Na co można otrzymać dofinansowanie"]
Konkurs obejmuje typy projektów wymienione w pkt 9 opisu Działania VII.4 Edukacja, Poddziałania VII.4.4 Kształcenie zawodowe i ustawiczne – miasto Łódź zamieszczonego w SZOOPRPO WŁ na lata 2014-2020 oraz w § 2 pkt 5 Regulaminu Konkursu tj.:
adaptacja, rozbudowa, przebudowa, remont, modernizacja istniejącej infrastruktury w celu dostosowania obiektów szkolnictwa zawodowego do warunków zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy zawodowej doposażenie, wyposażenie szkół i placówek w odpowiedni do nauki sprzęt, narzędzia, materiały techno-dydaktyczneJako element uzupełniający interwencję zmierzającą do osiągnięcia celu szczegółowego możliwe będą działania, mające wpływ na sprawność fizyczną uczniów, dotyczące adaptacji istniejących pomieszczeń na bazę sportową, w tym zakup wyposażenia, w placówkach edukacyjnych. Realizacja inwestycji możliwa będzie jedynie w przypadku zdiagnozowania istotnych potrzeb (gdy służyć będzie wypełnieniu luk w zakresie niezbędnej infrastruktury w placówkach edukacyjnych).
[/item][accordion][item title="Kryteria wyboru projektów"]
Kryteria wyboru projektów dla Działania VII.4 Edukacja, Poddziałania VII.4.4 Kształcenie zawodowe i ustawiczne – miasto Łódź przyjęte przez Komitet Monitorujący RPO WŁ 2014-2020 znajdują się w Załączniku nr 3 doSZOOP RPO WŁ na lata 2014-2020 oraz w Załączniku nr IV do Regulaminu Konkursu.
[/item][accordion][item title="Finanse"]
Kwota środków przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach przedmiotowego Konkursu wynosi 2 646 100,00 Euro (słownie: dwa miliony sześćset czterdzieści sześć tysięcy sto Euro), tj. 11 249 089,04 PLN, w tym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 2 585 000,00 Euro (słownie: dwa miliony pięćset osiemdziesiąt pięć tysięcy euro), tj. 10 984 440,50 PLN (kurs Euro = 4,2493 PLN z dnia 28 lipca 2017 r.) oraz 61 100,00 Euro (słownie: sześćdziesiąt jeden tysięcy sto euro), tj. 264 648,54 PLN (kurs Euro = 4,3314 PLN zgodnie z Aneksem nr 2 do Kontraktu Terytorialnego dla Województwa Łódzkiego).
Warunkiem podpisania z Wnioskodawcą umowy o dofinansowanie projektu jest dostępność środków uzależniona od poniższych zasad.
IOK informuje, iż kwota która może zostać zakontraktowana w ramach zawieranych umów o dofinansowanie projektów w przedmiotowym Konkursie uzależniona jest od aktualnego w danym miesiącu kursu euro oraz wartości algorytmu wyrażającego w PLN miesięczny limit środków wspólnotowych oraz krajowych możliwych do zakontraktowania. Otrzymanie przez Wnioskodawcę informacji o wybraniu do dofinansowania nie jest równoznaczne z podpisaniem umowy/decyzji o dofinansowanie projektu.
Maksymalny poziom dofinansowania projektu w ramach naboru wynosi 86% kosztów kwalifikowalnych projektu, w tym z EFRR 85 % kosztów kwalifikowalnych projektu. W przypadku projektów, w których wszystkie wydatki kwalifikowalne objęte są pomocą publiczną lub pomocą de minimis, lub odnoszą się do generowania dochodu w rozumieniu art. 61 rozporządzenia ogólnego dofinansowanie udzielone będzie wyłącznie ze środków UE na poziomie nie wyższym niż 85 % z uwzględnieniem odrębnych przepisów prawnych. Należy przy tym wskazać na zastrzeżenie, wynikające z treści Kontraktu Terytorialnego dla Województwa Łódzkiego (art. 9k ust. 2 pkt 1 lit. a aneksu nr 1 do Kontraktu Terytorialnego), iż maksymalny udział budżetu państwa w finansowaniu wydatków kwalifikowalnych w ramach danego projektu nie może wynosić więcej niż 10 % - dotyczy to projektów nieobjętych pomocą publiczną, pomocą de minimis oraz generowaniem dochodu. Minimalny udział wkładu własnego Wnioskodawcy wynosi 14 % wydatków kwalifikowalnych projektu (w przypadku projektów objętych pomocą publiczną, pomocą de minimis lub projektów generujących dochód poziom wkładu własnego beneficjenta zależny będzie od poziomu dofinansowania ustalonego z uwzględnieniem odrębnych przepisów prawnych i zapisów w pkt. 24 i 25 SZOOP RPO WŁ na lata 2014-2020) oraz 100 % wydatków niekwalifikowanych projektu. W przypadku wystąpienia pomocy publicznej lub pomocy de minimis wsparcie udzielane będzie zgodnie z właściwymi przepisami prawa unijnego i krajowego dotyczącymi zasad udzielania tej pomocy, obowiązującymi w momencie udzielania wsparcia[/item][accordion][item title="Niezbędne dokumenty"]
Regulamin Konkursu527.17 KB
Wzór formularza wniosku o dofinansowanie126.14 KB
(Załącznik nr I do Regulaminu Konkursu)
Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie732.36 KB
(Załącznik nr II do Regulaminu Konkursu)
Wzór umowy o dofinansowanie694.04 KB
(Załącznik nr III do Regulaminu Konkursu)
Kryteria wyboru projektów391.07 KB
(Załącznik nr IV do Regulaminu Konkursu)
Lista wskaźników rezultatu bezpośredniego i produktu145.81 KB
(Załącznik nr V do Regulaminu Konkursu)
Zasady przygotowania Studium Wykonalności487.14 KB
(Załącznik nr VI do Regulaminu Konkursu)
Wniosek o dofinansowanie projektu należy sporządzać z uwzględnieniem następujących dokumentów:
Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020.
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, przyjętego decyzją Komisji Europejskiej z dnia 18 grudnia 2014 r. (PDF 6 MB)
Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, przyjętego Uchwałą Zarządu Województwa Łódzkiego Nr 103/16 z dnia 5 lutego 2016 r. w sprawie przyjęcia Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 (z późn. zm.)
Wytycznych programowych w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek:
Wnioskodawca, którego wniosek otrzymał ocenę negatywną w terminie 14 dni od dnia otrzymania o tym informacji, może złożyć do IZ RPO WŁ, zgodnie z pouczeniem, pisemny protest zawierający zgodnie z art. 54 ust. 2 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020:
a. oznaczenie instytucji właściwej do rozpatrzenia protestu, (tj, IZ RPO WŁ, obsługiwanej przez DRPO)
b. dane Wnioskodawcy;
c. numer wniosku o dofinansowanie;
d. wskazanie wszystkich kryteriów wyboru projektu, z których oceną Wnioskodawca się nie zgadza, wraz z uzasadnieniem;
e. wskazanie wszystkich zarzutów o charakterze proceduralnym w zakresie przeprowadzonej oceny, jeżeli zdaniem Wnioskodawcy naruszenia takie miały miejsce, wraz z uzasadnieniem;
f. podpis Wnioskodawcy lub osoby upoważnionej do jego reprezentowania, z załączeniem oryginału lub uwierzytelnionej kopii dokumentu poświadczającego umocowanie takiej osoby do reprezentowania Wnioskodawcy.
Przez ocenę negatywną należy rozumieć, zgodnie z art. 53 ust. 2 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 ocenę w zakresie spełniania przez projekt kryteriów wyboru projektów, w ramach której:
• projekt nie uzyskał minimum punktowego lub nie spełnił kryteriów wyboru projektów, na skutek czego nie może być wybrany do dofinansowania lub skierowany do kolejnego etapu oceny;
• projekt spełnił kryteria wyboru projektów i uzyskał minimum punktowe, umożliwiające wybranie go do dofinansowania, jednak dofinansowanie nie jest możliwe z uwagi na wyczerpanie w ramach Konkursu przeznaczonych na ten cel środków, o których mowa w art. 41 ust.2 pkt 8 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 i wskazanych w § 3 pkt 1 niniejszego Regulaminu.
Szczegółowe informacje odnośnie procedury odwoławczej są dostępne w § 8 Regulaminu Konkursu.
[/item][accordion][item title="Pytania i odpowiedzi"]
W sprawach dotyczących Działania VII.4 Edukacja, Poddziałania VII.4.4 Kształcenie zawodowe i ustawiczne – miasto Łódź informacji udzielają Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Województwie Łódzkim.
Wyjaśnienia i odpowiedzi na kluczowe lub powtarzające się pytania publikowane są na stronie internetowej IOK: www.rpo.lodzkie.pl
[/item][/accordion]
więcej »16.08.2017 08:00
Poddziałanie X.2.2 „Wdrożenie programów typu outplacement”
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ogłasza konkurs nr RPLD.10.02.02-IZ.00-10-002/17
na projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach ramach Osi Priorytetowej X „Adaptacyjność pracowników i przedsiębiorstw w regionie” Działania X.2 „Rozwój pracowników i przedsiębiorstw” Poddziałania X.2.2 „Wdrożenie programów typu outplacement” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
[accordion][item title="Termin składania wniosków"]
Termin ogłoszenia konkursu to 16.08.2017 r.
Nabór wniosków o dofinansowanie realizacji projektów będzie prowadzony od 18.09.2017 r. do 27.09.2017 r., w dni robocze, w godzinach pracy urzędu tj. od godz. 8:00 do godz.16:00.
[/item][item title="Miejsce składania wniosków"]
Wniosek o dofinansowanie realizacji projektów może być dostarczony:
za pośrednictwem operatora pocztowego na adres:Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Departament Europejskiego Funduszu Społecznego
Biuro Podawcze
al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź osobiście lub przez posłańca w Biurze Podawczym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Departament Europejskiego Funduszu Społecznego
Biuro Podawcze
al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź, parter.
Wnioski złożone przed terminem rozpoczęcia naboru i po terminie zakończenia naboru będą pozostawione bez rozpatrzenia.
[/item][item title="Sposób składania wniosków"]
Wniosek o dofinansowanie realizacji projektu należy złożyć w jednym egzemplarzu, w formie papierowej oraz w formie elektronicznej (plik w formacie.xls lub .xlsx). Dodatkowo wnioskodawca jest zobowiązany do złożenia oświadczenia, potwierdzającego tożsamość wersji elektronicznej wniosku o dofinansowanie z wersją papierową, stanowiącego Załącznik nr 3 do Regulaminu70.5 KB.
Wniosek w wersji papierowej oraz oświadczenie, musi zostać zaparafowany na każdej stronie, opatrzony pieczęcią firmową, podpisany czytelnie przez osobę/osoby do tego upoważnioną/ne.
IOK rekomenduje wypełnianie przez wnioskodawcę Formularza wniosku o dofinansowanie w sposób czytelny i zrozumiały ograniczając liczbę stosowanych skrótów.
Wniosek należy złożyć w zamkniętej (zaklejonej) kopercie, oznaczonej następująco:
Nazwa i adres Wnioskodawcy
Wniosek o dofinansowanie realizacji projektu: „...wpisać tytuł projektu....”
Konkurs numer RPLD.10.02.02-IZ.00-10-002/17
Departament Europejskiego Funduszu Społecznego
Biuro Podawcze
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź
Dane teleadresowe wnioskodawcy podawane we wniosku muszą być aktualne. Korespondencja pisemna będzie przesyłana na adres siedziby wnioskodawcy wskazanej w części 2.9.4 wniosku.
[/item][item title="Termin rozstrzygnięcia konkursu"]
Szacowany termin rozstrzygnięcia konkursu planowany jest na grudzień 2017 r.
[/item][item title="Kto może składać wnioski?"]
O dofinansowanie mogą występować wszystkie podmioty, z wyłączeniem:
a) osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych);
b) podmiotów wykluczonych na podstawie w art. 207 ust. 4 Ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t. j. Dz. U. 2013 r., poz. 885 z późn. zm);
c) podmiotów wykluczonych na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. 2012 r. poz. 769);
d) podmiotów wykluczonych na podstawie art. 9 ust 1 pkt 2a Ustawy z dnia 28 października 2002 r.
o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 1212 z późn. zm.).
[/item][item title="Przedmiot konkursu"]
Oczekiwanym efektem projektów w ramach przedmiotowego konkursu będzie zapobieżenie negatywnym skutkom zmian gospodarczych w regionie i przywrócenie do zatrudnienia osób, które w wyniku zmian gospodarczych są zagrożone utratą zatrudnienia. Zapewnienie kompleksowego i dostosowanego do indywidualnych potrzeb wsparcia w ramach outplacementu służyć będzie skutecznemu zapobieganiu dezaktywizacji zawodowej.
W ramach przedmiotowego konkursu możliwa jest realizacja wsparcia outplacementowego obejmującego m.in.:
a) szkolenia i kursy zawodowe;
b) doradztwo zawodowe połączone z przygotowaniem Indywidualnego Planu Działania jako obowiązkowy element wsparcia;
c) poradnictwo psychologiczne;
d) pośrednictwo pracy;
e) staże i praktyki zawodowe przygotowujące do podjęcia pracy w nowym zawodzie;
f) subsydiowanie zatrudnienia uczestnika projektu u nowego pracodawcy;
g) studia podyplomowe;
h) bezzwrotne wsparcie dla osób zamierzających podjąć działalność gospodarczą poprzez zastosowanie następujących instrumentów:
i. doradztwo (indywidualne i grupowe) oraz szkolenia umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do założenia i prowadzenia działalności gospodarczej;
ii. wsparcie bezzwrotne, którego maksymalna kwota wsparcia nie przekracza 6-krotności przeciętnego wynagrodzenia za pracę w gospodarce narodowej obowiązującego w dniu przyznania wsparcia;
iii. wsparcie pomostowe w postaci:
a) indywidualnych usług doradczych o charakterze specjalistycznym udzielanych w okresie pierwszych 12 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej (pomoc w efektywnym wykorzystaniu wsparcia finansowego wspomagająca rozwój działalności gospodarczej);
b) pomocy finansowej wypłacanej miesięcznie w kwocie nie większej niż równowartość minimalnego wynagrodzenia za pracę, o którym mowa w art. 2 ust. 4 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, obowiązującego na dzień przyznania wsparcia bezzwrotnego przez okres od 6 do 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej.
W przypadku wsparcia dla osób zamierzających podjąć działalność gospodarczą należy zastosować wszystkie wykazane instrumenty tj. szkolenia lub/oraz doradztwo (indywidulne i/lub grupowe), finansowe wsparcie bezzwrotne, wsparcie pomostowe finansowe oraz wsparcie pomostowe doradcze w postaci indywidualnych usług doradczych o charakterze specjalistycznym.
[/item][item title="Finanse"]
Całkowita kwota środków przeznaczonych na realizację projektów w ramach niniejszego konkursu wynosi: 3 530 325,50 EUR, co stanowi 15 000 000,00 PLN
Maksymalny poziom dofinansowania to 91 %, w tym wsparcie finansowe EFS 85 %
Poziom wkładu własnego: 9 %.
IOK zastrzega sobie możliwość zmiany kwoty przeznaczonej na dofinansowanie projektów w tym w wyniku zmiany kursu euro.
Minimalna wartość projektu zgodnie z zapisami SZOOP to 50 000,00 PLN.
[/item][item title"Grupa docelowa"]
W ramach konkursu wsparciem mogą być obejmowane poniższe grupy docelowe:
− osoby, które utraciły pracę z przyczyn niedotyczących pracownika w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu;
− osoby przewidziane do zwolnienia lub zagrożone zwolnieniem z pracy z przyczyn niedotyczących pracownika.
W przypadku osoby ubiegającej się o wsparcie bezzwrotne musi spełniać ona dodatkowo co najmniej jeden z poniższych warunków:
• jest osobą z niepełnosprawnością,
• jest osobą powyżej 50. roku życia,
• jest kobietą,
• jest pracownikiem o niskich kwalifikacjach,
• jest osobą poniżej 30. roku życia.
Zgodnie z kryterium „Projekt jest skierowany do grup docelowych z obszaru województwa łódzkiego” wnioskodawca zapewnia, że działania będą skierowane do grup docelowych z obszaru województwa łódzkiego. W przypadku osób fizycznych uczą się/pracują lub zamieszkują na obszarze województwa łódzkiego w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, w przypadku innych podmiotów posiadają jednostkę organizacyjną na obszarze województwa łódzkiego.
[/item][item title="Niezbędne dokumenty"]
Regulamin konkursu342.75 KB
Załącznik nr 1 – Formularz wniosku o dofinansowanie projektu konkursowego w ramach RPO WŁ na lata 2014 – 2020.1.47 MB
Załącznik nr 2 – Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.290.5 KB
Załącznik nr 3 – Wzór oświadczenia potwierdzającego tożsamość wersji elektronicznej wniosku o dofinansowanie z wersją papierową.70.5 KB
Załącznik nr 4 – Wzór oświadczenia o niewprowadzaniu do wniosku zmian innych niż wynikające z procesu negocjacji oraz potwierdzającym tożsamość wersji elektronicznej wniosku o dofinansowanie z wersją papierową70.5 KB
Załącznik nr 5 – Wzór karty weryfikacji wymogów formalnych wniosku o dofinansowanie projektu współfinansowanego ze środków EFS w ramach RPO WŁ na lata 2014 – 2020 (tryb konkursowy).166.8 KB
Załącznik nr 6 – Wzór karty oceny formalno-merytorycznej wniosku o dofinansowanie projektu współfinansowanego ze środków EFS w ramach RPO WŁ na lata 2014 – 2020 (tryb konkursowy).401.5 KB
Załącznik nr 7 – Wzór karty oceny kryterium podsumowującego wniosku o dofinansowanie projektu współfinansowanego ze środków EFS w ramach RPO WŁ na lata 2014-2020 (tryb konkursowy).196 KB
Załącznik nr 8 – Wykaz dopuszczalnych stawek towarów i usług.360 KB
Załącznik nr 9 – Wzór umowy o dofinansowanie projektu.405.16 KB
Załącznik nr 10 – Wzór umowy o dofinansowanie projektu (kwoty ryczałtowe).412.47 KB
Załącznik nr 11 – Minimalny zakres umowy o partnerstwie na rzecz realizacji Projektu.122.07 KB
Załącznik nr 12 – Wzór weksla in blanco37 KB
Załącznik nr 13 –Wzór protestu68 KB
Załącznik nr 14 – Standard udzielania wsparcia realizowanego w ramach Poddziałania X.2.2200.82 KB
Załącznik nr 1 do Standardu udzielania wsparcia - Minimalny zakres regulaminu rekrutacji do projektu dla osób zamierzających podjąć działalność gospodarczą229 KB
Załącznik nr 2 do Standardu udzielania wsparcia -Minimalny zakres formularza rekrutacyjnego191 KB
Załącznik nr 3 do Standardu udzielania wsparcia - Minimalny zakres Karty oceny formularza rekrutacyjnego173.5 KB
Załącznik nr 4 do Standardu udzielania wsparcia - Minimalny zakres Regulaminu przyznawania środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości226 KB
Załącznik nr 5 do Standardu udzielania wsparcia - Minimalny zakres biznes planu265 KB
Załącznik nr 6 do Standardu udzielania wsparcia - Minimalny zakres karty oceny merytorycznej wniosku181 KB
Załącznik nr 7 do Standardu udzielania wsparcia - Minimalny zakres umowy o udzielenie wsparcia finansowego252 KB
Załącznik nr 15 – Minimalny zakres jakości i długości trwania staży/praktyk zawodowych. 70.47 KB
[/item][item title="Pytania i odpowiedzi"]
W sprawach dotyczących Działania X.2 „Rozwój pracowników i przedsiębiorstw” Poddziałania X.2.2 „Wdrożenie programów typu outplacement”, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, informacji udzielają Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Województwie Łódzkim (dane kontaktowe Punktów Informacyjnych oraz formy i sposoby udzielania informacji podane są na stronie:
http://www.rpo.lodzkie.pl/punkty-informacyjne
Wyjaśnienia o charakterze ogólnym publikowane są na stronie internetowej www.rpo.lodzkie.pl.
[/item][/accordion]
więcej »27.07.2017 08:00
Poddziałanie II.2.3 Promocja gospodarcza regionu – miasto Łódź
Informacje o naborze
[accordion][item title="Termin składania wniosków"]
Nabór wniosków o dofinansowanie rozpoczyna się 1 września 2017 r., a kończy 22 września 2017 r. Termin naboru wniosków nie podlega przywróceniu.
[/item][item title="Miejsce składania wniosków"]
Centrum Obsługi Przedsiębiorcy
Zespół Konsultantów
ul. Moniuszki 7/9, 90-101 Łódź
[/item][item title="Sposób składania wniosków"]
Wnioski o dofinansowanie należy składać osobiście w dni robocze w godzinach pracy Centrum Obsługi Przedsiębiorcy lub przesłać na adres Instytucji wskazany powyżej.
Wniosek o dofinansowanie należy przygotować zgodnie z Instrukcją wypełniania wniosku o dofinansowanie i złożyć w wersji papierowej w formacie A4 (chyba, że inny format wynika ze specyfiki załącznika), w jednym egzemplarzu oraz w formie elektronicznej na nośniku elektronicznym (np. płycie CD-R/DVD) w wersji tożsamej z wersją papierową.
Szczegółowe zasady składania wniosków o dofinansowanie są dostępne w § 13 Regulaminu konkursu.
[/item][item title="Kto może składać wnioski?"]
Konkurs skierowany jest do typów beneficjentów wymienionych w pkt 10 opisu Poddziałania II.2.3 zamieszczonego w SZOOP RPO WŁ 2014-2020 oraz w § 6 ust. 1 Regulaminu konkursu, tj.:
Miasto ŁódźWyłącznie pod warunkiem realizacji projektu w partnerstwie z Miastem Łodzią:
jednostki samorządu terytorialnego, związki i stowarzyszenia jst, jednostki organizacyjne jst posiadające osobowość prawną, organizacje pozarządowe, izby gospodarcze i organizacje przedsiębiorców, jednostki naukowe, szkoły wyższe.Rola podmiotów w partnerstwie określana będzie każdorazowo w umowie pomiędzy stronami.
[/item][item title="Na co można otrzymać dofinansowanie?"]
Projekty składane w ramach konkursu muszą być zgodne postanowieniami SZOOP w zakresie Osi priorytetowej II: Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka, Działania II.2: Internacjonalizacja przedsiębiorstw, Poddziałania II.2.3: Promocja gospodarcza regionu – miasto Łódź.
Dofinansowaniem mogą zostać objęte projekty polegające na:
przygotowaniu i promocji kompleksowych ofert inwestycyjnych, handlowych lub współpracy; tworzeniu nowych i rozwój istniejących systemów informacji gospodarczej; organizacji i udziale w przedsięwzięciach ukierunkowanych na zwiększenie międzynarodowej rangi gospodarczej regionu.Wsparciem objęte będą wyłącznie projekty rewitalizacyjne.
[/item][item title="Kryteria wyboru projektów"]
Ocena projektów dokonywana jest na podstawie kryteriów wyboru projektów dla Poddziałania II.2.3: Promocja gospodarcza regionu – miasto Łódź, Osi priorytetowej II: Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka RPO WŁ 2014-2020 przyjętych przez Komitet Monitorujący RPO WŁ 2014-2020, znajdujących się w Załączniku nr 3 do SZOOP RPO WŁ 2014-2020.
[/item][item title="Finanse"]
Procent dofinansowania projektu
Maksymalny procentowy poziom dofinansowania UE wydatków kwalifikowalnych wynosi 85 %.
Szczegółowe informacje na temat dopuszczalnego poziomu dofinansowania określone są w § 11 ust. 10 Regulaminu konkursu.
Maksymalna wartość dofinansowania nie może przekroczyć kwoty przeznaczonej na dofinansowanie projektów w ramach niniejszego konkursu.
Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów
Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach niniejszego konkursu wynosi 940 000 EUR (słownie: dziewięćset czterdzieści tysięcy euro), co na dzień ogłoszenia konkursu wynosi 3 993 966 PLN (słownie: trzy miliony dziewięćset dziewięćdziesiąt trzy tysiące dziewięćset sześćdziesiąt sześć złotych).
[/item][item title="Niezbędne dokumenty"]
Lista niezbędnych dokumnetów dostępna jest na stronie Centrum Obsługi Przedsiębiorcy
[/item][item title="Inne ważne informacje"]
Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek
W przypadku negatywnej oceny projektu Wnioskodawcy przysługuje prawo wniesienia protestu w celu ponownego sprawdzenia złożonego wniosku o dofinansowanie w zakresie spełnienia kryteriów wyboru projektu (§ 22 ust. 1 Regulaminu konkursu). Do procedury odwoławczej stosuje się przepisy Rozdziału 15 Procedura odwoławcza ustawy wdrożeniowej.
Szczegółowe informacje odnośnie procedury odwoławczej są dostępne w § 22 Regulaminu konkursu.
[/item][item title="Pytania i odpowiedzi"]
Konsultacji, informacji oraz wyjaśnień Wnioskodawcom w sprawach dotyczących konkursu udziela Zespół Konsultantów w Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi, ul. Moniuszki 7/9, w dni robocze w godzinach 8:00-16:00, po ustaleniu terminu konsultacji. Informacje można uzyskać również telefonicznie pod numerem: (42) 230 15 55 oraz składając zapytanie za pomocą poczty e-mail:
[/item][/accordion]
więcej »28.07.2017 00:16
Poddziałanie II.2.2 Promocja gospodarcza regionu
Informacje o naborze
[accordion][item title="Termin składania wniosków"]
Nabór wniosków o dofinansowanie rozpoczyna się 2 października 2017 r., a kończy 13 października 2017 r. Termin naboru wniosków nie podlega przywróceniu.
[/item][item title="Miejsce składania wniosków"]
Centrum Obsługi Przedsiębiorcy
Zespół Konsultantów
ul. Moniuszki 7/9, 90-101 Łódź
[/item][item title="Sposób składania wniosków"]
Wnioski o dofinansowanie należy składać osobiście w dni robocze w godzinach pracy Centrum Obsługi Przedsiębiorcy lub przesłać na adres Instytucji wskazany powyżej.
Wniosek o dofinansowanie należy przygotować zgodnie z Instrukcją wypełniania wniosku o dofinansowanie i złożyć w wersji papierowej w formacie A4, w jednym egzemplarzu oraz w formie elektronicznej na nośniku elektronicznym (np. płycie CD-R/DVD) w wersji tożsamej z wersją papierową.
Szczegółowe zasady składania wniosków o dofinansowanie są dostępne w § 13 Regulaminu konkursu.
[/item][item title="Kto może składać wnioski?"]
Konkurs skierowany jest do typów beneficjentów wymienionych w pkt 10 opisu Poddziałania II.2.2 zamieszczonego w SZOOP RPO WŁ 2014-2020 oraz w § 6 ust. 1 Regulaminu konkursu, tj.:
jednostki samorządu terytorialnego, związki i stowarzyszenia jst, jednostki organizacyjne jst posiadające osobowość prawną, organizacje pozarządowe, izby gospodarcze i organizacje przedsiębiorców, jednostki naukowe, szkoły wyższe.[/item][item title="Na co można otrzymać dofinansowanie?"]
Konkurs obejmuje typy projektów wymienione w pkt 9 opisu Poddziałania II.2.2 zamieszczonego w SzOOP RPO WŁ 2014-2020 oraz w § 5 ust. 7 Regulaminu konkursu, tj.:
przygotowanie i promocja kompleksowych ofert inwestycyjnych, handlowych lub współpracy; tworzenie nowych i rozwój istniejących systemów informacji gospodarczej; organizacja i udział w przedsięwzięciach ukierunkowanych na zwiększenie międzynarodowej rangi gospodarczej regionu.[/item][item title="Kryteria wyboru projektów"]
Kryteria wyboru projektów dla Poddziałania II.2.2 przyjęte przez Komitet Monitorujący RPO WŁ 2014-2020 znajdują się w Załączniku nr 3 do SzOOP RPO WŁ 2014-2020.
[/item][item title="Finanse"]
Procent dofinansowania projektu
Maksymalny procentowy poziom dofinansowania UE wydatków kwalifikowalnych wynosi 85 %.
Szczegółowe informacje na temat dopuszczalnego poziomu dofinansowania określone są w § 11 ust. 10 Regulaminu konkursu.
Minimalna wartość wydatków kwalifikowanych projektu – 50 000,00 zł.
Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów
Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach niniejszego konkursu wynosi 3 000 000 EUR (słownie: trzy miliony euro), co na dzień ogłoszenia konkursu wynosi 12 746 700 PLN (słownie: dwanaście milionów siedemset czterdzieści sześć tysięcy siedemset złotych).
[/item][item title="Niezbędne dokumenty"]
Lista niezbędnych dokumentów, wraz z regulaminem konkursu dostepne są na stronie internetowej Centrum Obsługi Przedsiębiorcy.
[/item][item title="Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek"]
W przypadku negatywnej oceny projektu Wnioskodawcy przysługuje prawo wniesienia protestu w celu ponownego sprawdzenia złożonego wniosku o dofinansowanie w zakresie spełnienia kryteriów wyboru projektu (§ 22 ust. 1 Regulaminu konkursu). Do procedury odwoławczej stosuje się przepisy Rozdziału 15 Procedura odwoławcza ustawy wdrożeniowej.
Szczegółowe informacje odnośnie procedury odwoławczej są dostępne w § 22 Regulaminu konkursu.
[/item][item title="Pytania i odpowiedzi"]
Konsultacji, informacji oraz wyjaśnień Wnioskodawcom w sprawach dotyczących konkursu udziela Zespół Konsultantów w Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi, ul. Moniuszki 7/9, w dni robocze w godzinach 8:00-16:00, po ustaleniu terminu konsultacji. Informacje można uzyskać również telefonicznie pod numerem: (42) 230 15 55 oraz składając zapytanie za pomocą poczty e-mail:
[/item][/accordion]
więcej »21.07.2017 14:10
Działanie 1.1 Rozwój infrastruktury badań i innowacji
Informacje o naborze
[accordion][item title="Termin składania wniosków"]
Nabór wniosków o dofinansowanie rozpoczyna się 6 września 2017 r., a kończy 15 września 2017 r. Termin naboru wniosków nie podlega przywróceniu.
[/item][item title="Miejsce składania wniosków"]
Centrum Obsługi Przedsiębiorcy
Zespół Konsultantów
ul. Moniuszki 7/9, 90-101 Łódź
[/item][item title="Sposób składania wniosków"]
Wnioski o dofinansowanie należy składać osobiście w dni robocze, w godzinach pracy Centrum Obsługi Przedsiębiorcy lub przesłać na adres Instytucji wskazany powyżej.
Wniosek o dofinansowanie należy przygotować zgodnie z Instrukcją wypełniania wniosku o dofinansowanie i złożyć w wersji papierowej w formacie A4, w jednym egzemplarzu oraz w formie elektronicznej na nośniku elektronicznym (np. płycie CD-R/DVD) w wersji tożsamej z wersją papierową.
Szczegółowe zasady składania wniosków o dofinansowanie są dostępne w § 13 Regulaminu konkursu.
[/item][item title="Na co i kto może składać wnioski?"]
Kto może składać wnioski?
Konkurs skierowany jest do typów beneficjentów wymienionych w pkt 10 opisu Działania I.1 zamieszczonego w Regulaminu konkursu oraz w § 6 ust. 1 Regulaminu konkursu tj.:
jednostki naukowe, szkoły wyższe, konsorcja naukowe z rolą wiodącą jednostki naukowej.Na co można otrzymać dofinansowanie?
Konkurs obejmuje typ projektu wymieniony w pkt 9 opisu Działania I.1 zamieszczonego w SzOOP RPO WŁ 2014-2020 oraz w § 5 ust. 5 Regulaminu konkursu tj.:
inwestycje w rzeczowe aktywa trwałe oraz wartości niematerialne i prawne, służące wytworzeniu lub unowocześnieniu infrastruktury badawczej wykorzystywanej do prowadzenia rynkowo zorientowanej działalności badawczo-rozwojowej.[/item][item title="Kryteria wyboru projektów"]
Kryteria wyboru projektów dla Działania I.1 przyjęte przez Komitet Monitorujący RPO WŁ 2014-2020 znajdują się w Załączniku nr 3 do SzOOP RPO WŁ 2014-2020.
[/item][item title="Finanse"]
Procent dofinansowania projektu
Maksymalny poziom dofinansowania projektu wynosi (zgodnie z § 11 ust. 9 Regulaminu konkursu):
dla wydatków związanych z działalnością gospodarczą, intensywność udzielanej pomocy publicznej i pomocy de minimis wynosi maksymalnie 50% kosztów kwalifikowalnych tej części, przy czym:
- maksymalna wartość pomocy inwestycyjnej na infrastrukturę badawczą nie może przekroczyć 20 000 000,00 euro na dzień przyznania pomocy;
- maksymalna wartość pomocy de minimis nie może przekroczyć równowartości 200 000,00 euro
na dzień przyznania pomocy;
dla wydatków związanych z działalnością niegospodarczą maksymalny poziom dofinansowania wynosi 85% kosztów kwalifikowalnych tej części.
Maksymalna wartość wydatków kwalifikowalnych projektu – 50 000 000 EUR.
Maksymalna kwota dofinansowania projektu – nie została określona.
Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów
Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach niniejszego konkursu wynosi 45 306 000 EUR (słownie: czterdzieści pięć milionów trzysta sześć tysięcy euro), co na dzień ogłoszenia konkursu wynosi 192 500 663,40 zł (słownie: sto dziewięćdziesiąt dwa miliony pięćset tysięcy sześćset sześćdziesiąt trzy złote 40/100).
[/item][item title="Niezbędne dokumenty"]
Lista niezbędnych dokumentów, wraz z regulaminem konkursu dostepna jest na stronie internetowej Centrum Obsługi Przedsiębiorcy.
[/item][item title="Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek"]
W przypadku negatywnej oceny projektu Wnioskodawcy przysługuje prawo wniesienia protestu w celu ponownego sprawdzenia złożonego wniosku o dofinansowanie w zakresie spełnienia kryteriów wyboru projektu (§ 22 ust. 1 Regulaminu konkursu). Do procedury odwoławczej stosuje się przepisy Rozdziału 15 Procedura odwoławcza ustawy wdrożeniowej.
Szczegółowe informacje odnośnie procedury odwoławczej są dostępne w § 22 Regulaminu konkursu.
[/item][item title="Pytania i odpowiedzi"]
Konsultacji, informacji oraz wyjaśnień Wnioskodawcom w sprawach dotyczących konkursu udziela Zespół Konsultantów w Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi, ul. Moniuszki 7/9, w dni robocze w godzinach 8:00-16:00, po ustaleniu terminu konsultacji. Informacje można uzyskać również telefonicznie pod numerem: (42) 230 15 55 oraz składając zapytanie za pomocą poczty e-mail: info@cop.lodzkie.pl
[/item][/accordion]
więcej »06.07.2017 12:35
Poddziałanie VI.2.2 Rozwój gospodarki turystycznej - Miasto Łódź
Ogłaszamy Konkursu dla naboru nr RPLD.06.02.02-IZ.00-10-001/17 wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Osi priorytetowej VI Rewitalizacja i potencjał endogeniczny regionu, Działanie VI.2 Rozwój gospodarki turystycznej, Poddziałanie VI.2.2 Rozwój gospodarki turystycznej - miasto Łódź w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
[accordion][item title="Termin składania wniosków"]
Wnioski można składać w terminie od dnia 04 września 2017 r. do dnia 22 września 2017 r.
(w godz. 08:00-15:00).
[/item][item title="Miejsce składania wniosków"]
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Departament ds. Regionalnego Programu Operacyjnego
ul. Traugutta 21/23
90-113 Łódź
(pokój 1009 – X piętro)
[/item][item title="Sposób składania wniosków"]
Wniosek należy złożyć do Instytucji Zarządzającej RPO WŁ 2014-2020, na który składa się podpisany formularz wniosku wraz z niezbędnymi załącznikami:
w wersji papierowej oraz elektronicznej (zgodnie z § 5 pkt 2 Regulaminu Konkursu) osobiście w godzinach pracy urzędu (poniedziałek - piątek: 8.00-15.00) lub wysłać listem poleconym / przesyłką kurierską na wskazany powyżej adres urzędu (zgodnie z § 5 pkt 12 Regulaminu Konkursu).Szczegółowe zasady składania wniosków o dofinansowanie są dostępne w § 5 Regulaminu Konkursu.
[/item][item title="Kto może składać wnioski"]
Podmiotami, które mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach Poddziałania VI.2.2 Rozwój gospodarki turystycznej - miasto Łódź Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 są podmioty wskazane w pkt. 10 Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 dla Poddziałania VI.2.2 Rozwój gospodarki turystycznej - miasto Łódź.
[/item][item title="Na co można otrzymać dofinansowanie"]
Konkurs obejmuje typy projektów wymienione w pkt 9 opisu Działania VI.2 Rozwój gospodarki turystycznej, Poddziałania VI.2.2 Rozwój gospodarki turystycznej - miasto Łódź zamieszczonego w SZOOP RPO WŁ na lata 2014-2020 oraz w § 2 pkt 5 Regulaminu Konkursu tj.:
W ramach ww. typów projektów, wyłącznie jako element projektu zgodnego z celem działania VI.2, mogą być realizowane:
inwestycje związane z zakupem wyposażenia i sprzętu niezbędnego do realizacji projektu, inwestycje polegające na zagospodarowaniu bezpośredniego otoczenia funkcjonalnie powiązanego z realizowanym projektem, inwestycje odnoszące się do dziedzictwa kulturowego i infrastruktury kulturalnej (w tym zakup sprzętu i wyposażenia), kampanie promujące ofertę turystyczną.[/item][item title="Kryteria wyboru projektów"]
Kryteria wyboru projektów dla Działania VI.2 Rozwój gospodarki turystycznej, Poddziałania VI.2.2 Rozwój gospodarki turystycznej - miasto Łódź przyjęte przez Komitet Monitorujący RPO WŁ 2014-2020 znajdują się w Załączniku nr 3 do SZOOP RPO WŁ na lata 2014-2020 oraz w Załączniku nr IV do Regulaminu Konkursu.
[/item][item title="Finanse"]
Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach przedmiotowego Konkursu wynosi 992 941 Euro (słownie: dziewięćset dziewięćdziesiąt dwa tysiące dziewięćset czterdzieści jeden Euro), tj. 4 218 907,01 PLN, w tym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 940 000 Euro (słownie dziewięćset czterdzieści tysięcy euro), tj. 3 993 966,00 PLN (kurs Euro = 4,2489 PLN z dnia 29 czerwca 2017 r.)
Warunkiem podpisania z Wnioskodawcą umowy o dofinansowanie projektu jest dostępność środków uzależniona od poniższych zasad.
IOK informuje, iż kwota która może zostać zakontraktowana w ramach zawieranych umów o dofinansowanie projektów w przedmiotowym Konkursie uzależniona jest od aktualnego w danym miesiącu kursu euro oraz wartości algorytmu wyrażającego w PLN miesięczny limit środków wspólnotowych oraz krajowych możliwych do zakontraktowania. Otrzymanie przez Wnioskodawcę informacji o wybraniu do dofinansowania nie jest równoznaczne z podpisaniem umowy/decyzji o dofinansowanie projektu.
Maksymalny poziom dofinansowania UE wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu wynosi 85% (w przypadku projektów objętych pomocą publiczną lub pomocą de minimis poziom dofinansowania wynikać będzie z odrębnych przepisów prawnych, jednak nie może być wyższy niż poziom określony w punkcie 24 SZOOP RPO WŁ na lata 2014-2020), a maksymalny poziom dofinansowania całkowitego wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu (środki UE + ewentualne współfinansowanie z budżetu państwa lub innych źródeł przyznane Beneficjentowi przez właściwą instytucję) wynosi 89%.Należy przy tym wskazać na zastrzeżenie, wynikające z treści Kontraktu Terytorialnego dla Województwa Łódzkiego (art. 9k ust. 2 pkt 1 lit. a aneksu nr 1 do Kontraktu Terytorialnego, z uwzględnieniem zmian wprowadzonych aneksem nr 2), iż maksymalny udział budżetu państwa w finansowaniu wydatków kwalifikowalnych w ramach danego projektu nie może wynosić więcej niż 10 % - dotyczy to projektów rewitalizacyjnych w zakresie komponentów nie objętych pomocą publiczną, pomocą de minimis oraz generowaniem dochodu. Minimalny udział wkładu własnego Wnioskodawcy wynosi 11% wydatków kwalifikowanych (w przypadku projektów objętych pomocą publiczną, pomocą de minimis lub projektów generujących dochód poziom wkładu własnego beneficjenta zależny będzie od poziomu dofinansowania ustalonego z uwzględnieniem odrębnych przepisów prawnych i zapisów w pkt. 24 i 25 SZOOP RPO WŁ na lata 2014-2020) oraz 100 % wydatków niekwalifikowanych projektu. Maksymalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu wynosi 2 000 000 EUR, przeliczonych zgodnie z kursem wskazanym w § 3 ust. 1 Regulaminu.
W przypadku wystąpienia pomocy publicznej lub pomocy de minimis wsparcie udzielane będzie zgodnie z właściwymi przepisami prawa unijnego i krajowego dotyczącymi zasad udzielania tej pomocy, obowiązującymi w momencie udzielania wsparcia.
[/item][item title="Niezbędne dokumenty"]
Regulamin Konkursu527.89 KB
Wzór formularza wniosku o dofinansowanie539.5 KB
(Załącznik nr I do Regulaminu Konkursu)
Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie314.14 KB
(Załącznik nr II do Regulaminu Konkursu)
Wzór umowy o dofinansowanie533.33 KB
(Załącznik nr III do Regulaminu Konkursu)
Kryteria wyboru projektów366.04 KB
(Załącznik nr IV do Regulaminu Konkursu)
Lista wskaźników rezultatu bezpośredniego i produktu378.8 KB
(Załącznik nr V do Regulaminu Konkursu)
Zasady przygotowania Studium Wykonalności488.78 KB
(Załącznik nr VI do Regulaminu Konkursu)
Wniosek o dofinansowanie projektu należy sporządzać z uwzględnieniem następujących dokumentów:
Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, przyjętego decyzją Komisji Europejskiej z dnia 18 grudnia 2014 r. Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, przyjętego Uchwałą Zarządu Województwa Łódzkiego Nr 103/16 z dnia 5 lutego 2016 r. w sprawie przyjęcia Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 (z późn. zm.) Wytycznych programowych w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.[/item][item title="Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek"]
Wnioskodawca, którego wniosek otrzymał ocenę negatywną w terminie 14 dni od dnia otrzymania o tym informacji, może złożyć do IZ RPO WŁ, zgodnie z pouczeniem, pisemny protest zawierający zgodnie z art. 54 ust. 2 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020:
Przez ocenę negatywną należy rozumieć, zgodnie z art. 53 ust. 2 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 ocenę w zakresie spełniania przez projekt kryteriów wyboru projektów, w ramach której:
projekt nie uzyskał minimum punktowego lub nie spełnił kryteriów wyboru projektów, na skutek czego nie może być wybrany do dofinansowania lub skierowany do kolejnego etapu oceny; projekt spełnił kryteria wyboru projektów i uzyskał minimum punktowe, umożliwiające wybranie go do dofinansowania, jednak dofinansowanie nie jest możliwe z uwagi na wyczerpanie w ramach Konkursu przeznaczonych na ten cel środków, o których mowa w art. 41 ust.2 pkt 8 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 i wskazanych w § 3 pkt 1 niniejszego Regulaminu.Szczegółowe informacje odnośnie procedury odwoławczej są dostępne w § 8 Regulaminu Konkursu.
[/item][item title="Pytania i odpowiedzi"]
W sprawach dotyczących Działania VI.2 Rozwój gospodarki turystycznej, Poddziałania VI.2.2 Rozwój gospodarki turystycznej - miasto Łódź informacji udzielają Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Województwie Łódzkim.
[/item][/accordion]
więcej »06.07.2017 11:08
Poddziałanie VI.1.2 Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury
Ogłaszamy Konkursu dla naboru nr RPLD.06.01.02-IZ.00-10-001/17 wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Osi priorytetowej VI Rewitalizacja i potencjał endogeniczny regionu Działania VI.1 Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury, Poddziałania VI.1.2 Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
[accordion][item title="Termin składania wniosków"]
Wnioski można składać w terminie od dnia 11 września 2017 r. do dnia 29 września 2017 r.
(w godz. 08:00-15:00).
[/item][item title="Miejsce składania wniosków"]
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Departament ds. Regionalnego Programu Operacyjnego
ul. Traugutta 21/23
90-113 Łódź
(pokój 1009 – X piętro)
[/item][item title="Sposób składania wniosków"]
Wniosek należy złożyć do Instytucji Zarządzającej RPO WŁ 2014-2020, na który składa się podpisany formularz wniosku wraz z niezbędnymi załącznikami:
w wersji papierowej oraz elektronicznej (zgodnie z § 5 pkt 2 Regulaminu Konkursu) osobiście w godzinach pracy urzędu (poniedziałek - piątek: 8.00-15.00) lub wysłać listem poleconym / przesyłką kurierską na wskazany powyżej adres urzędu (zgodnie z § 5 pkt 12 Regulaminu Konkursu).Szczegółowe zasady składania wniosków o dofinansowanie są dostępne w § 5 Regulaminu Konkursu.
[/item][item title="Kto może składać wnioski"]
Podmiotami, które mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach Poddziałania VI.1.2 Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 są podmioty wskazane w pkt. 10 Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 dla Poddziałania VI.1.2 Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury
[/item][item title="Na co można otrzymać dofinansowanie"]
Konkurs obejmuje typy projektów wymienione w pkt 9 opisu Działania VI.1 Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury, Poddziałania VI.1.2 Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury zamieszczonego w SZOOP RPO WŁ na lata 2014-2020 oraz w § 2 pkt 5 Regulaminu Konkursu tj.:
W ramach w/w typu wyłącznie jako element projektu mogą być realizowane następujące przedsięwzięcia:
- zakup wyposażenia niezbędnego do zachowania pełnionych funkcji kulturalnych lub nadania funkcji kulturalnych,
- prace polegające na zagospodarowaniu otoczenia wokół zabytku (jeżeli to otoczenie jest wpisane do rejestru zabytków),
- konserwacja i restauracja zabytków ruchomych, w tym przede wszystkim muzealiów, starodruków, zbiorów piśmienniczych, archiwaliów, księgozbiorów,
- wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w zakresie zwiększenia dostępu do kultury oraz digitalizacja zasobów dziedzictwa kulturowego i ich udostępnienie,
- ochrona zabytku przed zagrożeniami (w szczególności w zakresie zabezpieczeń przeciwpożarowych, przeciwwłamaniowych). Roboty budowlane w obiektach instytucji kultury (z wyłączeniem budowy nowego budynku w określonym miejscu oraz odbudowy), zakup wyposażenia dla instytucji kultury.
W ramach w/w typu wyłącznie jako element projektu mogą być realizowane następujące przedsięwzięcia:
- konserwacja i restauracja zabytków ruchomych, w tym przede wszystkim muzealiów, starodruków, zbiorów piśmienniczych, archiwaliów, księgozbiorów,
- ochrona zasobów przed zagrożeniami (w szczególności w zakresie zabezpieczeń np. przeciwpożarowych, przeciwwłamaniowych),
- wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w zakresie zwiększenia dostępu do kultury, w tym digitalizacja zasobów dziedzictwa kulturowego i ich udostępnienie.
Projekty wsparte w ramach działania muszą wynikać z przeprowadzonej analizy popytu, wskazującej, że ich realizacja przyczyni się do osiągnięcia trwałych i wymiernych korzyści społeczno-gospodarczych, szczególnie w aspekcie wpływu projektu na wzrost atrakcyjności turystycznej regionu, oraz na całoroczną aktywność gospodarczą. Ponadto, dofinansowana w działaniu infrastruktura będzie wykorzystana i zagospodarowana zgodnie z celem niniejszego działania, stanowiąc uzupełnienie dla działań finansowanych z EFS.
Projekty wsparte w ramach działania muszą być zgodne z Programem rozwoju kultury w województwie łódzkim na lata 2014-2020.
[/item][item title="Kryteria wyboru projektów"]
Kryteria wyboru projektów dla Działania VI.1 Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury, Poddziałania VI.1.2 Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury przyjęte przez Komitet Monitorujący RPO WŁ 2014-2020 znajdują się w Załączniku nr 3 do SZOOP RPO WŁ na lata 2014-2020 oraz w Załączniku nr IV do Regulaminu Konkursu.
[/item][item title="Finanse"]
Kwota środków przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach przedmiotowego Konkursu wynosi 2 123 459,26 Euro (słownie: dwa miliony sto dwadzieścia trzy tysiące czterysta pięćdziesiąt dziewięć Euro 26/100), tj. 9 022 366,05 PLN, w tym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 1 651 194,26 Euro (słownie jeden milion sześćset pięćdziesiąt jeden tysięcy sto dziewięćdziesiąt cztery euro 26/100), tj. 7 015 759,29 PLN (kurs Euro = 4,2489 PLN z dnia 29 czerwca 2017 r.)
Warunkiem podpisania z Wnioskodawcą umowy o dofinansowanie projektu jest dostępność środków uzależniona od poniższych zasad.
IOK informuje, iż kwota która może zostać zakontraktowana w ramach zawieranych umów o dofinansowanie projektów w przedmiotowym Konkursie uzależniona jest od aktualnego w danym miesiącu kursu euro oraz wartości algorytmu wyrażającego w PLN miesięczny limit środków wspólnotowych oraz krajowych możliwych do zakontraktowania. Otrzymanie przez Wnioskodawcę informacji o wybraniu do dofinansowania nie jest równoznaczne z podpisaniem umowy/decyzji o dofinansowanie projektu.
Maksymalny poziom dofinansowania UE wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu wynosi 85% (w przypadku projektów objętych pomocą publiczną lub pomocą de minimis poziom dofinansowania wynikać będzie z odrębnych przepisów prawnych, jednak nie może być wyższy niż poziom określony w punkcie 24 SZOOP RPO WŁ na lata 2014-2020), a maksymalny % poziom dofinansowania całkowitego wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu (środki UE + ewentualne współfinansowanie z budżetu państwa lub innych źródeł przyznane Beneficjentowi przez właściwą instytucję) wynosi 87% - w przypadku projektów rewitalizacyjnych.W przypadku projektów, w których wszystkie wydatki kwalifikowalne objęte są pomocą publiczną lub pomocą de minimis lub odnoszą się do generowania dochodu w rozumieniu art. 61 rozporządzenia ogólnego dofinansowanie udzielone będzie wyłącznie ze środków UE na poziomie nie wyższym niż wskazany w 24 SZOOP RPO WŁ na lata 2014-2020.
Należy przy tym wskazać na zastrzeżenie, wynikające z treści Kontraktu Terytorialnego dla Województwa Łódzkiego (art. 9k ust. 2 pkt 1 lit. a aneksu nr 1 do Kontraktu Terytorialnego, z uwzględnieniem zmian wprowadzonych aneksem nr 2), iż maksymalny udział budżetu państwa w finansowaniu wydatków kwalifikowalnych w ramach danego projektu nie może wynosić więcej niż 10 % - dotyczy to projektów rewitalizacyjnych w zakresie komponentów nie objętych pomocą publiczną, pomocą de minimis oraz generowaniem dochodu. Minimalny udział wkładu własnego Wnioskodawcy wynosi 13% wydatków kwalifikowanych projektu w przypadku projektów rewitalizacyjnych i 15% w przypadku pozostałych projektu (przypadku projektów objętych pomocą publiczną lub pomocą de minimis lub projektów generujących dochód poziom wkładu własnego beneficjenta zależny będzie od pozmiomu dofinansowania ustalonego z uwzględnieniem odrębnych przepisów prawnych i zapisów punktu 24 oraz 25 SZOOP RPO WŁ na lata 2014-2020) oraz 100 % wydatków niekwalifikowanych projektu. Maksymalna wartość projektu wynosi poniżej 2 000 000 EUR w przypadku określonym w punkcie 10 lit. B SZOOP RPO WŁ na lata 2014-2020 oraz 5 000 000 EUR wyłącznie w przypadku określonym w punkcie 10 lit. A oraz lit. C. Przeliczenia na równowartość wyrażoną w PLN należy dokonać po kursie wskazanym w § 3 ust. 1 Regulaminu.
W przypadku wystąpienia pomocy publicznej lub pomocy de minimis wsparcie udzielane będzie zgodnie z właściwymi przepisami prawa unijnego i krajowego dotyczącymi zasad udzielania tej pomocy, obowiązującymi w momencie udzielania wsparcia.
[/item][item title="Niezbędne dokumenty"]
Regulamin Konkursu546.22 KB
Wzór formularza wniosku o dofinansowanie543.5 KB
(Załącznik nr I do Regulaminu Konkursu)
Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie287.91 KB
(Załącznik nr II do Regulaminu Konkursu)
Wzór umowy o dofinansowanie533.31 KB
(Załącznik nr III do Regulaminu Konkursu)
Kryteria wyboru projektów289.16 KB
(Załącznik nr IV do Regulaminu Konkursu)
Lista wskaźników rezultatu bezpośredniego i produktu306.08 KB
(Załącznik nr V do Regulaminu Konkursu)
Zasady przygotowania Studium Wykonalności488.78 KB
(Załącznik nr VI do Regulaminu Konkursu)
Wniosek o dofinansowanie projektu należy sporządzać z uwzględnieniem następujących dokumentów:
Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020; Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, przyjętego decyzją Komisji Europejskiej z dnia 18 grudnia 2014 roku; Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, przyjętego Uchwałą Zarządu Województwa Łódzkiego Nr 103/16 z dnia 5 lutego 2016 r. w sprawie przyjęcia Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 (z późn. zm.); Wytycznych programowych w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.[/item][item title="Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek"]
Wnioskodawca, którego wniosek otrzymał ocenę negatywną w terminie 14 dni od dnia otrzymania o tym informacji, może złożyć do IZ RPO WŁ, zgodnie z pouczeniem, pisemny protest zawierający zgodnie z art. 54 ust. 2 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020:
Przez ocenę negatywną należy rozumieć, zgodnie z art. 53 ust. 2 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 ocenę w zakresie spełniania przez projekt kryteriów wyboru projektów, w ramach której:
projekt nie uzyskał minimum punktowego lub nie spełnił kryteriów wyboru projektów, na skutek czego nie może być wybrany do dofinansowania lub skierowany do kolejnego etapu oceny; projekt spełnił kryteria wyboru projektów i uzyskał minimum punktowe, umożliwiające wybranie go do dofinansowania, jednak dofinansowanie nie jest możliwe z uwagi na wyczerpanie w ramach Konkursu przeznaczonych na ten cel środków, o których mowa w art. 41 ust.2 pkt 8 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 i wskazanych w § 3 pkt 1 niniejszego Regulaminu.Szczegółowe informacje odnośnie procedury odwoławczej są dostępne w § 8 Regulaminu Konkursu.
[/item][item title="Pytania i odpowiedzi"]
W sprawach dotyczących Działania VI.1 Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury, Poddziałania VI.1.2 Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury informacji udzielają Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Województwie Łódzkim.
[/item][/accordion]
więcej »06.07.2017 09:43
Poddziałanie III.1.3 Niskoemisyjny transport miejski - Miasto Łódź
Zarząd Województwa Łódzkiego jako Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020 ogłasza Konkurs dla naboru nr RPLD.03.01.03-IZ.00-10-001/17 wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Osi priorytetowej III Transport, Działanie III.1 Niskoemisyjny transport miejski, Poddziałanie III.1.2 Niskoemisyjny transport miejski - miasto Łódź Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
[accordion][item title="Termin składania wniosków"]
Wnioski można składać w terminie od dnia 22 września 2017 r. do dnia 06 października 2017 r. (w godz. 08:00-15:00).
[/item][item title="Miejsce składania wniosków"]
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Departament ds. Regionalnego Programu Operacyjnego
ul. Traugutta 21/23
90-113 Łódź
(pokój 1407 – XIV piętro)
[/item][item title="Sposób składania wniosków"]
Wniosek należy złożyć do Instytucji Zarządzającej RPO WŁ 2014-2020, na który składa się podpisany formularz wniosku wraz z niezbędnymi załącznikami:
w wersji papierowej oraz elektronicznej (zgodnie z § 5 pkt 2 Regulaminu konkursu) osobiście w godzinach pracy urzędu (poniedziałek - piątek: 8.00-15.00) lub wysłać listem poleconym/przesyłką kurierską na adres urzędu wskazany powyżej (zgodnie z § 5 pkt 12 Regulaminu konkursu)Szczegółowe zasady składania wniosków o dofinansowanie są dostępne w § 5 Regulaminu konkursu.
[/item][item title="Na co i kto może składać wnioski?"]
Kto może składać wnioski?
Podmiotami, które mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach Poddziałanie III.1.3 Niskoemisyjny transport miejski – miasto Łódź, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 są:
Miasto Łódź, oraz (wyłącznie pod warunkiem realizacji projektu w partnerstwie z Miastem Łodzią):
Na co można otrzymać dofinansowanie?
Konkurs obejmuje wszystkie typy projektów wymienione w pkt 9 opisu Poddziałanie III.1.3 Niskoemisyjny transport miejski – miasto Łódź zamieszczonego w SzOOP RPO WŁ 2014-2020 oraz w § 2 pkt 5 Regulaminu konkursu tj.:
Wsparciem objęte będą wyłącznie projekty rewitalizacyjne.
[/item][item title="Kryteria wyboru projektów"]
Kryteria wyboru projektów dla Poddziałanie III.1.3 Niskoemisyjny transport miejski – miasto Łódź przyjęte przez Komitet Monitorujący RPO WŁ 2014-2020 znajdują się w Załączniku nr 3 do SzOOP RPO WŁ 2014-2020 oraz w Załączniku nr IV do Regulaminu konkursu.
[/item][item title="Finanse"]
Procent dofinansowania projektu
Maksymalny poziom dofinansowania projektu w ramach konkursu wynosi 86 % kosztów kwalifikowalnych projektu w przypadku projektów rewitalizacyjnych, w tym z EFRR - 86 % kosztów kwalifikowanych projektu w przypadku projektów rewitalizacyjnych (w przypadku projektów objętych pomocą publiczną lub pomocą de minimis poziom dofinansowania wynikać będzie z odrębnych przepisów prawnych, jednak nie może być wyższy niż poziom określony w niniejszym punkcie) (zgodnie z § 3 pkt 2 Regulaminu konkursu).
Maksymalna wartość dofinansowania
Maksymalna dopuszczalna kwota dofinansowania projektu nie została ustalona.
Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów
Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach przedmiotowego Konkursu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 9 635 000 Euro (słownie: dziewięć milionów sześćset trzydzieści pięć tysięcy Euro), tj. 40 938 151,50 PLN, (kurs Euro = 4,2489 PLN z dnia 29.06.2017 r.
[/item][item title="Niezbędne dokumenty"]
Regulamin konkursu761.44 KB
Wzór formularza wniosku o dofinansowanie152.81 KB
Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie333.38 KB
Wzór umowy o dofinansowanie698.82 KB
Kryteria wyboru projektów561.79 KB
Lista wskaźników rezultatu bezpośredniego i produktu229.13 KB
Zasady przygotowania studium wykonalności488.98 KB
Wniosek o dofinansowanie projektu należy sporządzać z uwzględnieniem następujących dokumentów:
1. Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020;
2. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020;
3. Szczegółowy opis osi priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, przyjęty Uchwałą Zarządu Województwa Łódzkiego Nr 103/16 z dnia 5 lutego 2016 r. (z późn.zm).
4. Regulaminu Konkursu Zamkniętego wraz z załącznikami.
[/item][item title="Inne ważne informacje"]
Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek
Wnioskodawca, którego wniosek otrzymał ocenę negatywną w terminie 14 dni od dnia otrzymania o tym informacji, może złożyć do IZ RPO WŁ, zgodnie z pouczeniem, pisemny protest zawierający zgodnie z art. 54 ust. 2 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020:
Przez ocenę negatywną należy rozumieć, zgodnie z art. 53 ust. 2 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 ocenę w zakresie spełniania przez projekt kryteriów wyboru projektów, w ramach której:
projekt nie uzyskał minimum punktowego lub nie spełnił kryteriów wyboru projektów, na skutek czego nie może być wybrany do dofinansowania lub skierowany do kolejnego etapu oceny; projekt spełnił kryteria wyboru projektów i uzyskał minimum punktowe, umożliwiające wybranie go do dofinansowania, jednak dofinansowanie nie jest możliwe z uwagi na wyczerpanie w ramach Konkursu przeznaczonych na ten cel środków, o których mowa w art. 41 ust.2 pkt 8 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 i wskazanych w § 3 pkt 1 niniejszego Regulaminu .Szczegółowe informacje odnośnie procedury odwoławczej są dostępne w § 8 Regulaminu konkursu.
[/item][item title="Pytania i odpowiedzi"]
W sprawach dotyczących Poddziałanie III.1.3 Niskoemisyjny transport miejski – miasto Łódź, informacji udzielają Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Województwie Łódzkim.
[/item][/accordion]
więcej »05.07.2017 14:03
Poddziałanie IV.2.2 Termomodernizacja budynków
Zarząd Województwa Łódzkiego jako Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020 ogłasza Konkurs dla naboru nr RPLD.04.02.02-IZ.00-10-001/17 wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Osi priorytetowej IV Gospodarka Niskoemisyjna, Działanie IV.2 Termomodernizacja budynków, Poddziałanie IV.2.2 Termomodernizacja budynków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
[accordion][item title="Termin składania wniosków"]
Wnioski można składać w terminie od dnia 9 października 2017 r. do dnia 20 października 2017 r. (w godz. 08:00-15:00).
[/item][item title="Miejsce składania wniosków"]
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Departament ds. Regionalnego Programu Operacyjnego
ul. Traugutta 21/23
90-113 Łódź
(pokój 1405 – XIV piętro)
[/item][item title="Sposób składania wniosków"]
Wniosek należy złożyć do Instytucji Zarządzającej RPO WŁ 2014-2020, na który składa się podpisany formularz wniosku wraz z niezbędnymi załącznikami:
Szczegółowe zasady składania wniosków o dofinansowanie są dostępne w § 5 Regulaminu konkursu.
[/item][item title="Na co i kto może składać wnioski?"]
Kto może składać wnioski?
Konkurs skierowany jest do wszystkich typów beneficjentów wymienionych w pkt 10 opisu Poddziałania IV.2.2 Termomodernizacja budynków zamieszczonego w SzOOP RPO WŁ 2014-2020 oraz w § 4 pkt 1 Regulaminu konkursu tj.:
Na co można otrzymać dofinansowanie?
Konkurs obejmuje wszystkie typy projektów wymienione w pkt 9 opisu Poddziałania IV.2.2 Termomodernizacja budynków zamieszczonego w SzOOP RPO WŁ 2014-2020 oraz w § 2 pkt 5 Regulaminu konkursu tj.:
Budynki użyteczności publicznej zgodnie z § 3 pkt. 6 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U.2002.75.690 z późn. zm. )
Przez budynek komunalny rozumie się budynek, w którym wszystkie lokale mieszkalne są własnością gminy.
[/item][item title="Kryteria wyboru projektów"]
Kryteria wyboru projektów dla Poddziałania IV.2.2 Termomodernizacja budynków przyjęte przez Komitet Monitorujący RPO WŁ 2014-2020 znajdują się w Załączniku nr 3 do SzOOP RPO WŁ 2014-2020 oraz w Załączniku nr IV do Regulaminu konkursu.
[/item][item title="Finanse"]
Procent dofinansowania projektu
Maksymalny poziom dofinansowania projektu w ramach konkursu wynosi 85 % kosztów kwalifikowalnych projektu, w tym z EFRR - 85 % kosztów kwalifikowanych projektu (zgodnie z § 3 pkt 2 Regulaminu konkursu).
Maksymalna wartość dofinansowania
Maksymalna dopuszczalna kwota dofinansowania projektu nie została ustalona.
Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów
Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach przedmiotowego Konkursu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi
15 442 000 Euro (słownie: piętnaście milionów czterysta czterdzieści dwa tysiące Euro), tj. 65 611 513,80 PLN ( słownie sześćdziesiąt pięć milionów sześćset jedenaście tysięcy pięćset trzynaście złotych, osiemdziesiąt groszy), (kurs Euro = 4,2489 PLN z dnia 29.06.2017.
[/item][item title="Niezbędne dokumenty"]
Regulamin konkursu750.74 KB
Wzór formularza wniosku o dofinansowanie127.45 KB
Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie261.81 KB
Wzór umowy o dofinansowanie698.82 KB
Kryteria wyboru projektów637.98 KB
Lista wskaźników rezultatu bezpośredniego i produktu232.96 KB
Zasady przygotowania studium wykonalności488.98 KB
Wniosek o dofinansowanie projektu należy sporządzać z uwzględnieniem następujących dokumentów:
[/item][item title="Inne ważne informacje"]
Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek
Wnioskodawca, którego wniosek otrzymał ocenę negatywną w terminie 14 dni od dnia otrzymania o tym informacji, może złożyć do IZ RPO WŁ, zgodnie z pouczeniem, pisemny protest zawierający zgodnie z art. 54 ust. 2 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020:
Przez ocenę negatywną należy rozumieć, zgodnie z art. 53 ust. 2 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 ocenę w zakresie spełniania przez projekt kryteriów wyboru projektów, w ramach której:
projekt nie uzyskał minimum punktowego lub nie spełnił kryteriów wyboru projektów, na skutek czego nie może być wybrany do dofinansowania lub skierowany do kolejnego etapu oceny; projekt spełnił kryteria wyboru projektów i uzyskał minimum punktowe, umożliwiające wybranie go do dofinansowania, jednak dofinansowanie nie jest możliwe z uwagi na wyczerpanie w ramach Konkursu przeznaczonych na ten cel środków, o których mowa w art. 41 ust.2 pkt 8 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 i wskazanych w § 3 pkt 1 niniejszego Regulaminu.Szczegółowe informacje odnośnie procedury odwoławczej są dostępne w § 8 Regulaminu konkursu.
[/item][item title="Pytania i odpowiedzi"]
W sprawach dotyczących Poddziałania IV.2.2 Termomodernizacja budynków informacji udzielają Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Województwie Łódzkim.
[/item][/accordion]
więcej »05.07.2017 12:14
Poddziałanie IV.2.4 Termomodernizacja budynków - Miasto Łódź
Zarząd Województwa Łódzkiego jako Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020 ogłasza Konkurs dla naboru nr RPLD.04.02.04-IZ.00-10-001/17 wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Osi priorytetowej IV Gospodarka Niskoemisyjna, Działanie IV.2 Termomodernizacja budynków, Poddziałanie IV.2.4 Termomodernizacja budynków – miasto Łódź Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
[accordion][iten title="Termin składania wniosków"]
Wnioski można składać w terminie od dnia 11 września 2017 r. do dnia 25 września 2017 r. (w godz. 08:00-15:00).
[/item][item title="Miejsce składania wniosków"]
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Departament ds. Regionalnego Programu Operacyjnego
ul. Traugutta 21/23
90-113 Łódź
(pokój 1407 – XIV piętro)
[/item][item title="Sposób składania wniosków"]
Wniosek należy złożyć do Instytucji Zarządzającej RPO WŁ 2014-2020, na który składa się podpisany formularz wniosku wraz z niezbędnymi załącznikami:
w wersji papierowej oraz elektronicznej (zgodnie z § 5 pkt 2 Regulaminu konkursu) osobiście w godzinach pracy urzędu (poniedziałek - piątek: 8.00-15.00) lub wysłać listem poleconym/przesyłką kurierską na adres urzędu wskazany powyżej (zgodnie z § 5 pkt 12 Regulaminu konkursu)Szczegółowe zasady składania wniosków o dofinansowanie są dostępne w § 5 Regulaminu konkursu.
[/item][item title="Na co i kto może składać wnioski?"]
Kto może składać wnioski?
Podmiotami, które mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach Poddziałania IV.2.4 Termomodernizacja budynków – miasto Łódź, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 są: Miasto Łódź, oraz pod warunkiem realizacji projektu w partnerstwie z Miastem Łodzią:
Na co można otrzymać dofinansowanie?
Konkurs obejmuje wszystkie typy projektów wymienione w pkt 9 opisu Poddziałania IV.2.4 Termomodernizacja budynków – miasto Łódź zamieszczonego w SzOOP RPO WŁ 2014-2020 oraz w § 2 pkt 5 Regulaminu konkursu tj.:
Wsparciem objęte będą wyłącznie projekty rewitalizacyjne.
[/item][item title="Kryteria wyboru projektów"]
Kryteria wyboru projektów dla Poddziałania IV.2.4 Termomodernizacja budynków – miasto Łódź przyjęte przez Komitet Monitorujący RPO WŁ 2014-2020 znajdują się w Załączniku nr 3 do SzOOP RPO WŁ 2014-2020 oraz w Załączniku nr IV do Regulaminu konkursu.
[/item][item title="Finanse"]
Procent dofinansowania projektu
Maksymalny poziom dofinansowania projektu w ramach konkursu wynosi 85 % kosztów kwalifikowalnych projektu, w tym z EFRR - 85 % kosztów kwalifikowanych projektu (w przypadku projektów objętych pomocą publiczną lub pomocą de minimis poziom dofinansowania wynikać będzie z odrębnych przepisów prawnych, jednak nie może być wyższy niż poziom określony w niniejszym punkcie) (zgodnie z § 3 pkt 2 Regulaminu konkursu).
Maksymalna dopuszczalna kwota dofinansowania projektu nie została ustalona.
Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów
Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach przedmiotowego Konkursu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi
21 103 000,00 Euro (słownie: dwadzieścia jeden milionów sto trzy tysiące Euro), tj. 89 664 536,70 PLN , (kurs Euro = 4,2489 PLN z dnia 29.06.2017 r.
[/item][item title="Niezbędne dokumenty"]
Regulamin konkursu720.7 KB
Wzór formularza wniosku o dofinansowanie127.46 KB
Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie260.64 KB
Wzór umowy o dofinansowanie698.82 KB
Kryteria wyboru projektów638.6 KB
Lista wskaźników rezultatu bezpośredniego i produktu233.15 KB
Zasady przygotowania studium wykonalności488.98 KB
Wniosek o dofinansowanie projektu należy sporządzać z uwzględnieniem następujących dokumentów:
[/item][item title="Inne ważne informacje"]
Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek
Wnioskodawca, którego wniosek otrzymał ocenę negatywną w terminie 14 dni od dnia otrzymania o tym informacji, może złożyć do IZ RPO WŁ, zgodnie
z pouczeniem, pisemny protest zawierający zgodnie z art. 54 ust. 2 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020:
Przez ocenę negatywną należy rozumieć, zgodnie z art. 53 ust. 2 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 ocenę w zakresie spełniania przez projekt kryteriów wyboru projektów, w ramach której:
projekt nie uzyskał minimum punktowego lub nie spełnił kryteriów wyboru projektów, na skutek czego nie może być wybrany do dofinansowania lub skierowany do kolejnego etapu oceny; projekt spełnił kryteria wyboru projektów i uzyskał minimum punktowe, umożliwiające wybranie go do dofinansowania, jednak dofinansowanie nie jest możliwe z uwagi na wyczerpanie w ramach Konkursu przeznaczonych na ten cel środków, o których mowa w art. 41 ust.2 pkt 8 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 i wskazanych w § 3 pkt 1 niniejszego Regulaminu.Szczegółowe informacje odnośnie procedury odwoławczej są dostępne w § 8 Regulaminu konkursu.
[/item][item title="Pytania i odpowiedzi"]
W sprawach dotyczących Poddziałania IV.2.4 Termomodernizacja budynków – miasto Łódź informacji udzielają Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Województwie Łódzkim.
Wyjaśnienia i odpowiedzi na kluczowe lub powtarzające się pytania publikowane są na stronie internetowej IOK: www.rpo.lodzkie.pl
[/item][/accordion]
więcej »05.07.2017 12:14
Poddziałanie IV.2.4 Termomodernizacja budynków - miasto Łódź
Zarząd Województwa Łódzkiego jako Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020 ogłasza Konkurs dla naboru nr RPLD.04.02.04-IZ.00-10-001/17 wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Osi priorytetowej IV Gospodarka Niskoemisyjna, Działanie IV.2 Termomodernizacja budynków, Poddziałanie IV.2.4 Termomodernizacja budynków – miasto Łódź Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
[accordion][iten title="Termin składania wniosków"]
Wnioski można składać w terminie od dnia 11 września 2017 r. do dnia 25 września 2017 r. (w godz. 08:00-15:00).
[/item][item title="Miejsce składania wniosków"]
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Departament ds. Regionalnego Programu Operacyjnego
ul. Traugutta 21/23
90-113 Łódź
(pokój 1407 – XIV piętro)
[/item][item title="Sposób składania wniosków"]
Wniosek należy złożyć do Instytucji Zarządzającej RPO WŁ 2014-2020, na który składa się podpisany formularz wniosku wraz z niezbędnymi załącznikami:
w wersji papierowej oraz elektronicznej (zgodnie z § 5 pkt 2 Regulaminu konkursu) osobiście w godzinach pracy urzędu (poniedziałek - piątek: 8.00-15.00) lub wysłać listem poleconym/przesyłką kurierską na adres urzędu wskazany powyżej (zgodnie z § 5 pkt 12 Regulaminu konkursu)Szczegółowe zasady składania wniosków o dofinansowanie są dostępne w § 5 Regulaminu konkursu.
[/item][item title="Na co i kto może składać wnioski?"]
Kto może składać wnioski?
Podmiotami, które mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach Poddziałania IV.2.4 Termomodernizacja budynków – miasto Łódź, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 są: Miasto Łódź, oraz pod warunkiem realizacji projektu w partnerstwie z Miastem Łodzią:
Na co można otrzymać dofinansowanie?
Konkurs obejmuje wszystkie typy projektów wymienione w pkt 9 opisu Poddziałania IV.2.4 Termomodernizacja budynków – miasto Łódź zamieszczonego w SzOOP RPO WŁ 2014-2020 oraz w § 2 pkt 5 Regulaminu konkursu tj.:
Wsparciem objęte będą wyłącznie projekty rewitalizacyjne.
[/item][item title="Kryteria wyboru projektów"]
Kryteria wyboru projektów dla Poddziałania IV.2.4 Termomodernizacja budynków – miasto Łódź przyjęte przez Komitet Monitorujący RPO WŁ 2014-2020 znajdują się w Załączniku nr 3 do SzOOP RPO WŁ 2014-2020 oraz w Załączniku nr IV do Regulaminu konkursu.
[/item][item title="Finanse"]
Procent dofinansowania projektu
Maksymalny poziom dofinansowania projektu w ramach konkursu wynosi 85 % kosztów kwalifikowalnych projektu, w tym z EFRR - 85 % kosztów kwalifikowanych projektu (w przypadku projektów objętych pomocą publiczną lub pomocą de minimis poziom dofinansowania wynikać będzie z odrębnych przepisów prawnych, jednak nie może być wyższy niż poziom określony w niniejszym punkcie) (zgodnie z § 3 pkt 2 Regulaminu konkursu).
Maksymalna dopuszczalna kwota dofinansowania projektu nie została ustalona.
Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów
Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach przedmiotowego Konkursu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi
21 103 000,00 Euro (słownie: dwadzieścia jeden milionów sto trzy tysiące Euro), tj. 89 664 536,70 PLN , (kurs Euro = 4,2489 PLN z dnia 29.06.2017 r.
[/item][item title="Niezbędne dokumenty"]
Regulamin konkursu720.7 KB
Wzór formularza wniosku o dofinansowanie127.46 KB
Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie260.64 KB
Wzór umowy o dofinansowanie698.82 KB
Kryteria wyboru projektów638.6 KB
Lista wskaźników rezultatu bezpośredniego i produktu233.15 KB
Zasady przygotowania studium wykonalności488.98 KB
Wniosek o dofinansowanie projektu należy sporządzać z uwzględnieniem następujących dokumentów:
[/item][item title="Inne ważne informacje"]
Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek
Wnioskodawca, którego wniosek otrzymał ocenę negatywną w terminie 14 dni od dnia otrzymania o tym informacji, może złożyć do IZ RPO WŁ, zgodnie
z pouczeniem, pisemny protest zawierający zgodnie z art. 54 ust. 2 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020:
Przez ocenę negatywną należy rozumieć, zgodnie z art. 53 ust. 2 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 ocenę w zakresie spełniania przez projekt kryteriów wyboru projektów, w ramach której:
projekt nie uzyskał minimum punktowego lub nie spełnił kryteriów wyboru projektów, na skutek czego nie może być wybrany do dofinansowania lub skierowany do kolejnego etapu oceny; projekt spełnił kryteria wyboru projektów i uzyskał minimum punktowe, umożliwiające wybranie go do dofinansowania, jednak dofinansowanie nie jest możliwe z uwagi na wyczerpanie w ramach Konkursu przeznaczonych na ten cel środków, o których mowa w art. 41 ust.2 pkt 8 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 i wskazanych w § 3 pkt 1 niniejszego Regulaminu.Szczegółowe informacje odnośnie procedury odwoławczej są dostępne w § 8 Regulaminu konkursu.
[/item][item title="Pytania i odpowiedzi"]
W sprawach dotyczących Poddziałania IV.2.4 Termomodernizacja budynków – miasto Łódź informacji udzielają Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Województwie Łódzkim.
Wyjaśnienia i odpowiedzi na kluczowe lub powtarzające się pytania publikowane są na stronie internetowej IOK: www.rpo.lodzkie.pl
[/item][/accordion]
więcej »studium przypadku
Polska Akademia Nauk zleciła ZEFE przygotowanie studium wykonalności dla projektu PAN pt. Nowoczesne Materiały i Innowacyjne Metody dla przetwarzania i monitorowania Energii MIME. Projekt uzyskał dopłatę i przeszedł do fazy realizacji. Budżet projektu wynosi 22 mln zł.
infolinia ZEFE.ORG studia wykonalności |
||