Poddziałanie IX.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne.

Wersja do druku Poleć znajomemu
14.12.2016, 15:32

Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi ogłasza konkurs nr RPLD.09.02.01-IP.01-10-001/17  w ramach:
 
Osi Priorytetowej IX „Włączenie społeczne"
Działanie IX.2 „Usługi na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym"
Poddziałania IX.2.1 „Usługi społeczne i zdrowotne".

[accordion] 

[item title="Na co można otrzymać dofinansowanie"]
Typ projektu przewidziany do realizacji w ramach tego konkursu to:

Rozwój usług medyczno-opiekuńczych dla osób zależnych lub niesamodzielnych, w tym osób starszych lub z niepełnosprawnościami służących zaspokojeniu rosnących potrzeb wynikających z niesamodzielności.  Rozwój usług placówek wsparcia dziennego oraz innych alternatywnych form opieki dla dzieci (powyżej 3 roku życia) i młodzieży służących integracji społecznej oraz zapobieganiu patologiom.

Wsparcie musi być realizowane zgodnie z Wytycznymi w zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020.

Projekt zakłada świadczenie minimum trzech podstawowych form pomocy z katalogu usług opiekuńczych/ usług asystenckich/ usług w mieszkaniach chronionych lub wspomaganych na podstawie partycypacyjnej diagnozy opracowanej na potrzeby projektu. Dodatkowo w ramach projektu można świadczyć usługi pomocy w opiece i wychowaniu dziecka w ramach placówek wsparcia dziennego.
 
[/item][item title="Ogólna pula środków na dofinansowanie"]
 Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w konkursie wynosi  40 622 626,00 PLN.
 Maksymalny poziom dofinansowania wydatków kwalifikowalnych w projekcie wynosi 90,00%.


[/item][item title="Kto może otrzymać dofinansowanie"

Instytucje pomocy i integracji społecznej, Jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne, związki, porozumienia i stowarzyszenia JST, Organizacje pozarządowe i podmioty ekonomii społecznej, statutowo świadczące usługi na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, Podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, statutowo świadczące usługi na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, Podmioty lecznicze.
 

Projekt musi być realizowany w partnerstwie. W skład partnerstwa wchodzi:

powiat (PCPR) lub miasto na prawach powiatu, wszystkie lub część gmin (co najmniej dwie) w obrębie tego powiatu (OPS) oraz co najmniej dwa podmioty ekonomii społecznej.

W przypadku realizacji projektu na terenie dwóch lub więcej powiatów w skład partnerstwa wchodzą dwa lub więcej powiaty (PCPR) wszystkie lub część gmin z terenu tych powiatów (co najmniej dwie z każdego powiatu) oraz co najmniej dwa podmioty ekonomii społecznej.
 
[/item][item title="Grupa docelowa"]
W ramach konkursu wsparciem mogą być objęte tylko poniższe grupy docelowe:

osoby niesamodzielne, dzieci i młodzież do 18  roku życia zagrożona ubóstwem i wykluczeniem społecznym w przypadku usług w placówkach wsparcia dziennego (wyjątek stanowią placówki wsparcia dziennego prowadzone w formie specjalistycznej, gdzie nie obowiązuje limit wiekowy). otoczenie osób niesamodzielnych w szczególności opiekunowie faktyczni oraz rodziny osób niesamodzielnych, których udział w projekcie jest niezbędny dla skutecznego wsparcia osób niesamodzielnych .
 

[/item][item title="Terminy"]

W ramach konkursu istnieje możliwość złożenia fiszki projektowej mającej na celu umożliwienie potencjalnym wnioskodawcom przedstawienie pomysłów projektów zawierających rozwiązanie problemu z tematyki objętej konkursem.
Fiszki projektowe należy przesłać tylko w formie elektronicznej na adres poczty nabory3@wup.lodz.pl w terminie do 28 lutego 2017 r.
Wnioski o dofinansowanie projektów można składać w terminie od 1 marca 2017 r. do 31  marca 2017 roku.
 
Termin ogłoszenia wyników:
Planowany termin rozstrzygnięcia konkursu: lipiec 2017r.
 
[/item][item title="Sposób składania wniosków"]
Wnioski o dofinansowanie realizacji projektów należy składać w formie papierowej (1 egzemplarz) oraz formie elektronicznej (w formacie xls lub xlsx na płycie CD lub DVD) zgodnie z formularzem stanowiącym załącznik nr 3 do Regulaminu konkursu.
 
Miejsce składania wniosków:

za pośrednictwem operatora pocztowego na adres:  Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi ul. Wólczańska 49, 90-608 Łódź osobiście lub przez posłańca w Punkcie Informacyjnym ul. Wólczańska 49, 90-608 Łódź Pokój 1.03, 1.04, I piętro. Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek:

Procedurę odwoławczą w perspektywie finansowej 2014-2020 reguluje Rozdział 15. Procedura odwoławcza, ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020.
 
Numer naboru:
RPLD.09.02.01-IP.01-10-001/17 

[/item][item title="Pytania i odpowiedzi"}
 
Informacji i wyjaśnień dotyczących konkursu drogą telefoniczną oraz za pomocą poczty elektronicznej udziela:
 
Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi
Punkt Informacyjny EFS
Godziny pracy: pn.-pt. 8:00-16:00
Adres: ul. Wólczańska 49
90-608 Łódź,
pok. 1.03 i 1.04
telefon: (42) 638 91 30/39

[/item][/accordion]

Niezbędne dokumenty wraz z regulaminem konkursu dostępne są na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi

ZEFE.ORG - rok założenia 1990 - ponad 30 lat doświadczeń - wartość zrealizowanych projektów - ponad 250 mln zł

ZEFE.ORG - konsulting europejski i pozyskiwanie funduszy europejskich


Działalność Zespołu Ekspertów Funduszy Europejskich ZEFE.ORG obejmuje:

Oferujemy profesjonalne usługi consultingowe:

 

studium przypadku

Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie (MIBMiK / IIMCB) utworzony na mocy międzynarodowej umowy pomiędzy Rządem RP a UNESCO, jak i dedykowanej ustawy sejmowej z 1997 roku. Na zlecenie MIBMiK w listopadzie 2023 firma consultingowa ZEFE.ORG przygotwała studium wykonalności dla projektu pn. "Infrastruktura Badawcza Molekuł i Komórek (IBMiK)".

Projekt o budżecie ponad 100 mln zł ma na celu wzmocnienie potencjału badawczego i innowacyjnego Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie (MIBMiK) oraz pogłębienie współpracy z przedsiębiorstwami, poprzez rozbudowę infrastruktury badawczej oraz podnoszenie kompetencji personelu badawczego w zakresie zarządzania wykorzystaniem powstałej infrastruktury badawczej i transferu technologii.

więcej

infolinia ZEFE.ORG
814 608 814

studia wykonalności
wnioski o dotację
dotacje na projekty B+R
dotacje na projekty OZE
pozyskiwanie dotacji
rozliczanie dotacji

doradztwo w pozyskiwaniu funduszy unijnych

KONTAKT

kod matrycowy

kod matrycowy adresu tej strony